Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Listosłanie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Listosłanie

Postprzez Hohenzollern 26 lip 2016, o 14:18

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy!

Zapewne wiecie już o propozycji Prześwietnego Hrabiego Bryenniosa dotycząca wspólpracy Sclavinii i Baridasu, w kwestii wymiany korespondencyjnej między naszymi mieszkańcami, zwanej dalej listosłaniem. Uważam to za genialny pomysł, tak na współpracę między naszymi samorządami jak i na pobudzenie aktywności. Dlatego wychodząc przed szereg, poczyniłem pierwsze kroki w tej oddolnej inicjatywie i zachęcam was wszystkich do tego samego. Prosta rzecz:

DATA, MIASTO ADRESATA

Listosłanie

[ADRESAT] do [ODBIORCA*]

Obrazek

[PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU]

Cześć! Nazywam się Odolan Pankrock i pochodzę z Jastrzębca, mam 16 lat. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat Baridasu - jak wam się tam żyje? Mógłbyś mi opowiedzieć co nieco na temat Kraju Korony? Zawsze ciekawiło mnie jak to jest mieszkać w Ciuad de Bravo. Mój kuzyn był tam na wakacjach w poprzednim roku i mówił, że jest naprawdę wspaniale, a życie nocne kwitnie podobno jak puszcze Bantu!

Jaka jest historia Ciuad de Bravo i kto jest jego założycielem? Czy istnieją jakieś przepisy które zabraniają importu bananów i słodkości przez granicę morską między Baridasem i Sclavinią, czy mogę dowolnie zamówić sobie skrzynkę czekoladowych bananów? Mam na nie straszną ochotę i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

DATA, MIASTO ADRESATA

Listosłanie

[ADRESAT] do [ODBIORCA*]

Obrazek

[justify][PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU]

Cześć! Nazywam się Odolan Pankrock i pochodzę z Jastrzębca, mam 16 lat. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat Baridasu - jak wam się tam żyje? Mógłbyś mi opowiedzieć co nieco na temat Kraju Korony? Zawsze ciekawiło mnie jak to jest mieszkać w Ciuad de Bravo. Mój kuzyn był tam na wakacjach w poprzednim roku i mówił, że jest naprawdę wspaniale, a życie nocne kwitnie podobno jak puszcze Bantu!

Jaka jest historia Ciuad de Bravo i kto jest jego założycielem? Czy istnieją jakieś przepisy które zabraniają importu bananów i słodkości przez granicę morską między Baridasem i Sclavinią, czy mogę dowolnie zamówić sobie skrzynkę czekoladowych bananów? Mam na nie straszną ochotę i będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

[/PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU]

ŻYCZENIA

/—/ PODPIS

Obrazek

Kod: Zaznacz cały
[quote][right][b]DATA, MIASTO ADRESATA[/b][/right]

[center][size=150][b]Listosłanie

[ADRESAT] do [ODBIORCA*][/b][/size][/center]
[center][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/xEtRk3gt.png[/img][/center]

[justify][[b]PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU[/b]]

[[b]/PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU[/b]][/justify]
[right][b]ŻYCZENIA

/—/ PODPIS[/b][/right]
[center][img]http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/xEtRk3gt.png[/img][/center][/quote]

* - Możemy nie pisać do nikogo konkretnego, wtedy wystarczyłoby wpisać zamiast odbiorcy Sclavińczyków/Baridajczyków. Formularz jest taki o prosty i pozwoliłby nam na komunikowanie się w jakimś nowoutworzonym dziale wewnątrz naszego forum bez narażania się na utratę punktów aktywności w postaci rywalizacji przez pisanie w innej prowincji niż nasza; bo uwaga, będziemy aktywnie odpisywać! :)

---

Listosłanie - krótki instruktaż:

1. Napisz list adresowany do przedstawiciela Sclavinii albo Baridasu na forum drugiego samorządu!
  2. Poczekaj na odpowiedź, która pojawi się na forum Twojego samorządu w odrębnym temacie!
  3. To naprawdę takie proste!

I voila. Chyba warto spróbować!

---

Cała sprawa opiera się o wzajemne odpisywanie i będzie cieszyć się popularnością dopóty, dopóki będziemy regularni i będziemy mieli na to chętnych.
Ostatnio edytowano 26 lip 2016, o 15:03 przez Hohenzollern, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Listosłanie

Postprzez Kristian Arped 26 lip 2016, o 14:31

Zachęcam serdecznie do wysyłania listów. Ja już swój pierwszy (i nie ostatni) wysłałem.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 26 lip 2016, o 16:53

Miasto Stołeczne Eldorat, 26 lipca 2016 roku

Listosłanie

Guedes de Lima do Kristian Arped

Obrazek

Drogi Kristianie! Dziękuję za Twój pierwszy list. Mam nadzieję, że nie jest on ostatnim, który kierujesz w stronę mieszkańców Konsulatu Sclavinii. Bardzo cieszy mnie fakt, że znasz sclavińską historię i wiesz jak wiele przeszliśmy, by być w tym miejscu w którym obecnie się znajdujemy. Niemniej jednak jestem bardzo zaskoczony, że zainteresowała Ciebie tematyka związana z Wirtualną Rzeczpospolitą. Myślałem, że w Księstwie Sarmacji nikt nie wie, że właśnie z tej gry politycznej swój początek wzięła Sclavinia. Muszę Cię zmartwić faktem, że archiwa Sclavińskiego Instytutu Historycznego nie posiadają jakiejkolwiek dokumentacji związanej z Wirtualną Rzeczpospolitą. Chcąc jednak zaspokoić Twoją ciekawość, postanowiłem zapożyczyć tekst opisujący tą grę polityczną na serwisie Micropedia. Cytując:

Wirtualna Rzeczpospolita - to właśnie ta gra polityczna uważana jest oficjalnie za jednego z wczesnych protoplastów Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Na terytorium Wirtualnej Rzeczpospolitej swego czasu funkcjonowało bardzo dobrze prosperujące wirtualne państwo. Król Zeus dbał bardzo intensywnie o reklamę, która przynosiła efekty. Wiele rejestracji oraz aktywnych obywateli napędzało gospodarkę oraz politykę Wirtualnej Rzeczpospolitej. Największym problemem rozwoju Wirtualnej Rzeczpospolitej stały się wojny spamowe (akty terroru) pomiędzy VRP, a Wirtualną Rzeczpospolitą. Taki proceder utrudniał życie obywatelom oraz skutecznie odstraszał nowych. Momentem kulminacyjnym był wybór na Prezydenta Wirtualnej Rzeczpospolitej Michała, właściciela Partii Republikańskiej. Konflikt poglądów oraz wygłaszanych ideii doprowadził do wielu kłótni pomiędzy obozem mikronacyjnym - Michał, Fan, a obozem Zeusa, który był zwolennikiem idei gry politycznej na forum. Powiększający się kryzys oraz częste "konflikty spamowe" na linii Wirtualna Rzeczpospolia - V Rzeczpospolita doprowadziły do wojny domowej, w której ówczesny prezydent Wirtualnej Rzeczpospolitej zlikwidował wojsko, które było dumą i chwałą polityki prowadzonej przez Zeusa. To posunięcie doprowadziło do trwałego kryzysu na terytorium Wirtualnej Rzeczpospolitej; odeszło wielu zasłużonych obywateli, obóz wolnościowi na czele z Fanem i Michałem postanowił utworzyć własne wolne państwa - Rzeczpospolitą Narodów.

Mam nadzieję, że owe opracowanie zaspokoi Twoją ciekawość, jak również zainteresuje pozostałych mieszkańców Królestwa Baridasu historią narodu sclavińskiego. Jeżeli chciałbyś uzyskać jeszcze jakieś informacje na temat historii Sclavinii, pisz śmiało!

/—/ Guedes bar. de Lima h. Szachownica
Dyrektor Sclavińskiego Instytutu Historycznego

Obrazek
Ostatnio edytowano 26 lip 2016, o 17:32 przez Guedes de Lima, łącznie edytowano 1 raz
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Michał 26 lip 2016, o 17:27

26.07.2016, Eldorat, Konsulat Sclavinii

Listosłanie

Michał Andronik Bryennios do Baridajczyków

Obrazek

Niechaj Trwa Ostateczna Krucjata!

Przede wszystkim szalenie się cieszę, że moja propozycja spotkała się z tak ciepłym odbiorem! Dziękuję Wam za to, że zaangażowaliście się we współpracę z nami i obiecuję, że nie pozostaniemy dłużni; jest bardzo wiele rzeczy, które chciałbym Wam powiedzieć o Sclavinii i jeszcze więcej tych, których chciałbym dowiedzieć się o Baridasie. Serdecznie dziękuję JW Markizowi Fridericowi et Hohensollern za gratulacje i słowa otuchy oraz wszystkim innym Baridajczykom którzy poparli nas w godzinie największej próby, kiedy od utraty niezależności dzielił nas jeden tylko krok. To dla mnie - i dla nas wszystkich - naprawdę bardzo wiele znaczy i to właśnie we współpracy z Baridasem odnajduję szanse na rozwój mojego samorządu.

Mikronacje wymagają od nas wciąż nowej aktywności - okazuje się, że nawet po okresie najlepszego w naszej karierze działania, jutro znowu powinniśmy napisać i stworzyć coś nowego, żeby nasz samorząd przetrwał; to często pozbawia siły, ale może być też odwrotnie: może nas to motywować, aby się samodoskonalić, tworzyć wciąż coś lepszego, trwalszego, bardziej użytecznego. Pamiętajmy, że to przede wszystkim my tworzymy mikroświat i właśnie w tych kategoriach musimy myśleć o jego rozwoju. Szukajmy następców, ale sami angażujmy się na tyle, na ile starczy nam sił. Dla większego dobra nas wszystkich.

Pozostawajcie w dobrym zdrowiu i piszcie do nas, przyjaciele z południa!

Baridas sano alta!

/—/ Michał hr. Bryennios

Obrazek
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Guedes de Lima 28 lip 2016, o 19:44

28 lipca 2016 r., Miasto Stołeczne Eldorat

Listosłanie

Guedes de Lima do Adriena E.E.J. Alatriste

Obrazek

Drogi Adrienie,

Na wstępie chciałem serdecznie podziękować za list kierowany do wszystkich Sclavińczyków! Bardzo zaciekawiło mnie Twoje pytanie dotyczące języka, który mógłby oddawać doskonale klimat Konsulatu. Tym bardziej jest to dla mnie ciekawe, gdyż w owym czasie, kiedy takowy temat istniał, musiałem cierpieć na zaawansowaną realiozę. Czy byłbyś w stanie przedstawić mi więcej informacji w tym temacie? Kto wówczas był zaangażowany w dyskusję na temat języka sclavińskiego? Archiwa im. M. J. Hassa są ciągle nie spenetrowane i w najbliższych dniach nie będę miał sposobności odnaleźć ten ciekawy temat.

Pozdrawiam serdecznie,

Niech trwa Ostateczna Krucjata!

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 5 sie 2016, o 09:58

05 sierpnia 2016 r., Miasto Stołeczne Eldorat

Listosłanie

Guedes de Lima do Baridajczyków

Obrazek

Drogi Baridajczycy,

Przepraszam, że zamieszczam list za listem w tym jakże zacnym temacie, ale jestem zaniepokojony, że wspólna inicjatywa listosłania zamiera! Dlatego też postanowiłem zwrócić się do was z prośbą, byście nie zapominali o tym aktywizującym Królestwo i Konsulat projekcie! Chciałem was drodzy Baridajczycy zapytać, co możecie mi polecić w waszym pięknym kraju, gdyż w ramach wakacji mam zamiar was odwiedzić i wydać trochę libertów. Zależy mi na tym, by poznać kulturę waszego kraju, dotknąć historii i skosztować lokalnych specjałów. Liczę na odzew w tej sprawie!

Pozdrawiam serdecznie,

Niech trwa Ostateczna Krucjata!

Obrazek

Konsulat Sclavinii

Postprzez MSchlesinger 5 sie 2016, o 17:06

DATA, MIASTO ADRESATA

Listosłanie

Martin Schlesinger-Asketil do Fiderica et Hohensollern

Obrazek

Markizie,

rzeczywiście, nie mieliśmy przyjemności toczyć jakichkolwiek dyskusji na tematy polityczne. Jeżeli chodzi o moje poglądy, jestem republikaninem; to niezbyt popularny światopogląd w Księstwie Sarmacji, więc nie próbuję go nikomu narzucać. Poza tym jestem mało aktywny politycznie, ponieważ wymaga tego mój zawód asesora — a sądzę, że w Trybunale Koronnym jestem bardziej potrzbeny, aniżeli w Sejmie.

Jak najbardziej sądzę, że jest nam potrzebne polityczne ożywienie. W ogóle sądzę, że daliśmy się za bardzo ponieść tendencji do upraszczania wszystkiego — oczywiście, że nie należy sobie komplikować życia ponad miarę, ale jesteśmy jednak symulacją państwa, a nie zwykłym forum internetowym. Podobnie nasz ustrój jest niestety nudny; żaden z ośrodków władzy nie jest zbyt silny, brakuje możliwości porządnego, ideologicznego sporu.

Moja zdolność do łączenia wielu funkcji nie jest, obwiam się, czymś nadzywczajnym — dysponuję po prostu dużą liością wolnego czasu i małym wachlarzem sposobów, na jaki mogę go spędzać. Co więcej, uzależnienie.

Baridas sano alta!

(—) Martin Schlesinger-Asketil

Obrazek
Więzień Jego Książęcej Mości

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej