Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Posłanie Baridajskie

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Posłanie Baridajskie

Postprzez Hohenzollern 7 lip 2016, o 10:56

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy,

Nie tak dawno temu zostałem powołany na urząd Pisarza Królestwa Baridasu. W związku z powyższym złożyłem pewną obietnicę, a mianowicie regularność przekazywania informacji. Ostatnimi tygodniami jednak spotkał mnie nawał fali realiozy, wraz z awarią laptopa,przez co nie do końca wywiązałem się z swych obowiązków. Nie mniej jednak teraz jestem już wśród was. Zgodnie z mą obietnicą z 17 czerwca bieżącego roku, tworzę powyższy wątek informacyjny służący głównie gromadzeniu newsów, faktów, oraz wydarzeń z naszego samorządu. Chciałbym się jednocześnie zwrócić do osób kompetentnych z dworu królewskiego aby uczynić ten wątek globalnym( czy też ogłoszenia) na forum Baridasu jak to jest w przypadku rozliczeń budżetowych czy też etykiety.

Powyższe działania mają służyć odpowiedniemu przepływowi informacji, lecz nie tylko. W głównej mierze ten wątek jest tworzony po to aby osobom odpowiedzialnym za politykę informacyjną Królestwa Baridasu nic nie umknęło. Żadne wydarzenie, jakakolwiek informacja pochodząca z Królestwa Baridasu. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich aktywnych baridajczyków, aby w powyższym wątku pisali propozycje jakie miały by się znaleźć w kolejnych wydaniach Vox Populi. Chodzi tu głównie o linki do debat, dyskusji czy wydarzeń z naszego samorządu, czy też propozycję bardziej abstrakcyjne jak pożar w przedszkolu Ślipijowskim czy też renowacja Pałacu Prezydenckiego. Tak aby można to było połączyć z głównym nurtem wydarzeń z Baridasu, a pisarz królestwa postara się to ubrać w odpowiednie szaty narracji.

Zapytacie się skąd się wzięła nazwa na ten wątek? "Posłanie Baridajskie", myślę że jest to odpowiednim przesłaniem w stronę Sarmatów i Sarmatek. Kojarzący się z tzw zdrowym egoizmem narodowym wiążącym się z ekspansjonizm polityczno -kulturowym, a mniej z nacjonalizmem i szownizmem z które ostatnimi czasy przypięto Baridajczykom.

Przypominam w najbliższą niedzielę kolejne wydanie Vox Populi, byłbym rad abyście w tym wątku się nie ograniczali i napisaliście co chcielibyście ujrzeć w lipcowym wydaniu.

Z wyrazami szacunku,
Pisarz Królestwa Baridasu,
(-)Frideric et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Posłanie Baridajskie

Postprzez Kristian Arped 7 lip 2016, o 18:03

Jaśnie Wielmożny Markizie!

Szalenie mnie cieszy ten powrót. Raz, że wznowienie regularnie ukazującej się prasy baridajskiej powinno być jednym z priorytetów działania Dworu Królewskiego, dwa — nie ukrywam osobistej sympatii do JW, pomimo naszej dość szorstkiej przyjaźni w przeszłości.

Obecnie w „Heroldzie” publikacje ukazują się dość skokowo — czasem, choć ostatnio mniej niż bym sobie tego życzył, coś napiszę ja, Wielmożny Wicehrabia von Lichtenstein czy też Prześwietny Hrabia da Firenza (jego powrót również łechta moje baridajskie serduszko!).

Co do debat:
To chyba wszystkie obecnie aktywne.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Hohenzollern 9 lip 2016, o 15:59

Wysoka Rado,
Baridajczycy,

Dziękuje wam, a zwłaszcza Sławetnemu Baronetowi Arpedowi za jakże przydatne informacje dzięki którym nie było by możliwe ostatnie wydanie Vox Populi VI/2016. Za dwa tygodnie czeka nas kolejne wydanie. Byłbym wdzięczny gdyby na bieżąco zgłaszaliście w tym wątku informacje, które według was powinny znaleźć się w przyszłym wydaniu "baridajskiego informatora". Jednocześnie zgłaszam się z zapytaniem do Jaśnie Oświeconego Regenta i Prześwietnego Marszałka, czemu powyższy wątek został zdjęty z tablicy ogłoszeń. Ciekawi mnie to bo wydawało mi się że ostatnio władze Baridasu przychylnie odniosły się do tej inicjatywy i jej umiejscowienia. Byłbym rad za szybkie wyjaśnienie sprawy.

Z wyrazami szacunku;
Pisarza Królestwa Baridasu
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 10 lip 2016, o 11:32

Hohenzollern napisał(a):Jednocześnie zgłaszam się z zapytaniem do Jaśnie Oświeconego Regenta i Prześwietnego Marszałka, czemu powyższy wątek został zdjęty z tablicy ogłoszeń. Ciekawi mnie to bo wydawało mi się że ostatnio władze Baridasu przychylnie odniosły się do tej inicjatywy i jej umiejscowienia. Byłbym rad za szybkie wyjaśnienie sprawy.

Z rozpędu zdjąłem z ogłoszeń — mieliśmy tam zdecydowanie za dużo wątków — i zapomniałem „przykleić”. Już poprawione.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
diuk-wicehrabia, Minister Sprawiedliwości, były wicekról Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 23 lip 2016, o 06:10

Wysoka Rado,
Baridajczycy,

Nie ma co ukrywać nadchodzi kolejny numer Vox Populi swoistego "informatora baridajskiego". Przez ostatnie dwa tygodnie wiele się działo w Baridasie. Dlatego żywię nadzieję że niczego nie pominę w kolejnym artykule. Poniżej przedstawiam punktowo co będzie zawierała publikacja. Byłbym wdzięczny gdybyście dopisali co jeszcze według was powinno zawierać "posłanie baridajskie" na Księstwo Sarmacji. Najlepiej do dzisiejszego wieczoru gdyż publikację planuje na niedziele bądź jeszcze dziś.

W zasadzie to tyle co na razie spamiętałem. Byłbym wdzięczny za pomoc i to dość szybką bo nie ukrywam że mogłem coś przegapić. Przy okazji prosiłbym o aktualizacje list władz Baridasu w dziale Kurii.

Z wyrazami szacunku;
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 25 lip 2016, o 15:37

Wysoka Rado,
Drodzy Baridajczycy!

Baridas, władze królestwa, cała wspólnota ma za sobą pracowity tydzień. Każdy z urzędników Dworu królewskiego wypełnił swoje obowiązki. "Społeczność baridajska", jest aktywna tak w kraju korony, jak i całej Sarmacji. Co cieszy, napawa dumą. Tylko trzymać tak dalej. Zgodnie z ideą posłania baridajskiego w tym wątku zachęcam was Baridajczycy do informowania urzędu pisarza królewskiego o tym o czym warto napisać w informatorze baridajskim, tak samo jak ja was informuje o tym co dzieje się ciekawego z udziałem mieszkańców Baridasu. Pamiętajcie działa to w dwie strony. W dniu dzisiejszy zachęcam Was do lektury najnowszego wydania Vox Populi VII/2016. Wartym jest też wspomnienia teutońska inicjatywa Drugich Igrzysk Bogów, gdzie dwie prace baridajskie walczą o nagrody konkursowe. Zapraszam do lektury tych prac, oraz ich sercowania w miarę uznania i waszego gustu. Wartym jest wspierać bratnie inicjatywy i przedstawiać baridajską kulturę i historię. Na koniec jeszcze raz przypominam i zachęcam abyście w tym temacie pisali swoje propozycje do umieszczenia w informatorze baridajskim.

Z wyrazami szacunku;
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 26 lip 2016, o 16:57

Wysoka Rado,
Baridajczycy,

Pragnę was gorąco zachęcić do wzięcia udziału w pewnej oddolnej inicjatywie. Przedsięwzięciu którego pomysłodawcą jest Prześwietny Hrabia Michał Bryennios. Mam tu na myśli inicjatywę tzw Listosłania. Polegającej na wymianie korespondencji z Sclavińczykami. Zaprawdę słuszna i chwalebna jest to idea, utrzymywania dobrosąsiedzkich stosunków z bratnim samorządem. Wyciągnijmy pomocną dłoń w budowie sclavińskiej aktywności. Nie wątpię że Sclavińczycycy odpłacą się tym samym, a nawet z nawiązką. Pomoc ta jest ważna właśnie teraz kiedy Sclavinia wraca z krainy umarłych - wspomóżmy ją w jej wysiłkach. Zatem piszcie do swoich znajomych w krainie jednorożca. W listach opowiadajcie jej o Baridasie i zachęcajcie do odwiedzin. Rozpowszechniajcie "baridajską historię i kulturę". Dowiadujcie się o początkach Sclavinii, upodobaniach oraz zainteresowaniach jej mieszkańców. Byłby to ważny ruch w odbudowie przyjaźni baridajsko - sclavińskiej. Listosłanie opiera się na jawności korespondencji, którą można składać na forum Sclawinii - w tym wątku. Nie bójcie się Sclavińczycy na pewno wam odpiszę w w tym temacie. Zachęcam do podawania w listach korespondencji zwrotnej, tak aby mieszkańcy Sclavinii nie musieli długo szukać u nas adresu skrzynki pocztowej. O wszelkich zmian będę Was informował. Głośmy "posłanie baridajskie".

Z wyrazami szacunku,
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 15 sie 2016, o 08:16

Wysika Rado,
Baridajczycy.

Na wstępie jestem wam winien parę słów wyjaśnień. Mianowicie, opóźnienia związane z kolejnym wydaniem Vox Populi, są spowodowane zawirowaniami realnym Pisarza Królestwa, w ostatnim tygodniu. Niestety nikt działający aktywnie w mikronacjach, nie uniknie takich wyjątkowych okoliczności, które są do nie przewidzenia. W związku z powyższym jeśli zachodzi taka konieczność, oddam się do dyspozycji JKW Arsacjusza Arpeda. Wpierw jednak w ramach zadośćuczynienia, pragnąłbym wydać do szerokie wydanie "informatora baridajskiego", które nastąpi w tym tygodniu. Jednak, muszę się zwrócić do Was o pomoc. W celu skompletowania, ważnych informacji do tego wydania. Nie chciałbym niczego, ani nikogo pominąć w nadchodzącej publikacji. Dlatego tak ważnym jest, abyście wy "dumni baridajczycy", wspomogliście urząd Pisarza Królestwa w jego staraniach. Niech Sarmaci i Sarmatki. Cała Rzeczpospolita Sarmacka, zobaczy co się dzieje w Królestwie Baridasu, jak się bawią baridajczycy z północy i południa. Poniżej przedstawiam zestaw wiadomości, które znajdą się w Vox Populi, gdzie też zostaną poddane obróbce narracyjnej, tak aby uzyskała należyty kształt i wydźwięk.

Drodzy Baridajczycy, to by było wszystko co udało mi się dziś wygrzebać, z ostatnich wydarzeń w Baridasie. Mam nadzieje że nic mi nie umknęło. Gdyby jednak, byłby wdzięczny za pomoc. POMOŻECIE?

Z wyrazami szacunku,
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 20 sie 2016, o 08:39

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy.

Gorąco was zapraszam do lektury, kolejnego wydania Vox Populi. Znajdziecie tam zestaw informacji, z okresu końca lipca do sierpnia dnia dzisiejszego. Możliwym jest, że wiele wydarzeń informacji, zostało pominiętych, jest to jednak spowodowane natłokiem wiadomości w związku z ostatnimi wydarzeniami w Księstwie Sarmacji oraz Królestwie Baridasu. Za co góry przepraszam.

Z wyrazami szacunku,
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 24 sie 2016, o 19:38

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
Baridajczycy.

Gorąco was zachęcam do lektury artykułu pod tytułem "Baridajczycy wracajcie do domów". Publikacji o charakterze narracyjnym, oraz zachęcającym wszelkiej maści baridajskich uchodźców, emigrantów do powrotu na łono ojczyzny. Pragnę również zachęcić wszystkich baridajczyków do wzmożonej aktywności, w tym trudnym okresie dla Baridasu. Równocześnie przypominam o toczących się dyskusjach na forum Baridasu.

Z wyrazami szacunku,
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej