Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

#BadaniaGenetyczne - podejście pierwsze Y-DNA

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

#BadaniaGenetyczne - podejście pierwsze Y-DNA

Postprzez Führanka 1 wrz 2015, o 19:18

Obrazek

Fare Aryon,

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pomysł utworzenia instytutu genetycznego, który zajmowałby się badaniem vDNA oraz grup krwi u mikonautów. Oczywiście naszych wirtualnych "awatarów". Może zanim przejdziemy do omówienia wyników mojej doczesnej pracy, trochę o samej genetyce i badaniu DNA. W genetyce u człowieka bada się głównie haplogrupy chromosomu Y(Y-DNA) oraz mitochondrialnego DNA (mtDNA). Y-DNA dziedziczy się po ojcu, natomiast mtDNA po matce. Dzisiaj zajmiemy się Y-DNA.

Teraz kilka słów o wykresie, który znajduję się poniżej. Jest to gałąź pokazująca mutacje zachodzące w DNA od "praojca" czyli wspólnego przodka dla wszystkich, w tym wypadku mieszkańców mikroświata, do haplogrupy "baridajskiej". W genetyce jednak nie powinno się mówić o narodowym DNA. Dlaczego? Szybki przykład, jestem Baridajczykiem, jednak mój narracyjny ojciec był z Nordii i posiadał haplogrupę F1b, gdzie haplogrupą "baridajską" jest według wykresu Q1a. Oczywiście jest to wykres tylko jednej gałęzi, do każdej haplogrupy można zrobić podobny. Jest on również bardzo uproszczony, nie ma w nim wszystkich mutacji, ze względu takiego, że jeszcze tego nie rozbiłem oraz nie wiem czy całość by się zmieściła w jednym poście.

Jeśli chodzi o mieszkańców Baridasu to prawdopodobnie najczęściej będą tutaj występować haplogrupy F1a, F1b, Q1a i Q1b. Najwięcej pewnie będzie Q1a. Historia plemion baridajskich wygląda mniej więcej tak, że trzy z nich na zamieszkiwało tereny Baridasu wcześniej i były one typowo rolniczymi plemionami. Te plemiona były posiadaczami Y-DNA z haplogrupy F. Plemiona te zostały najechane przez Elijczyków (Q1a) i przez nich podbite oraz zjednoczone. Ostatnim elementem jest Q1b, które znajduję się ze względu na ostatnie, piąte plemię koczownicze z ziem dzisiejszego Wandystanu, które osiedlało się na południowych ziemiach Baridasu. Oczywiście nie wyklucza to innych haplogrup, z samego względu, że przecież obcokrajowcy też się asymilują. :)

Obrazek

W opisie wykorzystane są nazwy państw, jednak odnoszą się one do ziem, gdzie te państwa się znajdują. Opis, wykres jak i wszystko może ulec zmianie, ponieważ jest to pierwsze podejście i pewnie macie swoje zdanie co do genetycznej historii mikroświata. Korzystałem z tej mapy: https://docs.google.com/file/d/0B2ohOb5Ic7YlN0NqWUZBVjBBbHM/edit

Haplogrupy A wykształciły się na kontynencie, na którym znajduję się Brodria i są one typowe dla mieszkańców tego kontynentu(poza Bialenią). Haplogrupa B wykształciła się na ziemiach samudyjskich, poza samą Samudą spory procent występuje również w Al-Rajnie. Haplogrupa CD jest typowa dla kontynentu gdzie znajduję się Skarland(poza Nordią), haplogrupa CD podzieliła się na grupy C i D ale nie zostało to ujęte na wykresie. FG rozpada się na F i G, gdzie F jest typowe dla Surmenii i Nordii. Spory odsetek F występuje również w krajach Sarmackich, Baridasie czy Dreamlandzie. G1 typowe dla Al-Rajnu. H dla Teutonii. Grupa IJKL rozpada się na IJ, które jest typowe dla ziem Mikrosławi, Erboki, Elderlandu oraz może być to haplogrupa Słowian, którzy najechali Teutonie. K jest typowe dla ziem Solardii, M dla ziem Dreamlandzkich. Haplogrupa NO rozpada się na grupy N i O, gdzie N jest typowe dla Scholandii, a O dla Bialenii. P1 typowe dla ziem Sclavińskich, natomiast R1 dla ziem Sarmackich. Q1a dla typowe dla Baridajczyków, Q1b dla Wandejczyków.

Oczywiście jest to pierwsze spojrzenie na tą sprawię i niemal na pewno ulegnie to zmianie. Po prostu nikt wcześniej o ile mi wiadomo nie robił tego. Czekam na komentarze i pytania!

Oczywiście chciałbym od razu przeprowadzić pierwsze badania Y-DNA oraz grup krwi wśród mieszkańców wszystkich samorządów. Zapraszam do brania udziału, oczywiście pewnie z czasem będą one dokładniejsze, bo będę już zawierać mutacje np. Q1a1a lub M1b-S1. Ale od czegoś trzeba zacząć!

Imię i nazwisko:
Numer paszportu:
Narodowość:
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość:
Grupa krwi vojca:
Grupa krwi vmatki:

Oczywiście jeśli nie masz vrodziny, mogą być narracyjni! Jeśli nie chcesz narracyjnych, to zostaw puste. Też sobie poradzimy! :D

Zapraszam jeszcze raz do komentowania i zadawania pytań!
Królestwo Baridasu

Re: #BadaniaGenetyczne - podejście pierwsze Y-DNA

Postprzez Vladimir 1 wrz 2015, o 19:25

Imię i nazwisko: Vladimir von Lichtenstein
Numer paszportu: AD867
Narodowość: teutońska
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: ojciec Michaela von Lichtenstein (teutońska), chyba ojciec mojego mojca: Helwetyk Romański (sarmacka/gollońska)
Grupa krwi vojca: A
Grupa krwi vmatki: AB
Ostatnio edytowano 1 wrz 2015, o 19:34 przez Vladimir, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 1 wrz 2015, o 19:27

Ach, zapomniałem. Przydałoby się również w przodkach wskazać, kto jest synem, kto ojcem itp.
Królestwo Baridasu

Postprzez Irmi 1 wrz 2015, o 19:29

Imię i nazwisko: Irmina de Vellior-Buddus
Numer paszportu: AE228
Narodowość: baridajska
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Vladimir von Lichtenstein (teutońska)
Grupa krwi vmatki: A
Ostatnio edytowano 1 wrz 2015, o 19:39 przez Irmi, łącznie edytowano 1 raz
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Vladimir 1 wrz 2015, o 19:33

irminka napisał(a):Imię i nazwisko: Irmina de Vellior-Buddus
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Łukasz August (teutońska)

Wirkliś? Należysz do teutońskiemu Domu Cesarsko-Królewskiego?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MvP 1 wrz 2015, o 19:33

Imię i nazwisko: Maria von Primisz
Numer paszportu: AF113
Narodowość: sarmacka
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Paulus Buddus (baridajska)
Grupa krwi vojca: B

EDYTA: Co do mojej v-mamy to wg mojego ultimate drzewa genealogicznego jej męscy przodkowie to kolejno (od ojca) Marek Chojnacki (teutońska), Mateusz Chojnacki (teutońska), Tomasz Chojnacki (chyba teutońska). Ale oczywiście kłócić się nie będę.
Ostatnio edytowano 1 wrz 2015, o 19:37 przez MvP, łącznie edytowano 1 raz
Maria von Primisz
Poseł na Sejm Księstwa Sarmacji
Wiceprzewodnicząca Porozumienia Sarmackiego

Dumna Mieszkanka Bialenii, wielokrotna posłanka, ministra, premiera, oraz 2. Prezydent Republiki.

Postprzez Konstanty Michalski 1 wrz 2015, o 19:36

Imię i nazwisko: Konstanty Jerzy Michalski
Numer paszportu: AF720
Narodowość: bialeńska
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Orjon Surma - Surmeńczyk
Grupa krwi vojca: AB

PS Wychodzi na to, że v-ludność pochodzi z... Nordaty?!
Ostatnio edytowano 1 wrz 2015, o 19:45 przez Konstanty Michalski, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Postprzez Irmi 1 wrz 2015, o 19:40

Vladimir Iwanowicz napisał(a):
irminka napisał(a):Imię i nazwisko: Irmina de Vellior-Buddus
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Łukasz August (teutońska)

Wirkliś? Należysz do teutońskiemu Domu Cesarsko-Królewskiego?

Według tego co moja córka wytworzyła w drzewie genealogicznym to poniekąd tak.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Arsacjusz 1 wrz 2015, o 19:52

Imię i nazwisko: Arsacjusz Agnomen-Kolineusz
Numer paszportu: AF905
Przodkowie w linii męskiej i ich narodowość: Orjon Surma (surmeńska), Konstanty Jerzy Michalski (bialeńska), Herman Kolineusz (brodryjska)
Grupa krwi v-ojca: A
Grupa krwi v-matki: B
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Konstanty Michalski 1 wrz 2015, o 20:02

Arsacjuszu,

ale twoim przodkiem - ojcem jest też Herman - Brodyjczyk. ;)
Obrazek

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej