Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajski Nacjonalizm

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Re: Baridajski Nacjonalizm

Postprzez Führanka 13 kwi 2017, o 00:08

Natienar

Mi się wydaję, że poprawnie jest natiear, analogicznie aryo - aryoar, quena - quenár.
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 20 kwi 2017, o 08:51

Prześwietny Hrabio, nazwę wcześniej konsultowałem z Baronem Arpedem, nie mnie jednak jeżeli uważacie ją za błędną, byłbym wdzięczny za ekspertyzę w tej sprawie, która w 100 % by wskazał poprawną nazwę.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 20 kwi 2017, o 18:40

Obrazek

Baron Arped po prostu się pomylił, w akcencie eislarskim pojawia się końcówka -nde. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 5 cze 2017, o 20:39

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajczycy!

W zasadzie nie co ucichła dyskusja o Baridajskim Nacjonalizmie. Myślę jednak że w dobie zagrożeń, kiedy Królestwo Baridasu jest zagrożone przez wrogów zewnętrznych (czytaj Dreamland, Scholandia), oraz wewnętrznych (czytaj teutońska antybaridajskość). Myślę że rozmowa, temat baridajskiego nacjonalizmu może być śmiało wznowiony. Tak, Baridajczycy, Dremaland, naturalizowani Scholandczycy nie przerwanie roszczą sobie prawa do Awary, Awary Południowej. Natomiast tuż zaraz za Wielkim Murem w Loardii Teutońskiej powraca stary duch teutonizmu oparty na antybaridajskości. Czy była jakakolwiek odpowiedź Baridajczyków na te roszczenia, wszystkie zniewagi względem Baridasu, Baridajczyków? Nie! I w tym tkwi problem, nie potrafimy się zmobilizować, zorganizować dla wspólnej sprawy. Przymykamy oczy na różne potwarze które się nam zadaje, zadaje naszej ojczyźnie. Siedzimy cicho niczym mysz pod miotłom kiedy erbuzańscy imperialiści patrzą na nasze ziemie łapczywym okiem. Uważam że brak w nas poczucia solidaryzmu. Ta jak kiedyś to powiedziałem, dziś również to podtrzymuje - za Baridas nikt oprócz nas nie będzie prowadził bojów, walki za ojczyznę jeśli nie zrobimy tego sami.

Drodzy Baridajczycy, nie tak dawno temu w ramach Narodowej Partii Baridasu, opublikowałem tzw Dekalog Baridaczyka - do lektury której gorąco zapraszam. Ciekaw jestem również waszych opinie o tych swoistych przykazaniach Baridajczyka, które skonstruowałem. Jednak nie o tym chciałem mówić, czy też pisać. Chciałbym się was zapytać jak wy w Baridasie widzicie nowoczesny nacjonalizm, czy też nowoczesny patriotyzm. Nie ukrywajmy, właśnie postawy nacjonalistyczne, czy też patriotyczne, w mym mniemaniu są receptą na to aby skutecznie odeprzeć ataki wrogów, lekarstwem na wyrobienie w żywej tkance narodu baridajskiego poczucie solidarności narodowej i społecznej. Bez tego zawsze będziemy słabi, będziemy postrzegani jako łatwy cel do ataku, niczym upatrzona zwierzyna przez myśliwego. Dlatego pytam się was jak co powinniśmy uczynić. Co należy zrobić aby bardziej zintergrować baridajską wspólnotę? Jak wyrobić w społeczeństwie poczucie solidaryzmu?

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MAP 5 cze 2017, o 23:55

Hohenzollern napisał(a):
Wasza Książęca Mość,
Baridajczycy!

W zasadzie nie co ucichła dyskusja o Baridajskim Nacjonalizmie. Myślę jednak że w dobie zagrożeń, kiedy Królestwo Baridasu jest zagrożone przez wrogów zewnętrznych (czytaj Dreamland, Scholandia), oraz wewnętrznych (czytaj teutońska antybaridajskość). Myślę że rozmowa, temat baridajskiego nacjonalizmu może być śmiało wznowiony. Tak, Baridajczycy, Dremaland, naturalizowani Scholandczycy nie przerwanie roszczą sobie prawa do Awary, Awary Południowej. Natomiast tuż zaraz za Wielkim Murem w Loardii Teutońskiej powraca stary duch teutonizmu oparty na antybaridajskości. Czy była jakakolwiek odpowiedź Baridajczyków na te roszczenia, wszystkie zniewagi względem Baridasu, Baridajczyków? Nie! I w tym tkwi problem, nie potrafimy się zmobilizować, zorganizować dla wspólnej sprawy. Przymykamy oczy na różne potwarze które się nam zadaje, zadaje naszej ojczyźnie. Siedzimy cicho niczym mysz pod miotłom kiedy erbuzańscy imperialiści patrzą na nasze ziemie łapczywym okiem. Uważam że brak w nas poczucia solidaryzmu. Ta jak kiedyś to powiedziałem, dziś również to podtrzymuje - za Baridas nikt oprócz nas nie będzie prowadził bojów, walki za ojczyznę jeśli nie zrobimy tego sami.

Drodzy Baridajczycy, nie tak dawno temu w ramach Narodowej Partii Baridasu, opublikowałem tzw Dekalog Baridaczyka - do lektury której gorąco zapraszam. Ciekaw jestem również waszych opinie o tych swoistych przykazaniach Baridajczyka, które skonstruowałem. Jednak nie o tym chciałem mówić, czy też pisać. Chciałbym się was zapytać jak wy w Baridasie widzicie nowoczesny nacjonalizm, czy też nowoczesny patriotyzm. Nie ukrywajmy, właśnie postawy nacjonalistyczne, czy też patriotyczne, w mym mniemaniu są receptą na to aby skutecznie odeprzeć ataki wrogów, lekarstwem na wyrobienie w żywej tkance narodu baridajskiego poczucie solidarności narodowej i społecznej. Bez tego zawsze będziemy słabi, będziemy postrzegani jako łatwy cel do ataku, niczym upatrzona zwierzyna przez myśliwego. Dlatego pytam się was jak co powinniśmy uczynić. Co należy zrobić aby bardziej zintergrować baridajską wspólnotę? Jak wyrobić w społeczeństwie poczucie solidaryzmu?

Z wyrazami szacunku;

Jestem przeciwko jakimkolwiek nacjonalizmom, obojętnie czy to baridajskiemu, czy teutońskiemu. Nacjonalizm jest zły, nacjonalizmy powodują, że przestaje funkcjonować Centrala. Bez działającej, fajnej, zachęcającej do zaglądania Centrali, nie ma potencjału, z którego mogą skorzystać Samorządy. Dlatego - w mojej skromnej opinii, w obecnej sytuacji wszystkie ręce na pokład.

Zdrowy patriotyzm, tak, podśmiechujki z Teutoni, troszkę, ale bez przegięcia pauki. Zdrowa konkurencja jest bardzo pożądana.

Co do samej Teutonii, patrząc nieco z boku na całą aferę, dochodzę do wniosków, że Teutonia ma chwilowy kryzys, trochę jak u v-państwa w wieku nastoletnim, które myśli, że ich kumpel ma najlepszych starych na świecie. Teutonia znajduje się w bardzo wygodnej pozycji, i nieco wykorzystuje dotychczasową linię love or leave. Ssie dwie matki, nikomu nie składa obietnic. Dziwi mnie wyjątkowa bierność władz Sarmackich, rozdrapywanie Teutońskiego Maja, który wydarzył się 12 lat temu, pardon, przypomina mi nieco to, pardon, realowo to co dzieje się wokół Smoleńska. Po jaką cholerę? Temat był wałkowany już miliard miliardów razy. W każdym razie, kiedyś będą musieli się zdecydować.

Nie demonizowałbym zagrożenia, uspokójmy się, róbmy swoje. Jesteśmy przygotowani :)
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 6 cze 2017, o 05:41

Wasza Książęca Mość,
J.O Diuku,
Baridajczycy!

Niezmiernie się cieszę że J.O Diuk zabrał głos w tej sprawie. Co prawda stoję tu po drugiej stronie barykady przedstawiając inny punt widzenia, tym niemniej liczę że uda mi się przekonać J.O Diuka do swoich argumentów. W pierwszej kolejności pragnę się zgodzić z częścią stanowiska J. O Diuka. Mówiącej o szpetnej twarzy krajkorronnego szowinizmu, czy też różnego rodzaju skrajnych odmianach nacjonalizmu, przybierających formę separatyzmów. Pragnę jednak zauważyć że baridajski nacjonalizm, może być inny. To jak wygląda zależy wyłącznie od nas, to jak się prezentuje, jaką obiera formę - to my decydujemy. Jeżeli nie będziemy zaślepieni pewnymi stereotypami, pewnym odwzorowaniem z krainy nicości. To uważam że tkwi w tym pozytywny potencjał, który można wykorzystać do budowy aktywności i większej integracji wspólnoty baridajskiej.

J.O Diuku ja tu nie mówię aby na siłę sobie szukać wrogów, pałać nienawiścią czy też pogardą do każdego napotkanego narodu, wspólnoty, bądź społeczeństwa. Piszę o tym aby w końcu odpierać te ataki, przestać bać się bronić. Mnie tam raczej podśmiechujki z Teutonii mało co bawią, ponieważ dla mnie przedstawiają małą wartość. Natomiast wysublimowana narracja godząca i odkrywająca szpetne twarze teutonizmu, to zupełnie co innego, coś bardziej konstruktywnego w mej opinii. Choć żart na poziomie z połączeniu z pewną antytełtońską nutą/ anegdotą również spełniał by swoją rolę. Chcę przez to powiedzieć, że zbyt mało w nas zaangażowania i determinacji w obronie Baridasu, Baridajczyków, baridajskich wartości.

W zupełności nie zgadzam się z opinia J.O Diuka że nacjonalizm powoduje że przestaje funkcjonować centrala. Myślę że przy dobrym zaimplementowaniu baridajskiego nacjonalizmu, relacje na linii centrala - Baridas mogą ulec znaczącej poprawie, ale przede wszystkim wnieść nowy powiew świeżości w ramy sarmackiego państwa. Przykładowo dążmy do tzw baridaizacji życia publicznego w Księstwie Sarmacji, tak aby do Sarmacja, inne samorządy brały z nas przykład, z naszych rozwiązań, z naszego stylu życia, z naszej kultury i tradycji. To mi się wydaje dosyć ciekawym targetem. Powiem tak, faktycznie trzeba ustalić priorytety, zdecydować się gdzie powinniśmy skoncentrować naszą aktywność. Fakty jednak są takie że w Baridasie nie jest najgorzej, ale również wiele brakuje do wspaniałości, czy też choćby do normalizacji życia w kraju korony. Warto zauważyć że Baridas wciąż się zmaga z brakami kadrowymi, zmaga się z brakiem pomysł na swoją aktywność, aktywność rozumianą jako długofalowy plan działania w celu pobudzania, zachęcania Baridajczyków do wspólnych zabaw do udzielania się w Baridasie. Dlatego w mej skromnej opinii, w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na kreowaniu takiej aktywności u nas, na naszym podwórku. I wydaje mi się to perspektywicznym myśleniem, ponieważ jeżeli ludzie zobaczą że wiele się dzieje w Baridasie, że jest u nas ciekawie, i wiele osób u nas działa. To sami zaczną do nas przychodzić, zamieszkiwać u nas, coś znacząco wpłynie na poprawę demografii w samorządzie, a kto wie może również na obszarze całego państwa sarmackiego. Powiedzmy sobie szczerzę J.O Diuku, centrala w żaden sposób nie pomoże Baridasowi budować wewnętrznej aktywności, nie zmienią tego żadne akty prawne, nie zmienią tego dysputy w Sejmie, czy też przybywający z Grodziska naganiacze w postaci ministrów czy też sekretarzy stanów - nie stanie się przez ich działania nagle jakiś bumm aktywnościowy który znacząco ożywi życie w Baridasie. Jeżeli sami nie obierzemy kierunków rozwoju wspólnoty, pomysłów na uatrakcyjnienie życia w Baridasie, inicjatyw pogłębiających integracje - to nikt za nas tego nie zrobi. Jednak co do jednego zgadzam się z J.O Diukiem, nie powinniśmy zapominać o centrali, jej zaniedbywać bo ta jak kiedyś powiedziałem - Baridas może być silny - przetrwa, jedynie wtedy kiedy Księstwo Sarmacji jest silne". W każdym razie, uważam że w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na zapewnieniu stabilności w Baridasie, na tym żeby u nas żyło się lepiej, a aktywność była rosnąca.

Dlatego też upatruje wielki potencjał w baridajskim nacjonalizmie, moje motywacje i intencje jakimi kierowałem się konstruując podstawy baridajskiego nacjonalizmu, oraz rozpoczynając o nim dyskusję myślę że są jasne. Dostrzegłem możliwości jakie daje w postaci płaszcza narracji, które może okryć Baridas, dać ciepło i poczucie bezpieczeństwa, tak aby w końcu przestaliśmy się wstydzić że jesteśmy Baridajczykami, aby dumą i godnością mogliśmy mówić że jesteśmy Baridajczykami. W końcu zobaczyłem że jest możliwa większa integracja, złączenia ludzi w myśl idei, odnoszącej się do ich miejsca zamieszkania, wirtualnego pochodzenia, wytworzenia więzów społecznych, kulturowych, ale również politycznych. To jedynie z tego względu, że w mej opinii pozostałe formuły się przejadły, a dziedzictwo Baridasu musi być kontynuowane, i wbić się na nowy level, etap rozwoju.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 7 cze 2017, o 10:57

Wasza Książęca Mość,
J.O Diuku,
Jaśnie Wielmożny Markizie!
Baridajczycy!

Jak dla mnie intencją Baridajskiego nacjonalizmu jest integracja baridajczyków na ulepszaniu naszego kraju ku Chwale Baridasu i Sarmacji. To nie jest typowy nacjonalizm tak samo jak monarcgofaszyzm nie ma nic wspólnego z faszyzmem. Mam nadzieję, że trafiłem w sedno sprawy.

Z poważaniem
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 7 cze 2017, o 14:47

Wasza Książęca Mość,
J.O Diuku,
Prześwietny Hrabio,
Baridajczycy!

Dokładnie Hrabio Fer at Atera, trafiliście w same sedno. Tak, w swym zamyśle baridajski nacjonalizm, powstał po to aby integrować wspólnotę. Co więcej został stworzony po to aby wytworzyć więzi solidarności między Baridajczykami. Tu taj nikt nikogo do niczego nie przymusza, ani niczego nie narzuca. Wręcz przeciwnie wszystko jest oparte na dobrowolności. Natomiast jak ktoś nie czuje tego klimatu, inicjatywy, to ma do tego święte prawo, jest wyłącznie jego sprawą. Jednak powiedzmy sobie szczerze, w chwili obecnej więzi łączące Baridajczyków są bardzo słabe, brak jest pomysłu na Baridas, na to co w nim robić ( w mojej opinii). Dlatego też wyszedłem z alternatywą w postaci baridajskiego nacjonalizmu. Nie przynosi to na razie jakiegoś szczególnego efektu, jednak dajmy temu czas - ja w każdym razie nie poprzestanę w swych staraniach. Cieszę się że J.O Diuk Torpeda prezentuje inny pogląd na te sprawy, warto również wsłuchać się w opinie ludzie prezentujący inny punkt widzenia - zawsze z tego można wyciągnąć jakieś wnioski etc... Nie mniej liczę że wraz z upływem czasu, oraz rozwijaniem baridajskiego nacjonalizmu, uda mi się przekonać J.O Diuka Torpeda, jak i innych sceptyków do idei baridajskiego nacjonalizmu. Na wszystko jednak musi przyjść odpowiednia pora.

Z wyrazami szacunku;
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej