Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Moje prace

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Moje prace

Postprzez nospheratu 18 paź 2015, o 13:13

W ostatnią środę spędziłem 3 h grzebiąc dokumentach strony głównej Królestwa Baridasu. Takie rozpoznanie bojem. W efekcie udało się sprawić, że strona główna przechodzi bez zająknięcia przez walidator stron HTML. Cuda jakie tam były powalały głupotą. Ich autorzy niech kisną w piekle.

Dodatkowo, poprawiłem część podstron z działów "Życie w Baridasie" (oprócz Muzyka wybrana) oraz "Władze i prawo". Wstrzymam się co do pozycji z prawego menu, bo tutaj chciałbym uzyskać informację które z pozycji należy zarchiwizować i wyłączyć z użytkowania. Zamierzam usuwać wszystkie pliki, które nie są użytkowane (stare skrypty, kopie zapasowe sprzed kilku miesięcy, inne bzdury).

Gorący temat: wrzuciłbym stronę Królestwa do gotowego systemu zarządzania treścią. Co Wy na to?
Emanuel mar. Śmigło

Re: Moje prace

Postprzez Lambert 18 paź 2015, o 13:21

nospheratu napisał(a):
Ich autorzy niech kisną w piekle.

Mała poprawka.

nospheratu napisał(a):
Ich autorzy niech kisną w Teutonii.
Lambert Friedrich Klugman von Güden - Lámbert Frideric Clugmã et Gidena
Obrazek

Postprzez MAP 18 paź 2015, o 13:32

nospheratu napisał(a):Gorący temat: wrzuciłbym stronę Królestwa do gotowego systemu zarządzania treścią. Co Wy na to?

Jesteś wielki. CMS to bardzo dobry pomysł. A jakiś mini system tworzenia stron (taki jaki ma, tfu, Wandystan)?
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Lambert 18 paź 2015, o 13:40

Tak na poważnie - jakiekolwiek zmiany na naszej stronie są godne pochwały.
Ostatnio edytowano 18 paź 2015, o 13:55 przez Lambert, łącznie edytowano 1 raz
Lambert Friedrich Klugman von Güden - Lámbert Frideric Clugmã et Gidena
Obrazek

Postprzez IUdR 18 paź 2015, o 13:43

No ja ostatnio kminiłem, czy by - wcześniej poszukawszy i wybrawszy najlepszą opcję - nie zaproponować mojemu współmałżonkowi zgapienie od Sclavinii pójścia w wordpress. Tylko jakiś nasz, i fajny. To pomysł dobry, popieram wiec.

...

Chociaż minisystemik, ciasny, lecz własny, byłby supcio <3
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Orjon 18 paź 2015, o 13:45

Zawsze można pomyśleć albo nad własnym (godziny pracy...) albo Wordpress lub Joomla (Joomla jako serwis informacyjny jest lepsza od Wordpressa, który stworzony jest w kierunku blogów).
Pomysł jak najbardziej dobry.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez Arsacjusz 18 paź 2015, o 13:46

O tak, przydałby się System Zarządzania Treścią. Mam nadzieję, że praca Jaśnie Wielmożnego zostanie wynagrodzona, bo 3 godziny grzebania nad stroną główną to niemało. ;)
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez IUdR 18 paź 2015, o 13:52

Orjon napisał(a):Zawsze można pomyśleć albo nad własnym (godziny pracy...) albo Wordpress lub Joomla (Joomla jako serwis informacyjny jest lepsza od Wordpressa, który stworzony jest w kierunku blogów).
Pomysł jak najbardziej dobry.

Ale WP jest ładniejszy. No i nam potrzeba i tak strony raczej statycznej, bo aktualności to generujemy sami - czytniczek artów z DSG i wsio ryba.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Orjon 18 paź 2015, o 13:57

WP może i ładniejszy, Joomla też ładna.
Ale nie schodźmy na typowy offtop. :*
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez nospheratu 18 paź 2015, o 17:09

Jestem zdania, że pisanie własnych systemów musi być umotywowane wymogiem funkcjonalności, których brakuje gotowym rozwiązaniom. Taka sytuacja nie zachodzi w przypadku strony Królestwa. Potencjalny wygląd strony nie jest uzależniony od konkretnego systemu (WordPress, Joomla, Drupal czy inny) tylko od szablonu. Tutaj można zdziałać praktycznie tyle, co pisząc wszystko od podstaw. Bardziej patrzyłbym na prostotę obsługi i dostępne wsparcie (dokumentacja, dokumentacja w języku polskim, baza szablonów do bazowania).
Emanuel mar. Śmigło

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej