Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Relacje baridajsko-sclavińskie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

[D] Relacje baridajsko-sclavińskie

Postprzez Paulus Buddus 20 gru 2016, o 20:25

WKM,
Mieszkańcy i obywatele Baridasu oraz Sclavinii,

Ostatnie kilak dni spędziłem w przepięknym mieście Eldotrat - stolicy Slavinii. Przyznam, że dopiero po 4 latach poznałem ten ciekawy region. Była to nieoficjalna wizyta więc miałem też czas na nieoficjalne rozmowy. Wśród jednej z nich miałem możliwość rozmowy z człowiekiem, któremu Sclavinia winna być bardzo wdzięczna, człowiekowi, który oddał jej serce - Guedesowi de Lima.

Wśród rozmów padało kilka ciekawych inicjatyw. Tutaj zapytanie kierują do Was wszystkich, ale przede wszystkim do JW Fryderyka. Otóż rozmowa dotyczyła reaktywacji Ligi Szachowej. Zachęcam do poruszenia tego tematu i czekam - być może na chętnych do jej reaktywacji lub chociaż jakiś mały noworoczny turniej :)

Drugą ważną kwestią, poruszoną podczas wizyty w Slavinii był temat reaktywacja listosłania. Chodzi nie tylko o narracyjną wymianę pism dyplomatycznych, ale o taką żywą rozmowę z naszymi sąsiadami.

Liczę na ożywioną dyskusję obu Narodów.
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: [D] Relacje baridajsko-sclavińskie

Postprzez Guedes de Lima 20 gru 2016, o 20:37

Paulus Buddus napisał(a):Liczę na ożywioną dyskusję obu Narodów.

Mogę jedynie potwierdzić, że do takiego spotkania doszło i mam nadzieję, że zaowocuje ono żywym zainteresowań kwestią współpracy baridajsko-sclavińskiej ze strony władz obu samorządów. Na pierwszy ogień rzuciliśmy pomysły, które już były i sprawdziły się. Liga szachowa i inicjatywa listosłania to doskonały bodziec do budowania aktywności obu samorządów i chwalenia się słupkami SISS. Szedłbym jednak dalej i inwestował we wspólną narrację. Połączenia kolejowe, lotnicze, a także regularne rejsy wycieczkowe.
Ostatnio edytowano 20 gru 2016, o 20:41 przez Guedes de Lima, łącznie edytowano 1 raz
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Paulus Buddus 20 gru 2016, o 20:39

Prezes Wespucci możliwe, że byłby zainteresowany połączeniem kolejowym :)
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju

Postprzez Hohenzollern 20 gru 2016, o 20:44

Wasza Książęca Wysokość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy!

Mam nadzieje że wizyta w Eldoracie służyła, wiadomym jest że wypoczynek jest ważny. Widać gołym okiem że podróż się powiodła, oraz udało się połączyć przyjemne z pożyteczny. Wielce rad jestem, z faktu iż przedstawiciele wspólnoty sclavińskiej nie zapomniały o przyjaźni z narodem baridajskim.

W kwestii ligi szachowej, myślę że nia ma potrzeby reaktywować tego gremium, grać w szachy można w oparciu o Baridajską Ligę Szachową. Natomiast co do pomysłu turnieju, jestem jak najbardziej za! Odnośnie listosłania również pomysł popieram.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wespucci 21 gru 2016, o 16:35

Wespucci jest jak najbardziej za pogłębieniem relacji z Sclavinią. Myślę że Królewskie Koleje Baridajskie w współpracy z stroną sclavińską mogłyby otworzyć specjalne połączenie kolejowo- promowe z Almerą bądź Cracoffią i Eldoradem. Więcej szczegółów w następnym wydaniu kuriera kolejowego.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 21 gru 2016, o 21:08

Mam nadzieję, że liga szachowa odżyje, a rozgrywki będą sprzyjać przyjaźni między naszymi narodami przy wsparciu kolei ;)

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Wespucci 22 gru 2016, o 21:16

Szanowni, pozwolicie że moją propozycję obu stroną przekażę jutro, bo dziś nie mam już na to siły.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Guedes de Lima 22 gru 2016, o 21:27

Odkopmy na dzień dzisiejszy listosłanie - tylko bez tej formalnej etykiety - po prostu kanał komunikacji Baridas-Sclavinia. Bardzo chętnie przez listosłanie wymienię poglądy na temat BIH-u.

P.S. Oj czarna krecha pójdzie w górę coś czuję...! :)
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 22 gru 2016, o 21:30

Pójdzie, pójdzie ;) proszę być o to spokojnym ;)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 22 gru 2016, o 21:37

Paulus Buddus napisał(a):Liczę na ożywioną dyskusję obu Narodów.

Z mojej strony - jeżeli będzie taka wola - przy budowie SG chętnie uwzględnię jakieś postulaty sclavińskie. Od jakiś mniejszych (bo ja wiem - systemowy, skonkretyzowany na mapie, budynek ambasady) po nawet nieco większe (DLC :D:D:D)
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej