Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O Árnovike spekulacje

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

O Árnovike spekulacje

Postprzez Jul 6 lip 2016, o 13:46

Rzecz działa się w osobliwym miejscu. Zamek w Arnovike krył w sobie dużo zakamarków. W jednym z nich, niegdysiejszej starej jadalni, dziś rozprawiano. Obite drewnem ściany, gruby dywan na podłodze. Zwisająca mosiężna lampa dająca dużo światła. A pośrodku stół, cały zastawiony papierami.

Juliette siedziała za stołem na jednym z krzeseł. Rozłożyła na stole mapę. Przydałaby się lepsza wersja, pomyślała.

Obrazek

- Spójrzmy na mapę – powiedziała – co moglibyśmy zrobić? Wyspa, wulkany, górskie krajobrazy. Wszystko oplecione siecią rzek. Nastawmy się na turystykę! – zaproponowała.

Oparła głowę na ręce
– I proponuję, już po raz kolejny, o założenie instytucji z możliwością publikacji. Będzie należeć tylko do Arnovike, nikt nam nie będzie wchodził w paradę ani rzucał kłów pod nogi. Jakie są hipotetyczne koszty tego? – zapytała.
Juliette Alatriste

Re: O Árnovike spekulacje

Postprzez Führanka 6 lip 2016, o 14:42

- Masz racje przydałaby się nowa mapa, poszukamy jakiegoś grafika czy sam mam się tym zająć? - Rzekł znudzonym głosem Adrien. - Znów czeka mnie kupa roboty, nie mam w co rąk wsadzić - dodał pod nosem.

Podszedł do wielkiego okna skąd widać było sporą część wyspy. Latem Eislar wcale nie przypominała słynnej lodowej wyspy. Nie było śladów śniegu, lodu czy czegokolwiek kojarzącego się z zimą. Słońce palące z góry, temperatura osiągająca 15°C, zielona zbocza gór, piaszczyste plaże nieskute lodem. Co za straszna pora roku. Dobrze, że chociaż zawsze wieje silny, zimny wiatr.

Obrazek

- Chcesz założyć własną gazetę? Wiesz, że rejestracja instytucji z możliwością publikacji kosztuję 75 000 libertów? Masz takie pieniądze? - Zapytał po dłuższej ciszy małżonkę. - Możemy zainwestować w turystykę, ale kto z kontynentalnej części Baridasu chciałby tu przyjechać. Osobiście wolałbym zainwestować w jakąś miejscową organizacje paramilitarną, jakąś gwardie czy coś w tym stylu. - Skupił wzrok na ludziach kąpiących się w chłodnej mimo pory roku wodzie. - Niby jest to moje lenno, moja własność ale czy nie powinniśmy rozdzielić władzy między mieszkańców wyspy. Na zasadzie rady czy zgromadzenia bazując na starych nordyjskich tradycjach?
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Jul 6 lip 2016, o 15:34

- Hmm... jesteś na tyle sprawny, by samemu mapę zrobić? Nie ukrywajmy. Jeśli wieczorami nad czymś się pochylasz, kanwa to nie jest. Zaś co do gazety - tu zrobiła znaczącą przerwę - jest to iinwestycja, która się zwróci. Która pozwoli nam się usamodzielnić.

Juliette była zirytowana faktem, że Adrien nie chce zainwestować. Sama miała na koncie pewną sumę, jednak niewystarczającą - Możemy umówić się tak, że ryzyko za powodzeniem gazety wezmę na siebie. Twój wkład będzie niejako pożyczką. Co Ty na to? - zapytała Adriena.

- Zaproponowałam turystykę, gdyż mam wiZję, jak mogłoby to wyglądać. Nie wyobrażam sobie natomiast żadnej agresywnie działającej organizacji, jak to widzisz?

- Zaś co do władZy nad lennem... Arnovike zbyt dużo mieszkańców nie ma. Więc na razie nie zmieniałabym kwestii, że jako właściciel, masz teoretycznie decyzyjność - powiedziała na głos. a ja, jako.twoja żona, praktycznie, dodała w myślach.
Juliette Alatriste

Postprzez Führanka 6 lip 2016, o 19:38

Spojrzał na małżonkę lekko zszokowanym wzrokiem. - Powiedzmy sobie wprost, chcesz pozbawić mnie wszystkich funduszy, wziąć rozwód i wyjechać z Lorenzo na Melene. Przejrzałem Cię. - Adrien uśmiechnął się od ucha do ucha. - No dobra pomogę Ci ale pod jednym warunkiem. Wszystkie zyski idą do mnie. A tak poza tym, to co chcesz tam pisać?

Odszedł od okna, oparł się na stole i zaczął przyglądać się mapie. Być może pomysł o zainwestowaniu w turystykę nie jest wcale taki zły. Może to pozwoliłoby na rozwój nie tylko Árnovike ale i również pomniejszych osad. - Jakie atrakcje turystyczne przewidujesz na naszej wyspie? Myślisz, że ktoś postawi tutaj sieć hoteli. czy parki rozrywki? Jedyne co tutaj można zorganizować to śmieszne zoo albo podróże w głąb wyspy, żeby pozwiedzać sobie gejzery, góry czy wygasłe wulkany. - Odparł. - Chociaż może zoo to wcale nie taki głupi pomysł - Pomyślał, jednak ciągle w głowie miał swoja własną przyboczną gwardię honorową. Przecież jest Panem i Władcą tych ziem, to wszystko należy do niego.
Królestwo Baridasu

Postprzez Jul 6 lip 2016, o 20:13

- Skąd wiesz o Lorenzo, skarbie? - zdawała się być w jeszcze większym szoku. Po czym roześmiała się - a tak na poważnie, ja wkładam 25tys, Ty 50. Zyski dzielimy na połowę. O czym będziemy pisać? O tym samym, o czym do tej pory pisaliśmy w Heroldzie! Z tym, że teraz bez żadnych przeszkód i na własny rachunek.

Zauważyła, że Adrien z zapałem spogląda za okno - Spójrz na te krajobrazy! Grzechem byłoby nie skorzystać. Wulkany, przynajmniej niektóre z nich są wciąż aktywne, myślisz, że nie znajdą się śmiałkowie, by zaszaleć? Co do zoo... codziennie rano budząc się widzę zwierzaka - coś małpokształtnego na poduszce obok! - zażartowała.
Juliette Alatriste

Postprzez Führanka 7 lip 2016, o 12:48

Adrien wyglądał na lekko zdenerwowanego - Niby dlaczego mam mieć większy wkład a zyski mają być równe? Jak zawsze jesteś pazerna, przecież wiesz, że część zysków powinniśmy oddać państwu. -Podrapał się po głowie po czym znowu podszedł do okna. - Dobra, niech będzie dzielimy się po połowie zyskami z każdego miesiąca ale dwadzieścia procent miesięcznego zysku przekazujemy państwu, może dzięki temu dostaniemy jakieś dofinansowanie na gazetę i rozwój turystyki. Muszę napisać list do Wicekróla Arpeda być może zechcę przybyć na naszą wysepkę, byłoby to zacne wydarzenie godne opisania w gazecie! Co Ty na to? - Rozradowany przycisnął twarz do szyby. - Piękna, podaj mi jakiegoś dobrego rumu - Krzyknął do małżonki. - Ale zoo to bym zbudował...

Po dłuższym namyśle w końcu odkleił twarz od okna. - Takie duże zoo, z wieloma zwierzakami, ze wszystkimi zwierzakami z wyspy. To kolejny dobry materiał do opisania w gazecie. Ja to mam pomysły co? -Gdyby ktoś w tym momencie spojrzał na niego, zobaczyłby szczęście w fizycznej formie. - Gdzie ten rum? - Dodał.
Królestwo Baridasu

Postprzez Jul 7 lip 2016, o 15:07

- Ja? Ja pazerna? Co w rodzinie, to nie zginie, o! - zirytowała się - Jeśli tak stawiasz sprawę, to nie potrzebuję Twojego wkładu w gazetę Twojego lenna. Poradzę sobie sama, zresztą, jak zawsze. Co do pomysłu zaproszenia Wicekróla, to bardzo dobra idea! Miałam z nim ostatnio uroczą rozmowę, toż to przemiły i taktowny człowiek! Na pewno nasza gościna wyjdzie mu na dobre. Może nawet coś ugotuję! :P

Patrzyła na Adriena, który znów snuł wizję zoo. Jak dziecko skakał rozradowany.
Pod stołem, no cóż, butelka rumu czekała. I komplet kieliszków. Juliette sięgnęła po jeden z nich i postawiła przed Adrienem. Może gdy będzie lekko zachwiany, łatwiej będzie się z nim dyskutowało, pomyślała. I zapełniła kielich po brzegi.
Juliette Alatriste

Postprzez Führanka 8 lip 2016, o 14:28

Spojrzał na kielich wypełniony po brzegi wspaniałą substancją. Poczuł jak rozgrzewają mu się policzki, oczy się zaświeciły. Chwycił go w dłonie i wypił całą jego zawartość na raz. - Czemu się tak wiecznie unosisz. Nie masz pieniędzy na własną gazetę, ja mam. Poza tym uważam to, za dobry układ. Państwo nas lekko dofinansowuję, my natomiast spełniamy po prostu swój obywatelski obowiązek oddając cześć przychodów. Dobra pora napisać ten list. O czym powinienem wspomnieć? - Adrien wyciągnął z szafki pergamin oraz pióro. Po czym nalał sobie drugi kielich jego ulubionej substancji i kolejny raz przemieścił płyn z naczynia do przełyku.
Królestwo Baridasu

Postprzez Jul 9 lip 2016, o 19:14

Idźmy na kompromis, Adrienie! - zaproponowała - poczekasz chwilę? Uzbieram jeszcze trochę środków i sprawimy sobie gazetę, która faktycznie będzie wspólna!

Patrząc na pijącego Adriena, sama miała ochotę na rum. Miała ochotę na dobre maniery i sama nie domagała się swojej porcji. Może się nie domyśli, snuła przypuszczenia. - Adrien, kto mieszka w Arnovike? Czy członkowie naszego rodu tu bywają? Nie spotkałam ich jeszcze...
Juliette Alatriste

Postprzez Führanka 9 lip 2016, o 21:57

- Dobra, zakończy ten temat. Zrobię Ci przelew. - Usiadł przy stole, nalał kolejny kielich, który podał żonie. - No to do dna, piękna. - Po czym przechylił butelkę i "wyzerował" resztę płynu znajdującego się w szkle.

- Z żyjących członków to chyba są tylko Daniel i Eradl. Chyba nie mieszkają w Árnovike bo coś ich dawno nie widziałem. No ale co mam w tym liście napisać? Jest gdzieś druga butelka? - Adrien zaczął szamotać się po pomieszczeniu w poszukiwaniu drugiej butelki, po chwili zatrzymał się zrezygnowany. - Nosz kur... a właśnie! - Podbiegł do stołu i wypił rum z kielicha żony. - Teraz to można myśleć - Uśmiechnął się do żony.
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej