Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

System Zagospodarowania Przestrzennego Almery

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

System Zagospodarowania Przestrzennego Almery

Postprzez Arsacjusz 26 wrz 2015, o 12:31

Przedstawiam propozycję Systemu Zagospodarowania Przestrzennego Almery. Planuję całkowicie zinformatyzować zakup gruntów. Zachęcam do dyskusji i zgłaszania swoich uwag. Pracy będzie dużo, dlatego liczę na Wasze zaangażowanie.

1. Podział gruntów według zagospodarowania przestrzennego:
    • państwowe – place, stadiony, mosty, parki, obszary rekreacji, obiekty użyteczności publicznej, zabytki, pomniki, muzea itd.
    • grunty przeznaczone pod małą zabudowę mieszkaniową – domy jednorodzinne, dworki, pałace itd.
    • grunty przeznaczone pod zabudowę miejską – wieżowce, kamienice, bloki itd.
    • grunty przeznaczone na siedziby firm i instytucji – kawiarnie, kina, teatry, filharmonie, siedziby, gmachy itd.

2. Ograniczenia zabudowy – grunty mogą być użytkowane jedynie według planu zagospodarowania przestrzennego, dla przykładu: w ścisłym centrum miasta nie mogą powstać domy jednorodzinne.

3. Ceny gruntów:
    • grunty położone w centrum Almery – 8500 Ⱡ,
    • pozostałe grunty – 6500 Ⱡ.

4. Zagospodarowanie gruntu przez właściciela – każdy grunt otrzymuje własny profil na stronie Systemu Zagospodarowania Przestrzennego Almery. Właściciel może wgrać zdjęcie obiektu oraz dodać jego opis. Być może ciekawym dodatkiem byłoby pojawienie się w profilu tabliczki Miejskiego Systemu Informacji – przykład
    z nieistniejącego reala.

5. Wątek gruntu na forum Almery – właściciel gruntu może złożyć wniosek o przyznanie wątku na forum, którym może dowolnie gospodarować. Obecnie coś takiego funkcjonuje w Almerze:
    viewtopic.php?f=439&t=16428.

6. Możliwość odsprzedania swojego gruntu – właściciel gruntu mógłby odsprzedać innej osobie swój grunt.

7. Strona Systemu Zagospodarowania Przestrzennego Almery – w tej kwestii byłoby najwięcej do zrobienia. Strona mogłaby wyglądać podobnie jak sklepik v-Mundialu. Po autoryzowaniu się byłaby dostępna zakładka „Moje grunty”. Niżej zakładki z dostępnymi gruntami do zakupu. Przyznam się, że na to kompletnie nie mam pomysłu.

8. Korzyści wynikające z posiadania gruntów – każdy grunt zwiększałby o 30 Ⱡ wynagrodzenia za aktywność na forum Almery. Oczywiście funkcjonowałoby pewne ograniczenie w wysokości pensji, bo miasto też musi zarabiać.

9. Koszty użytkowania gruntów – jedynie jednorazowa opłata za zakup gruntu. Oczywiście dochodzi do tego opłata za bilet Almerskiej Komunikacji Miejskiej (bilet kosztuje 5000 Ⱡ, jednak niektórym mieszkańcom KS przysługują zniżki).
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Re: [D] System Zagospodarowania Przestrzennego Almery

Postprzez Lambert 26 wrz 2015, o 12:35

Pomysł bardzo mi się podoba, aż dziw, że dopiero teraz ktoś na to wpadł. Oczywiście największy problem będzie z uczynieniem tego pomysłu prawdziwym. Chodzi mi głównie o założenie strony. Ciebie Arsa znam i wiem, że informatyka czy webmastering to nie twoja najmocniejsza strona, niestety też nie moja. Więc na moją pomoc nie możesz niestety liczyć. Ale zaczynam prace nad planem Almery ;)
Lambert Friedrich Klugman von Güden - Lámbert Frideric Clugmã et Gidena
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Irmi 26 wrz 2015, o 14:10

Wielmożny Panie Kasztelanie,

Uważam, że jest to całkiem zacny pomysł. Jednakże powinniśmy obniżyć znacznie ceny oraz doda rabaty, które pozwolą na kupowanie większej ilości działek a do tego staną sie atrakcyjniejsze nie tylko dla nas Baridajczyków ale też innych.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Führanka 26 wrz 2015, o 14:24

Baridajczycy powinni mieć taniej niż obcokrajowcy. Wspierajmy nasz kapitał!
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 26 wrz 2015, o 16:10

Do czasu sztywnego przypisana gruntu bez możliwości zmiany jego przeznaczenia nie zamierzam się angażować. Jest to dla mnie nieuczciwe. Za załatwienie automatycznego poboru opłat ostatnio Kasztelan pokazał mi przysłowiową "figę z makiem" gdy chciałem na swoim gruncie wybudować biuro :(
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Arsacjusz 26 wrz 2015, o 16:16

Dlaczego jest to nieuczciwe? To chyba normalne, że na działce mieszkalnej buduje się dom jednorodzinny ewentualnie pałacyk, a nie firmę? Ponadto, w biurze meldunkowym jest wspomniane, że należy zaznaczyć o przeznaczeniu działki na instytucję. W nowym systemie zostanie to zmienione - będzie inny podział. Po prostu plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwi wybudowanie fabryki w centrum miasta.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Irmi 26 wrz 2015, o 16:37

Ja uważam że to jak najbardziej uczciwe. Chcąc wybudować firme przecież można podać inny teren działki znacznie większej. Niech to wreszcie zostanie wprowadzone :D
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez зхао 26 wrz 2015, o 18:52

Ponownie będę złym i kierując się chłodną kalkulacją, prosto z mostu zapytam: Kto to oskryptuje?
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Arsacjusz 26 wrz 2015, o 18:57

Czcigodny Panie, myślę, że w Księstwie Sarmacji mamy wiele osób znających się na programowaniu. Jeśli nie zrobi tego osoba pochodząca z Królestwa Baridasu, to ktoś z innego samorządu. Oczywiście trzeba się liczyć z ewentualnymi wydatkami, ale ta inwestycja na pewno zwróciłaby się maksymalnie po 2-3 miesiącach.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 26 wrz 2015, o 19:53

Arsacjusz napisał(a):Dlaczego jest to nieuczciwe? To chyba normalne, że na działce mieszkalnej buduje się dom jednorodzinny ewentualnie pałacyk, a nie firmę? Ponadto, w biurze meldunkowym jest wspomniane, że należy zaznaczyć o przeznaczeniu działki na instytucję. W nowym systemie zostanie to zmienione - będzie inny podział. Po prostu plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwi wybudowanie fabryki w centrum miasta.

Dla ścisłości, to żadna fabryka...biuro ;)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej