Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Okrągły stół Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Re: Okrągły stół Baridasu

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 06:57

Wasza Królewska Wysokość,
JKW Regencie,
Wierny Obywatelu,
Baridajczycy!

Niezmiernie cieszy wypowiedź panie Daniela, jako przedstawiciela młodych stażem mieszkańców. Tym bardziej zaangażowanie jakim tryska osoba pana Gunthera. W chwili obecnej musimy cierpliwie czekać na pierwsze decyzje JKW Regenta, decyzji o charakterze administracyjnym. Powołanie członków dworu królewskiego jest niezbędnym elementem który zapewni ciągłość władzy, oraz uprawomocni wszelkie decyzje urzędów królewskich, ergo Baridas zacznie normalnie funkcjonować. Dlatego pozostaje nam czekać na Regenta.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Irmi 24 sie 2016, o 07:05

Wasza Królewska Wysokość
Jkw Regencie
Obywatele
Mieszkańcy Baridasu

Ja tylko chce coś powiedzieć na temat mentoringu o którym wspomniał Pan Daniel. System ten istnieje na cała Sarmacje. Każdy nowy mieszkaniec ma szansę napisać do mentora który jest w Ksiestwie Sarmacji. Nie wydaje mi się aby była taka potrzeba kolejnej instytucji tutaj w Królestwie Baridasu. Moim skromnym zdaniem mentor jest jeden i chyba wystarczający.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 07:19

Wasza Królewska Wysokość,
JKW Regencie,
Prześwietna Hrabino,
Baridajczycy!

Z całym szacunkiem Hrabino, pozwólmy o tym zdecydować baridajczykom, oraz mieszkańcom stale zamieszkującym Królestwo Baridasu. Co jest potrzebne dla samorządu, a co nie! Baridajska Akcja Integralistyczna w swoim programie odrodzenia Baridasu, za jeden priorytetów obiera sobie powszechną organizacje Straży Królewskiej, która wykonywała by więcej niż jedno zadanie, a jednym z nich był by właśnie mentoring. Nie wiem, nie mam pojęcia na jakich zasadach obecnie mentoring wygląda na szczeblu centralnym, jednak myślę że nie spełnia do końca swego zadania. Skoro nowy mieszkaniec piszę o takich potrzebach, można więc wnioskować że pomoc obywatelska nie jest 100 % sprawna. Nie mniej nie jest to jakiś zarzut czy oskarżenie, a raczej obserwacja. Myślę że to nie nowy mieszkaniec powinien pisać do mentora, ale mentor do nie go, taka powinna być kolej rzecz. Nie mniej dziękuje Hrabinie za ten ważny i poruszający głos w dyskusji.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 sie 2016, o 07:40

Hohenzollern napisał(a):Z całym szacunkiem Hrabino, pozwólmy o tym zdecydować baridajczykom, oraz mieszkańcom stale zamieszkującym Królestwo Baridasu.

Szalenie "integralistyczne" podejście ;)

BP, MSPANC.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Daniel Günther 24 sie 2016, o 07:59

Prześwietna Pani Irmino nie miałem na celu urazić i z krytykować Instytutu. Bo sam korzystałem z pomocy i jestem bardzo wdzięczny za pomoc i życzliwość jaką tam uzyskałem :) Ale przez ten czas co dołączyłem dołączyło do Nas parę osób większość z nich pewnie odstraszyło tyle postów do przeczytania i nawet nie dodali nic osobie tylko po prostu uciekli i ponownie się nie zalogują. Sugeruję zacząć pisać i pomagać nowej osobie zanim ona sam postanowi napisać w dziale Powitania i zostawi coś o sobie. Ja osobiście chciałem bardzo tu się zaaklimatyzować i szybko starałem się doczytać co i jak żeby było zgodnie z prawem i gdzie się przywitać. Ale też miałem pierwszą myśl co ja tutaj robię? I dopóki nic nie napisałem na forum nikt nic nie napisał jak bym nie istniał. Może dać pewnej osobie pracę która po prostu witała nowych którzy jeszcze nic nie napisali na dole jest informacja Najnowszy użytkownik: ... spojrzeć co jakiś czas i napisać parę fajnych po witających słów, i nowy mieszkaniec nie będzie się czuł taki osamotniony na początku przygody ;) Jeśli podoba się pomysł to ja mogę zająć się witaniem nowych przybyszy ;)
Obrazek
Kasztelan Almery
Prezes Baridas Oilwell Varco
Szeregowy KSZ
Komandos, 1 Grodziski Pułku Straży Przybocznej

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 08:09

RCA napisał(a):
Hohenzollern napisał(a):Z całym szacunkiem Hrabino, pozwólmy o tym zdecydować baridajczykom, oraz mieszkańcom stale zamieszkującym Królestwo Baridasu.

Szalenie "integralistyczne" podejście ;)

BP, MSPANC.

Wielmożny Wicehrabio za całym szacunkiem, rozumiem że musicie brać w obronę swój ród i rodzinę co się chwali rzecz jasna. Jednak o przyszłości Baridasu, powinni decydować obywatele którzy stale mieszkają w naszym samorządzie, obywatele którzy trwale budują Baridas. Mieszkańcy którzy chcą na trwale związać się z ziemią Baridasu. Wątpie aby Wielmożny Wicehrabia, czy też namiestnik Starosarmacji pozwolił sobie aby osoba trwale zamieszkująca inny samorząd, wbiła do Satrosarmacji, i nagle zaczeła dyktować warunki, mówić co jest dobre a co złe dla regionu. Wysłuchać owszem zawsze można, co też czynimy. A ja jako że nie zgadzam się z opinią Prześwietnej, daje je temu upust. Co jest chyba normalną rzeczą. Poglądy muszą się z sobą ścierać aby w ostatnim stadium dość do konsensusu. Prawda? Czy odmawiam hrabinie głosu w tej dyskusji ? Nie, jeszcze raz nie, nie odmawiam. Wręcz przeciwnie dziękuje jej za jakże ważny głos i opinię, byłej mieszkanki Baridasu która pracowała na rzecz rozwoju kraju korony. Wybaczcie jednak, ale nie pozwolę aby torpedowano pomysły które mogą w przyszłości zadecydować o przypływie nowych mieszkańców do Baridasu. Zwłaszcza patrząc na niż demograficzny Baridasu, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach. Wybaczcie Wielmożny, ale nie jestem silny w internetach, i nie znam się skrótach które zaprezentowaliście w swojej wypowiedzi. A na zakończenia Baridas sano alta!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 sie 2016, o 08:15

Hohenzollern napisał(a):Wielmożny Wicehrabio za całym szacunkiem, rozumiem że musicie brać w obronę swój ród i rodzinę co się chwali rzecz jasna.

Nie mam pojęcia co Pana uprawnia do podobnych stwierdzeń... ale sprowadzanie dyskusji do poziomu absurdu powoduje, że już nie chcę brać w niej udziału. Integralizm, tak? Integralizm między swoimi... Przykro mi obserwować jak sam twórca idei ją dezawuuje już na samym początku jej trwania! To jest kosmiczne nieporozumienie. Już jednak nie przeszkadzam, powodzenia w dyskusji!

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 08:25

Nie mam pojęcia co Pana uprawnia do podobnych stwierdzeń... ale sprowadzanie dyskusji do poziomu absurdu powoduje, że już nie chcę brać w niej udziału. Integralizm, tak? Integralizm między swoimi... Przykro mi obserwować jak sam twórca idei ją dezawuuje już na samym początku jej trwania! To jest kosmiczne nieporozumienie. Już jednak nie przeszkadzam, powodzenia w dyskusji!

Takie po prostu odniosłem wrażenie. Nie wiem gdzie tu zauważa Wielmożny absurdy. Rozumiem że odechciało się dyskusji. Śmiem twierdzić że jednak nie dezawuuje jej ponieważ integralizm mówi wprost o konserwatyzmie ziemi i krwi, co należy rozumieć jako przywiązanie do wspólnoty jaką się tworzy, i tak również tej małej w tym wypadku baridajskiej, teutońskiej czy jakiejś innej, kwestia tożsamości tak kulturowej jak i narodowej. Jest również przywiązanie do rodu i rodziny z jakiej ktoś się wywodzi. A i proszę nie mylić integralizmu z kosmopolityzmem. Więc myślę że w żaden sposób tu taj niczego nie pomniejszam. Wielmożny w niczym nie przeszkadza, nikt wicehrabiemu nie zabrania się przecież wypowiadać. Jeżeli wielmożny poczuł się urażony jakimś stwierdzeniem, to szczerze przepraszam.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 sie 2016, o 14:25

Mówienie-porównywanie dbałości o integralizm SARMACKI przede wszystkim do mówienia o kosmopolityzmie, czy upraszczając twierdzenie, że ktoś kto mówi o integralizmie sarmackim mówi o kosmpolityzmie to piramidalna bzdura i bezbrzeżne nieporozumienie.

Tu jest kwestia odpowiedzi na podstawowe pytania:
  1. Kim jestem?
  2. Co tu robię?
  3. Kto jest mi bratem?
  4. Gdzie jest granica?
Jeśli więc Pan odpowiada (w kolejności), Baridajczykiem, buduję Baridas, inny Baridajczyk, na granicy Baridasu, to nie może Pan tworzyć ugrupowania, które równolegle mówi o integralizmie w Sarmacji. To schizofrenia.

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 15:08

Z całym szacunkiem Wielmożny Wicehrabio, nie posiadam takich umiejętności erystycznych jak wicehrabia. Więc dalej, odpuszczę sobie ten spór. A odpowiadając na wasze pytania, po kolei:

• W pierwszej kolejności Sarmatą, bo wierzę w idee narodu politycznego, zamieszkuje Księstwo Sarmacji. I w przypadku hipotetycznej sytuacji w której to by doszło do secesji. To pozostałbym w Sarmacji, tworząc baridajską diasporę. Z racji tego że każda taka hipotetyczna próba secesji była by skazana na porażkę, ponieważ taki niepodległy Baridas upadłby po pół roku. Jestem jednak też Baridajczykiem, identyfikuje się z narodem baridajskim, a raczej jego tożsamością kulturową i historyczną. Więc patrząc przez pryzmat historii należę do narodu baridajskiego. A integralizm mów o konserwatyzmie krwi i ziemi, i jest też lokalizm który dokładnie to wyjaśnia.

• Buduje, pracuje na rzecz Księstwa Sarmacji. Działam aktywnie w Baridasie, bo silna Sarmacja to również silny Baridas i vice versa.

• Brata nie mam :D A tak na poważnie każdy Baridajczyk i Sarmata. Baridajczyk w pierwszej kolejności ponieważ czuję większą i głębszą identyfikacje z tożsamością kulturową i narodową Baridasu, ale mniejszą jeśli chodzi o tzw tożsamość polityczną.

• Tam gdzie kończy się granica Księstwa Sarmacji. Przy czym chce zaznaczyć że pielęgnowanie samorządowych tożsamości kulturowych jak i narodowych nie jest niczym złym, i wpisuje się w szeroko rozumiany integralizm a dokładnie nurt lokalizmu. Księstwo Sarmacji jest różnorodne i to jest jego siłą. Natomiast jeżeli ktoś, komuś trudno zrozumieć że niekiedy dobrze jest po rywalizować, pokazać trochę swej odmienność i zdrowej dumy narodowej. To cóż można takiego kogoś nazwać mało tolerancyjnym.

A więc jestem schizofrenikiem cieszy mnie to niezmiernie. Brakuje jeszcze porównania do wariata i psychopaty. Kto wie może jestem jeszcze uśpionym agentem Służby Bezpieczeństwa Wandystanu, bo przecież w Engels III byłem. Nie mniej jednak przez taki dyskurs publiczny, ludzie mogą się zniechęcać do jakichkolwiek dyskusji o charakterze stricte politycznym. Nazywanie, bądź w mawianie komuś publicznie gdzie większość obywateli czyta te wypociny, jakiś hipotezy opartej na słuszności logiki Wielmożnego w imię poprawności politycznej mówiącej że w Sarmacji żyje jedynie naród Sarmacki, jest wedle mojej opinii błędnym założeniem. Co zresztą udowodniły niegdyś badania opinii publicznej. Integralizm nie dąży do sarmatyzacji, wspólnot zamieszkujących Księstwo, lecz do ich integrowania, przenikania mając na uwadze ich odmienność, nie raz różną tożsamość kulturową i narodową, dzięki temu tworzymy Sarmacki Krąg Kulturowy, który scala te wszystkie odmienności w jedność i w tym tkwi siła. Niech wicehrabia się nie przejmuje ja nie z tych co się obrażają, bądź strzelają fochy, więc jeszcze trochę pobędę w Baridasie jak i w Księstwie Sarmacji ;) I więcej uśmiechu na twarzy niech zagości u wicehrabiego, bo nie wiem kiedy się spina :oops:

A przy okazji proponuje przeniesienie tej części dyskusji, bądź utworzenie neutralnego tematu z tego wątku. Z racji tego że dyskusja znacząco odbiegła od założeń do czego miał służyć powyższy temat. Gorąco pozdrawiam z zamku Zollern :)
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej