Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zapytanie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Zapytanie

Postprzez Kristian Arped 1 sie 2016, o 19:55

Hohenzollern napisał(a):Zaprawdę cieszy to! Czy Czcigodny Kustosz przewiduje jakieś artykuły, bądź promocję Baridajskiej Ligi Szachowej w najbliższym czasie? Czy baridajskie kluby grające w SLP, mogą liczyć na jakieś wsparcie z strony urzędu Kustosza? Jeśli tak to w jakiej formie ?

Jeżeli chodzi o BLS — przewidywana jest promocja przede wszystkim w Królestwie Dreamlandu oraz Republice Bialenii, a także w innych, pomniejszych mikronacjach. Co do klubów grających w SLP — planowane są podsumowania, wydawane co 3 kolejki.

Hohenzollern napisał(a):Cóż szkoda. Mam jednak nadzieje że jeśli Sclavinia, bądź Starosarmacja ogłosi swoją likwidację, unicestwienie, Baridas nie podąży w ślady za nią, i nie w skoczy w przysłowiowy ogień.

Tutaj przychodzi z pomocą czytanie ze zrozumieniem oraz dostrzeżenie różnicy pomiędzy „uczeniem się na czyichś błędach” a „braniem z kogoś przykładu”. Ponadto, sformułowanie użyte przeze mnie dotyczyło tylko wąskiej przestrzeni konkursów. Ostatni konkurs organizowany przez Dwór Królewski nie cieszył się wśród Baridajczyków (bo ogólnie udział wzięło ok. 10 osób, co jest wynikiem przyzwoitym), dlatego też, oczywiście — póki co, wolę skupić się na innych działaniach.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 1 sie 2016, o 19:59

Hohenzollern napisał(a):Mam jednak nadzieje że jeśli Sclavinia, bądź Starosarmacja ogłosi swoją likwidację, unicestwienie, Baridas nie podąży w ślady za nią, i nie w skoczy w przysłowiowy ogień.

Wtrącę się w dyskusję. Mam nadzieję, że to nie przestępstwo. Głęboko wierzę, że determinacja w obu samorządach jest na tyle silna, że do żadnego unicestwienia i likwidacji nie dojdzie. Tego również życzę Baridasowi, determinacji i woli walki w tych trudnych czasach.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Hohenzollern 1 sie 2016, o 20:25

Jeżeli chodzi o BLS — przewidywana jest promocja przede wszystkim w Królestwie Dreamlandu oraz Republice Bialenii, a także w innych, pomniejszych mikronacjach. Co do klubów grających w SLP — planowane są podsumowania, wydawane co 3 kolejki.

Czcigodny Baronie, jaką formę będzie miała ta promocja. Mam tu na myśli, czy to będzie artykuł, lakoniczne ogłoszenie czy też jakieś skoordynowane działania? Czy Czcigodny Kustosz nie uważa że lepiej w pierwszej kolejności postawić na propagowaniu BLS, u nas w Księstwie Sarmacji? Napawają optymizmem zapowiedzi Czcigodnego Barona!

Tutaj przychodzi z pomocą czytanie ze zrozumieniem oraz dostrzeżenie różnicy pomiędzy „uczeniem się na czyichś błędach” a „braniem z kogoś przykładu”. Ponadto, sformułowanie użyte przeze mnie dotyczyło tylko wąskiej przestrzeni konkursów. Ostatni konkurs organizowany przez Dwór Królewski nie cieszył się wśród Baridajczyków (bo ogólnie udział wzięło ok. 10 osób, co jest wynikiem przyzwoitym), dlatego też, oczywiście — póki co, wolę skupić się na innych działaniach.

Czcigodny Baronie, nie ma potrzeby tak się oburzać. Pisać nie potrafię, czytać nie umie, dzięki Wandzie że jeszcze chodzić umie i stukać w klawiaturę. Ja jedynie przedstawiłem swoją opinię i spostrzeżenie, myślę że nie ma w tym nic złego, a tym bardziej nie powinno być odbierane jako atak, bądź nieznajomość tematu. Nie mniej, dziękuje za odpowiedź. I serio nie ma co się silić na złośliwości ;)

Wtrącę się w dyskusję. Mam nadzieję, że to nie przestępstwo. Głęboko wierzę, że determinacja w obu samorządach jest na tyle silna, że do żadnego unicestwienia i likwidacji nie dojdzie. Tego również życzę Baridasowi, determinacji i woli walki w tych trudnych czasach.

Czcigodny Baronie de Lima, nie jest to żadnym przestępstwem! Starałem się wytłumaczyć Czcigodnemu Kustoszowi Baridasu, że nie koniecznie musimy "uczyć się na błędach innych", podążać za ogólnie przyjętym trendami. Bo ja wiadomo ten który nie robi nic nie popełnia błędów. Porażki czy też błędy niekiedy są przydatne, ponieważ otrzymujemy wtedy ważną lekcję. Nie żebym zachęcał do ich popełniania, broń Arminie! Chce jedynie powiedzieć że Baridas powinien kroczyć swoją ścieżką, a nie patrzeć się na nich przez wzgląd na ich sukcesy czy też upadki.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sierg 2 sie 2016, o 14:31

Jaśnie Wielmożny Panie,

Proszę wybaczyć za zwłokę — dopiero dzisiaj oswobodziłem się z obowiązków świata realnego.

Prześwietny Marszałku, jakie działania zostały podjęte przez was urząd w okresie ostatniego miesiąca?

— Wspieranie Jego Królewskiej Wysokości w sprawach bieżących,
— wysłanie przypomnień do osób, które są zagrożone utratą obywatelstwa KB,
— odzyskanie plików systemu gospodarczego Pluskwiak,
— opracowanie projektu ordonansu ws. odznaczeń i orderów.

Prześwietny Hrabio, jak chwili obecnej wygląda organizacja Dworu Królewskiego? Obywatele Królestwa Baridasu byliby wdzięczny gdyby Marszałek, opisał jak od kuchni wygląda zarządzanie dworem?

Nijak, ponieważ społeczność nie wykazuje szczególnego zainteresowania życiem w Królestwie. Jednak, cóż się dziwić — mamy wakacje. Niedługo zostanie opracowany projekt, który ma na celu poprawę sytuacji. Ponadto będę wnioskował o odwołanie nieaktywnych urzędników.

(—) Siergiusz hrabia Asketil,
Marszałek Dworu KB.

Postprzez Hohenzollern 4 sie 2016, o 17:20

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy!

W pierwszej kolejności pragnę podziękować Czcigodnemu Marszałkowi oraz pozostałym członkom dworu królewskiego, za szybkie i szczegółowe odpowiedzi!

Nie mniej jednak jest zmuszony zadać kolejne pytania, wynikające z zdarzeń ostatnich dni. Chodzi tu mianowicie o dość przykre oskarżenia z strony jednego z starosarmackich dygnitarzy! Stąd też pytanie czy w tych oskarżeniach jest choćby cień prawdy, co tak mocno sprowokowało J.O Diuka Arpeda do zbanowania tego osobnika? W sumie mówiono tam o zebraniu Rady Królestwa, lecz do wielu członków tego gremium nie dotarła informacja o planowany spotkaniu. W związku z czym na czyj wniosek, zwołano częściowo Radę, co było przedmiotem dyskusji Rady Królestwa. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej