Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lenno Gidena

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Lenno Gidena

Postprzez Wespucci 5 sty 2017, o 18:05

Szanowni. Ostatnimi czasy zostałem menadżerem klubu Smoki z Gideny. Nasza drużyna jest na drugim miejscu w tabeli. Znajdujemy się w trzeciej klasie. Pierwszym meczem jaki drużyna rozegrała za mojego panowania był mecz towarzyski z DKKS Bombardier Kartola, który na wyjeździe zremisowaliśmy 1-1. Kolejnym meczem- już ligowym był mecz z TKKF Czarnolas który u siebie wygraliśmy 1-0. Podczas tego meczu aż trzech naszych zawodników zostało kontuzjowanych- jeden ciężko. Ten mecz zagraliśmy w wigilię. Kolejny mecz odbył się na stadionie Sgaravijos Sisin który odbył się w sylwestra. Wygraną 0-4 nasza drużyna pożegnała stary 2016.

Już 7 stycznia zmierzymy się na swoim boisku z Vikinges Árnovike. Bilety jeszcze dostępne w kasach przed stadionem.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 28 sty 2017, o 18:38

Szanowni Mieszkańcy!

W związku "pogrywaniem w kulkę" pomarańczowego państwa, a także w związku z tym, że to państwo przejęło kontrolę nad terytorium Scholandii, trwają prace nad uszczelnieniem granicy. Sołtysi wsi lennych: Scholandzka Studnia, Gratuliato, Ater, Czarna Dziura i Jazda otrzymali szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji punktów kontrolno-obserwacyjnych oraz sposobu alarmowania mieszkańców o ewentualnych zagrożeniach.

Granica ze Scholandią była zawsze terenem o bardzo dobrych relacjach miedzy mieszkańcami obu krajów. Jak widać w załączonych zdjęciach wykonanych w Scholandzkiej Studni doszło nawet do tego, że mieszkańcy rozebrali większość muru granicznego wykorzystując materiał na budowę domów i innej zabudowy gospodarczej.

Obrazek

(foto. dawne przejście graniczne ze Scholandią)

Obrazek

(foto. dawna granica ze Scholandią)

Dodatkowo w Górach Solskich rozpoczęto prace kamieniarskie związane z upamiętnieniem obecnych stosunków panujących pomiędzy mieszkańcami pomarańczowego państwa, a baridajczujami. Pomnik powstanie by upamiętnić dreamlandzki sposób prowadzenia rozmów tyłem.

(-) Laurencjusz mar. MaHi at Atera
Pan w Gidenie
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 29 sty 2017, o 17:56

Szanowni Mieszkańcy!

Prace kamieniarskie w Górach Solskich nabierają tempa, a grupka zapaleńców postanowiła, że będzie pracować na zmiany bez przerw, by w pełni wykorzystać krótki zimowy dzień. W ten sposób w okolicy miejsca budowy pomnika powstało małe namiotowe obozowisko. Życzę wszystkim mieszkańcom zapału, a jak tak dalej pójdzie to juz niedługo pomnik zostanie odsłonięty.

Obrazek

(foto. biwak zimowy budowniczych pomnika)

Pan w Gidenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 30 sty 2017, o 20:07

Szanowni Mieszkańcy!

Prace kamieniarskie związane z upamiętnieniem dreamlandzkiego sposobu prowadzenia rozmów tyłem, o których pisałem powyżej postępują w ekspresowym tempie. Do pracy stawiła się cała ludność Gideny i okolicznych wsi lennych, a część z nich jest tak zdeterminowana, że postanowiła pracować ile tylko starczy sił.

W ostatnim czasie z gór zeszło dużo lawin śnieżnych, a w miejscu prowadzenia prac nie ma śniegu i dlatego można było przyspieszyć prace korzystając dodatkowo z ładunków wybuchowych. Odkruszono większe fragmenty skał i do pracy przystąpili kamieniarze-szlifierze. W ten oto sposób pomnik powstał w ekspresowym czasie i został odsłonięty przy udziale władz. Przy dzisiejszej pięknej pogodzie prezentuje się okazale.

Obrazek

(foto.pomnik "dreamlandzki sposób prowadzenia rozmów tyłem i co na to gideńczycy").

Pomnik jest na tyle okazały, że może nie widać go z kosmosu, ale mieszkańcy Gideny w końcu mają satysfakcje, bo mogą powiedzieć gdzie mogą ich pocałować cwaniacy z Dreamlandu.

Pan w Gidenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wespucci 30 sty 2017, o 20:41

Jeszcze tego brakowało... będziemy stawiać pomniki Dreamlandczykom na TEJ ziemi. Sam na ten link trafiłem wcześniej i myślałem że będzie przewodnik po stolicy... Księstwa Skytji
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 30 sty 2017, o 20:48

Wespucci napisał(a):Jeszcze tego brakowało... będziemy stawiać pomniki Dreamlandczykom na TEJ ziemi. Sam na ten link trafiłem wcześniej i myślałem że będzie przewodnik po stolicy... Księstwa Skytji

Pomnik mówi o tym, gdzie gideńczycy mają dreamlandzkie rozmowy tyłem. Skytia, a gdzie to jest?

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 17 lut 2017, o 17:00

W Gidenie ukazały się Mroczne cienie baridajczyków z Amberii . Wkrótce następne wydanie.

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 27 wrz 2017, o 20:29

Liczę na dalszy rozwój winiarni :)

Obrazek
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 27 wrz 2017, o 21:30

W tym roku niestety zostały dopiero posadzona winorośl w okolicy Zamku Momerie i na plony trzeba będzie poczekać.

Obrazek

Jeśli chodzi o lepsze wieści w tej sprawie to dodam, że zamówiłem opakowania (butelki) i naklejki na szampana, ktorych wygląd zbliżony jest do tej przedstawionej powyżej butelki.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 21 paź 2017, o 11:23

Rzeczywiście zbiory winogron z nowych sadzonek były dość skromne. Zebrane zostało łącznie kilka ton z wszystkich gatunków łącznie. Dodatkowo na plantacji pojawili się zaciekawieni mieszkańcy Gideny, którzy byli zadowoleni z wdrażania pomysłu lokalnej produkcji win.

Obrazek

Dbając o dalszy rozwój plantacji oraz mając na uwadze niezbyt liczną społeczność lokalną do przyszłorocznych zbiorów zamówiłem specjalny kombajn do zbioru winogron, bo gdyby nie udało się nająć odpowiedniej ilości pracowników to grona zostaną zebrane mechanicznie.

Obrazek
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej