Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Komentarz

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Komentarz

Postprzez Führanka 4 wrz 2015, o 08:53

Odnośnie ostatnich wydarzeń. Prawdę mówiąc bawi mnie cała ta sytuacja z rzucaniem obywatelstwami ze względu na symbole w topicu baridajskiego irca. Bawimy się w mikronacje i trzeba mieć spory dystans do wielu rzeczy. Co do swastyki to nie jest to symbol hinduski, ale również słowiański itp. Nie ma sensu się o to kłócić, bo i tak każdy ma swoje zdanie. Po prostu wychodzi strasznie hipokryzja, bawimy się w monarchofaszyzm, a boli nas symbol swastyki. To tak jakby Wandejczycy bawili się w komunizm, a brzydzili się sierpem i młotem. Rzucanie obywatelstwem w tej sytuacji, jest szantażem na poziomie piaskownicy. Takie moje zdanie.
Królestwo Baridasu

Re: Komentarz

Postprzez Don 4 wrz 2015, o 09:00

Nie znam się, to się wypowiem.
Swastyka ma więcej imion, niż tytułów nasz Książę. Kto w głowie jest zafiksowany na jednym punkcie - biada mu.
Pytanie tylko, po co komu swastyka, skoro jest kwiatanga?! Czas się nawrócić!

A tak w ogóle to o co chodzi? No że tak powiem z przyczyn oczywistych nie goszczę na Baridajskim IRCu...
(-) Don Mad
exKonsul Sclavinii, #kolejnywrednyPrefekt

A fructibus eorum cognoscetis eos.

Obrazek

Postprzez IUdR 4 wrz 2015, o 14:47

Świaszczyca jak każda inna. Elo ziutki.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 4 wrz 2015, o 15:06

A ja bym zapytal odwrotnie - czy tak boli ostateczne zrezygnowanie z symbolu swastyki ?

Po co do niej ciagle wracac i ciagle powtarzac argumenty, ze to jest symbol hinduski albo inny i, ze nie nalezy go laczyc z nazizmem. Zawsze* bedzie to odbierane jako celowa prowokacja.

*mam nadzieje , ze zawsze - ze nie bedzie jak z sierpem i mlotem
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Kristian Arped 4 wrz 2015, o 15:57

Tak, boli. Nie ma potrzeby rezygnować z czegoś tylko dlatego, ze jednostki niezdolne do samodzielnego myślenia mają takie widzimisię. Jeżeli niektórzy potrafią uciec z Baridasu tylko dlatego, że nie zgadzają się z decyzją władz to lepiej dla Baridasu, że nie będą one tutaj działać. Rozumiem - stosowanie form nacisku... No ale żeby zdezerterować?
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Gauleiter Kakulski 4 wrz 2015, o 15:59

Swastyka umieszczona obok sierpa i młota nie jest żadnym symbolem hinduskim, tylko symbolem nazizmu. Kontekst sprawia, że tłumaczenie się symboliką dalekowschodnią jest zwyczajnie głupie.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez Führanka 4 wrz 2015, o 20:28

Ale nikt o żadnej hinduskiej nie mówił, jedynie, że słowiański. Jeśli czepiamy się swastyki to czemu nie sierpa i młota? Może pora traktować wszystko z dystansem i tak jak często poucza się nowych nie zrównywać realnej polityki z tą mikronacyjną?
Królestwo Baridasu

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 4 wrz 2015, o 21:41

Ja pierdolę Czytając wątek do którego odnosi się ten watek mam nieskrywaną ochotę stworzyć wirtualną Rzeszę. Naprawdę, to że te symbole zostały wykorzystane w dany sposób w realu to jedna sprawa, ale tutaj mam państwa wirtualne, możemy tym symbolom nadać pozytywny wydźwięk. Natomiast przenoszenie emocji z reala do v-państwa jest co najmniej dziwne. Nie mam nic przeciwko komunistom, nazistom czy faszystom. To nie oni decydowali o ty, że Stalin lub Hitler mordowali. Każdy ma prawo do swoich poglądów, możemy się nienawidzić, nie lubić ich, ale jesteśmy w mikronacjach i chcemy tu być, dla ludzi, a nie dla innych spraw. Jeśli natomiast topic na Irc jest tak ważny, żeby rzucać obywatelstwo to zalecam wizytę w Skarlandzie, podobno mają tam dobrych lekarzy.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Postprzez Zombiakov 4 wrz 2015, o 22:55

Daniel da Firenza napisał(a):Nie mam nic przeciwko komunistom, nazistom czy faszystom. To nie oni decydowali o ty, że Stalin lub Hitler mordowali.

Nie. To ja pier*olę czytając takie teksty. :evil:

ale tutaj mam państwa wirtualne, możemy tym symbolom nadać pozytywny wydźwięk

Ale po co ? Tylko dla kontrastu ? To już pachnie jednak wspominaną tanią prowokacją. Nie lepiej wzorem Sclavini stworzyć, promować i nadawać wydźwięk własnym symbolom ? :twisted:

Co do rzucania obywatelstwa ? Pewnie nie jest to powód - chyba, że ktoś czuje , że nie ma realnej możliwości wpłynięcia żeby nie przeginać... i nie chce być łączony z nazistami.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja

Postprzez piwniczak 4 wrz 2015, o 23:20

Daniel da Firenza napisał(a):(...)

Obrazek

Gdzie jest Prefektura? Ob. da Frienza kładzie takie banialuki, że to przecież podpada pod art. 40 ust. 1 pkt 4 k.s. ([Zabronione pod groźbą kary więzienia do sześciu miesięcy lub banicji jest:] doprowadzanie miejsca publicznego do stanu praktycznej nieużywalności). Ja nie jestem w stanie używać normalnie forum, jak tu się takie rzeczy pojawiają.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej