Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uzurpatorzy

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Uzurpatorzy

Postprzez Kristian Arped 11 sie 2016, o 00:10

W związku z tym artykułem: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/9153/0.

Niedopuszczalnym jest to, że ród at Aterów próbuje zmieniać ustaloną już historię Baridasu. Po pierwsze, Andurowie dopiero po Księciu Almie żenili się z Eliami. Po drugie, Książę Alm zastrzeżony jest dla Królewskiego Rodu Arpedów-Muzyków. Polecam przeczytać Historię Królewskiego Miasta Almery. Ponadto, nikt nie konsultował się z nami ws. „doklejenia” at Aterów.

Nie wykluczam podjęcia odpowiednich kroków mających na celu podjęcie stosownej uchwały przez Radę Królestwa stanowczo potępiającej takie zachowanie. Dłużej niszczenia ustalonej już dawno historii przedinternetowej Baridasu tolerować nie będziemy.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Re: Uzurpatorzy

Postprzez Laurencjusz 11 sie 2016, o 05:49

Czcigodny Baronie!

Proszę o nie publikowanie swych wypowiedzi w formie, która przysługuje wyłącznie władzom narodu, bo jak wiem Czcigodny jest co prawda członkiem rodu, który w imieniu JKM Króla Baridasu zarządza królestwem, a nie Królem. Nie rozumiem wypowiedzi w stylu "my", bo to jeszcze chyba nie ten szczebel w hierarchii. Zabrzmiało to jak "my naród". Rozumiem aspiracje, ale chyba nie tędy droga. Wszystko co dotyczy historii rodu i jest opisane w artykule nie powstało wczoraj. Jeśli chodzi o to co bym miał coś z kimś uzgadniać to owszem powołując się na dane jednego z baridajczyków uzgodnienia związane z wykorzystaniem treści przez niego zamieszczonej były zrealizowane i są na tą okoliczność dowody.

Jeśli Czcigodny jak i niektórzy uważa, że sam jest prawem to proszę o konkrety, a nie o próby nabijania aktywności. Liczę na podstawy tj. materiały źródłowe negojące to że Książę Alm nie był wnukiem Gidemona.

Poza tym moją interpretację historii wspierał były Wicekról Baridasu oraz obecny Marszałek Dworu, a tu widzę jakieś rewizjonistczne zapędy.

Szkoda, że Czcigodny nie obudził się rok wcześniej, bo historii uchwałą raczej zmienić się nie da.

Z poważaniem

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sierg 11 sie 2016, o 08:59

Poza tym moją interpretację historii wspierał [...] obecny Marszałek Dworu [...].

Proszę o przedstawienie dowodów potwierdzające powyższe słowa, albo ich wycofanie — najpóźniej do godziny 21:00 dnia dzisiejszego — pod groźbą skierowania pozwu.

Łączę wyrazy szacunku,
Obrazek

Postprzez Kristian Arped 11 sie 2016, o 12:22

Laurencjusz napisał(a):Poza tym moją interpretację historii wspierał były Wicekról Baridasu oraz obecny Marszałek Dworu, a tu widzę jakieś rewizjonistczne zapędy.

Który były Wicekról? Dziedzic Królewskiego Rodu Arpedów-Muzyków w rozmowie prywatnej ze mną stwierdził, że nigdy z at Aterami na ten temat nie rozmawiał. Podejrzewam, że zgody Seniora również nie macie.

Wasza „interpretacja historii” zakłada, że Książę Alm żył… 1500 lat. Brawo Wy.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Hugo 11 sie 2016, o 12:31

Kristian Arped napisał(a):Wasza „interpretacja historii” zakłada, że Książę Alm żył… 1500 lat. Brawo Wy.

Potęgę i legendę Baridasu w różny sposób można tworzyć ;)
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Laurencjusz 11 sie 2016, o 14:47

Sierg napisał(a):
Poza tym moją interpretację historii wspierał [...] obecny Marszałek Dworu [...].

Proszę o przedstawienie dowodów potwierdzające powyższe słowa, albo ich wycofanie — najpóźniej do godziny 21:00 dnia dzisiejszego — pod groźbą skierowania pozwu.

Łączę wyrazy szacunku,

Prześwietny Marszałku!

Za wspieranie uznałem serce pod tym artykułem: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/8230/17 JKW nawet komentarz popełnił. Widzę jednak , że ogólnie to jakaś wielka pomyłka z tym lennem.

Czcigodny PRK!

Proszę też zerknąć na ten artykuł. Szkoda mi czasu na przedstawienie innych dowodów dla osoby, która sama nic nie załączyła na potwierdzenie swych słów.

Muszę się jeszcze zastanowić czy tego nie zaorać albo zwrócić dla JKM.

Z poważaniem

Pan w Gidenie
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sierg 11 sie 2016, o 14:56

Zostawiłem serduszko, ponieważ podobała się historia, gdzie Gidena została założona przez tego i tamtego, a potem zarządzana przez innego i jeszcze inszego. Nigdy nie popierałem pomysłu, aby ród at Aterów wywodził się od Księcia Alma. Ponownie nalegam, aby cofnąć wcześniejsze słowa.
Obrazek

Postprzez Laurencjusz 11 sie 2016, o 15:01

Sierg napisał(a):
Zostawiłem serduszko, ponieważ podobała się historia, gdzie Gidena została założona przez tego i tamtego, a potem zarządzana przez innego i jeszcze inszego. Nigdy nie popierałem pomysłu, aby ród at Aterów wywodził się od Księcia Alma. Ponownie nalegam, aby cofnąć wcześniejsze słowa.

Prześwietny Marszałku!

Nic nie będę cofnął. Zostawiam pełne pole do popisu. Bramkarz zachodzi z boiska i śmiało możecie strzelać tyle goli ile chcecie, bo bramka jest pusta.

Z życzeniami dobrej zabawy

Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Sierg 11 sie 2016, o 15:24

Przynajmniej raz zachowalibyście się jak arystokrata i przeprosili, a nie ciągniecie te swoje bajeczki w nieskończoność. Żałosne.
Obrazek

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej