Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajko i Baridajczyku, opiekujcie się swoim Lennem!

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Baridajko i Baridajczyku, opiekujcie się swoim Lennem!

Postprzez Hugo 26 kwi 2016, o 13:56

Moi Drodzy!
Panie i Panowie Lenni!

Zapraszam Was do wspólnej zabawy - "Tydzień z lennem", w której zyska Królestwo na aktywności, a Wy możecie zyskać na libertach. W końcu jako Lennicy zobowiązaniście do opieki nad swym majątkiem ziemskim. Piszcie, twórzcie, zgłaszajcie się do konkursu i publikujcie. A nagroda w postaci libertów (od 3k do 15k) Was nie ominie! A potem jeszcze co kwartał będzie plebiscyt na najlepszy artykuł (nagroda 15k lt) i raz do roku - na najlepszy cykl artykułów (45k lt do wygrania).

W kwietniu o swe lenna dbali Wielmożna Wicehrabina Irmina de Vellior y Thorn oraz Jaśnie Oświecony Diuk Vladimir Ivanovitsš ik Lihtenštán. Jestem pod ogromnym wrażeniem ich opieki. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy Lennicy są dzisiaj poza Baridasem czy Sarmacją, ale nie wszyscy. A może macie kontakt z kimś, kto do nas nie zaglądał, ale chciałby się podzielić historią swojego lenna?

Warto, żeby ci z Was, którzy jeszcze lenna nie otrzymali, choć mogliby, zastanowili się czy lenno chcą pozyskać. Zachęcam!
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Re: Baridajko i Baridajczyku, opiekujcie się swoim Lennem!

Postprzez Laurencjusz 26 kwi 2016, o 18:17

Wasza Książęca Mość,

Z całym szacunkiem, ale czy nie wprowadza WKM nasze społeczeństwo w błąd?
Jak czytam kto się zajmuje leniem, a kto się nim nie zajmuje to mam wrażenie, że Gidenę zagrano. Wydaje mi się, że mimo, iż nie brałem udziału w konkursie WKM to jednak coś w moim lennie się dzieje. Jeśli jednak jest inaczej to chyba coś ze mną nie tak i będę musiał zgłosić się do Siostry Sorchy na leczenie.

Z wyrazami monarchofaszystowskiego szacunku

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera,
uniżony lennik, Pan w Gidenie
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 26 kwi 2016, o 19:10

Tak kiepskiego łapania za słówka dawno nie widziałem. Chyba nauka czytania ze zrozumieniem się Hrabiemu przyda. Czy ja gdzieś napisałem, żebyście dbali, bo nie dbacie? Nie, wzywam i proszę o dbanie. Po prostu.

Odnoszę wrażenie, że wydaje się Hrabiemu, że niemal wszyscy poza Julianem są przeciwko Hrabiemu. No ja już inaczej nie wytłumaczę, nie poradzę. Jedyny podtekst i aluzja jakie były skierowane do Hrabiego, są akurat pod koniec artykułu o rekrutacji majowej :) I podpowiem - nie chodzi o lenienie się :)

Otrzymał Hrabia wyróżnienie za swoje artykuły o Gidenie, to się na mnie gromy posypały, ale nie, oczywiście król jest przeciwko Hrabiemu at Atera :roll: Nie chce Hrabia brać udziału - przykro mi, ale też nic na to nie poradzę. Tylko proszę nie popadać w paranoję, ani nie robić ze mnie swojego wroga. Ja nie zablokowałem miasta systemowego.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 26 kwi 2016, o 19:29

A może chodzi o to, że zaprzeniec, który niegdyś krytykował Majestat, dziś jest chwalony publicznie? Hmm? Czemu Gidena, która swoją drogą może uchodzić za wzór lennej narracji (nie jest to ironia), nie weźmie udziału w konkursie?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 26 kwi 2016, o 19:31

Hugo napisał(a):Tak kiepskiego łapania za słówka dawno nie widziałem. Chyba nauka czytania ze zrozumieniem się Hrabiemu przyda. Czy ja gdzieś napisałem, żebyście dbali, bo nie dbacie? Nie, wzywam i proszę o dbanie. Po prostu.

Wasza Książęca Mość!

Z całym szacunkiem. ale lenna są tak mało znane, że każdy nowy mieszkaniec nie kojarzy tematu i łatwo go wprowadzić w błąd. Nigdy nie twierdziłem, że Król jest przeciwko mnie i tylko raz napisałem, że zabrakło mi tylko wypowiedzi najwyższych władz Baridasu (w tym Krtóla) w sprawie miasta systemowego Gideny. Każda nawet nieprzychylna opinia to się liczy, a poczułem się olany. Czy sprawa była zbyt błaha, czy był inny powód, nie wiem. Gdybym nawet przeczytał: "nie bo nie" bym zrozumiał, bo takie prawo Króla, a tu nic :( Jeśli WKM wszystko kojarzy z jednym to trudno :(

Z wyrazami monarchofaszystowskiego szacunku

(-) Laurencjusz hr. MaHi at Atera,
uniżony lennik, Pan w Gidenie

PS: Mam nadzieję, że upchnięcie dodatkowej odpowiedzi nie urazi WKM ;)
Vladimir Iwanowicz napisał(a):A może chodzi o to, że zaprzeniec, który niegdyś krytykował Majestat, dziś jest chwalony publicznie? Hmm? Czemu Gidena, która swoją drogą może uchodzić za wzór lennej narracji (nie jest to ironia), nie weźmie udziału w konkursie?

Przykro mi JO Diuku, ale nie działam według schematu, a piszę kiedy czas pozwoli i to nie zawsze regularnie. Liczenie słów i pisanie na ilość też są nie dla mnie. Nie wiem czemu nie można oceniać i doceniać wszystkich lenników, ale to już inna sprawa, bo jak znam WKM to raczej uzna ogólny wkład Gideny. Wszyscy wiemy, że WKM potrafi docenić każdy rodzaj aktywności.
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hohenzollern 12 cze 2016, o 11:16

Wasza Książęca Mość!

W związku z moim powrotem w granice Baridasu a tym samym Księstwa Sarmacji, zapewne wezmę udział w kolejnej edeycji o ile tak będzie. Swoją drogą uważam pomysł inicjatywy "opiekujcie się swoim Lennem" za bardzo ciekawy i interesujący a co ważniejsze zachęcający do aktywności na polu narracyjnym.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Paulus Buddus 24 wrz 2016, o 18:44

Wasza Książęca Mość!

Zgłaszam się i ja!
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków
Hrabia Urodzaju

Postprzez Hugo 9 gru 2016, o 21:02

Moi Drodzy.

Do niedzieli można się zgłaszać na edycję grudniową. Serdecznie zapraszam!
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Królestwo Teutonii
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 5 mar 2017, o 15:04

JKM Tomaszu Ivo Hugonie , chętnie bym wziął udział w Tygodniu z Lennem, niestety obecnie nic nie poczne, gdyż nie mam lenna - chyba oczywiste :) . W każdym razie będę się starał do maja jeszcze zostało 2 miesiące.
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Burmistrz Książęcego Miasta Grodzisk
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Minister Informacji Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 5 mar 2017, o 17:07

Wierny Obywatelu!

Lenno przyznaje się wicehrabiom, hrabiom, baronom itd. Obywatel obrał sobie dość trudny cel, ale i tak trzymam kciuki za obywatela.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej