Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Ustawa RK o likwidacji KGB

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

[D] Ustawa RK o likwidacji KGB

Postprzez IUdR 24 sie 2015, o 13:28

Almera, 24 sierpnia 2015 roku

WKiKM,
WW Wicekrólu,
WW Regencie,
WW Królowie Seniorzy,
Czcigodny Panie Przewodniczący,
Wysoka Rado,

Kodeks Społeczny jest obecnie, by tak rzec (powtarzając za JKW Torpedem), 'suspendowany'. Stanowi jednak nadal instrukcję i ważny punkt odniesienia, do czasu czegokolwiek nowego. W związku z tym, kierując się wymogiem art. 12 ust. 1 niniejszego kodeksu, mamy (wraz z Wielmożnym Asketilem) przyjemność przedstawić Radzie propozycję ustawy. Jej celem jest zgaszenie tlących się resztek żywota Królewskiej Gwardii Baridasu. Projekt nie wypalił. Jeżeli będziemy budować na nowo milicję samorządu, powinniśmy wziąć bardziej pod uwagę monarchofaszystowski charakter i ceremonialne potrzeby. Lub zgoła inaczej - monarchofaszystowski charakter i potrzebę dobrej zabawy. Obecny twór nie stanowi rękojmii wykonania zadania w którejkolwiek ze wspomnianych dziedzin.

Ustawa Rady Królestwa
o wygaszeniu działalności Królewskiej Gwardii Baridasu

MY, OŚWIECONA RADA KRÓLESTWA BARIDASU
w składzie:
(osoby głosujące)

wymaganą większością głosów uchwaliliśmy i, uzyskawszy sankcję
Wiernego Obywatela Kristiana Arpeda
Regenta Baridasu,

polecamy ogłosić co następuje:

Artykuł 1.

Traci moc Ustawa Rady Królestwa o Królewskiej Gwardii Baridasu z dnia dnia 3 sierpnia 2013 r.

Artykuł 2.

Herb Królewskiej Gwardii Baridasu, którym jest 'tarcza dzielona w słup, w polu błękitnym karabin złoty kolbą w dół, w polu srebrnym pięć gwiazd błękitnych w trapez. Tarcza, oparta między dwoma przedramionami w rękawice rycerskie obleczonymi i miecze nagie dzierżącymi, zwieńczona koroną królewską Baridasu', a którego wzór oficjalny określa Załącznik 1., staje się zastrzeżonym znakiem Królestwa Baridasu.

Artykuł 3.

Wszystkim funkcjonariuszom Królewskiej Gwardii Baridasu pełniącym służbę w czasie wejścia w życie niniejszej ustawy wypłaca się z rachunku państwowego Królestwa Baridasu po tysiąc libertów zadośćuczynienia

Artykuł 4.

Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

Załącznik 1.

Uzasadnienie
Królewska Gwardia Baridasu powstała bardzo dawno temu, a potencjał jej był ogromny. Nie został wykorzystany - instytucja ta całkowicie sobie nie radziła, ani z aktywnością, ani z wprowadzeniem elementu zabawowego, ani z dostosowaniem się do narracyjnych ram państwa. Mimo to Rada zdecydowała się na przedłużenie żywota KGB i jej zreformowanie. Zrobiło się wtedy trochę lepiej, nie można jednak ukrywać, że nawet w momencie osiągnięcia szczytowej formy, brakowało jeszcze Gwardii wiele do osiągnięcia stosownego poziomu. Dzisiaj jest KGB w rozkładzie zupełnym. Przyznam, że nie zbyt go pojmuję, nie zagłębiałem się bowiem nigdy w wewnętrzne kwestie milicji. Jest on jednak faktem. A wobec tego rozkładu nie za bardzo dostrzegalne są jakiekolwiek perspektywy usprawnienia, uświetnienia Gwardii. Dlatego, uważamy, należy KGB zlikwidować, a być może za jakiś czas - po głębokim namyśle, wyciągnięciu wniosków z jej istnienia i z dokładnym planem na przyszłość - powołać nową baridajską milicję. Musi ona jednak naszym [sygnatariuszy projektu] zdaniem, jak wspomniałem już gdzie indziej, pełnić przynajmniej jedną z ról: 'rozrywkową' (tak, jak milicja ciuadańska) lub narracyjną (tak, jak WAFFEN-OK). I musi być to rola przynosząca korzyść szerszej grupie obywateli baridajskich.

Podpisano
(—) Ignacy Chojnacki-Ferski, markiz Altborski
(—) Siergiusz Asketil, wicehrabia
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: [D] Ustawa RK o likwidacji KGB

Postprzez зхао 24 sie 2015, o 13:43

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wasza Królewska Wysokość Regencie,
Jaśnie Wielmożny Wnioskodawco,
Wielmożny Wnioskodawco,
Wysoka Rado,

w związku ze spełnieniem wymogów formalnych, przechodzimy do pierwszego czytania powyższego projektu ustawy, które zakończy się 27 sierpnia, z możliwością przedłużenia lub skrócenia.

(—) Li bar. Xianfeng
Przewodniczący Rady Królestwa
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Julian FER 24 sie 2015, o 16:03

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

Czytając założenia można przewidzieć efekt końcowy. Wątpię, by ktoś chciał coś dodać, ale rozumiem, że taka jest procedura. Proponuję maksymalnie skrócić czas debaty i przejść do następnego etapu.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez TAR 24 sie 2015, o 20:04

Wasza Królewska Mość,
WW Wicekrólu,
WW Regencie,
WW Królowie Seniorzy,
Wysoka Rado,

Składam wniosek o skracanie pierwszego czytania i przechodzenie pod głosowanie. Nie widzę sensu debatować, i nie widzę sensu istnienia KGB.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 24 sie 2015, o 21:40

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

Również popieram przyspieszenie głosowania. Z tego co widać pójdzie szybko i sprawnie oraz prawie jednomyślnie. Według mnie likwidacja KGB, to zły pomysł, ale skoro odczucia pozostałych Członków Rady idą w kierunku likwidacji - no cóż, trudno. Dodam, iż względne jest to i dla mnie nie takie oczywiste, że narracyjne WAFFEN-OK przyniosło więcej korzyści Sclavinii niż KGB dla Obywateli Baridasu.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 24 sie 2015, o 21:49

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

również popieram skrócenie pierwszego czytania. Ostatnie wydarzenia w pełni mnie uświadomiły, że Królewska Gwardia Baridasu jest martwą instytucją, która opierała się nad dwóch, a czasami trzech osobach.
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Michał 24 sie 2015, o 23:15

Laurencjusz napisał(a):Dodam, iż względne jest to i dla mnie nie takie oczywiste, że narracyjne WAFFEN-OK przyniosło więcej korzyści Sclavinii niż KGB dla Obywateli Baridasu.

Na czym WP wicehrabia opiera swoje spostrzeżenia? Przede wszystkim, o ile - jako Sclavińczyk od samego jej początku kreujący klimat Ostatecznej Krucjaty - jestem w stanie słusznie rozpoznać cel istnienia Waffen-OK, nie jest nim stworzenie czynnej służby wojskowej, a jedynie klimatycznej instytucji podtrzymującej (nowoutworzone) tradycje OK. I być może to wystarczy; w moim odczuciu klimat KGB, zapoczątkowany przez Ivana jeszcze pod maską Władysława, nagięły takie, takie i takie działania. KGB jako egida monarchofaszyzmu jest ideą wspaniałą, skrót też jest niezwykle wymowny i nie ma tutaj nawet szczególnie złego wydźwięku. Ale KGB stało się kanciapą dla nowych, czasem nieszczególnie utalentowanych, w Baridasie, na dodatek negujących idee monarchofaszyzmu, niedoświadczonych i - wybaczcie bezpośredniość - po prostu pyskatych. Ostatnie wypowiedzi i działania członków KGB przypominają mi niegdysiejsze wypowiedzi Brzetysława von Vincisa, co powinno mówić samemu za siebie.

ICF napisał(a):Jeżeli będziemy budować na nowo milicję samorządu, powinniśmy wziąć bardziej pod uwagę monarchofaszystowski charakter i ceremonialne potrzeby. Lub zgoła inaczej - monarchofaszystowski charakter i potrzebę dobrej zabawy. Obecny twór nie stanowi rękojmii wykonania zadania w którejkolwiek ze wspomnianych dziedzin.

+1. A monarchofaszyzm jest w istocie dużo, dużo starszy od Ostatecznej Krucjaty i obecny wizerunek Baridasu jest z nim po prostu nierozłączalny. Jeśli jednak mogę zasugerować - być może warto byłoby, zamiast rozwiązywać instytucję, zrewidować jej działanie, upaństwowić bardziej i uzależnić od instytucji wicekróla? Gdzie podzieją się gwardziści KGB bez KGB? Co prawda może przypominać to trochę reformę ZOMO i MO po ~89-90, zostają te same osoby, ale zmienia się instytucja... ale czemu by nie dać projektowi szansy jeszcze raz? Jak widać, gwardziści uważają, że rozwiązanie KGB jest pomysłem złym; strona słusznie monarchofaszystowska uważa to za jedyne rozwiązanie dla pogodzenia klimatu prowincji z działaniami obywateli. Czyli jak dla mnie najlepszym pomysłem byłoby wplecenie w ustawę o KGB elementów monarchofaszystowskich i zezwolenie niezgadzającym się z tym członkom instytucji na odejście ze służby. W przypadku, gdyby KGB się po tym posypało - można likwidować. Ale obecnie Baridas kojarzy się między innymi z monarchofaszyzmem, nieliniowym KGB i Bielańskim Regentem. Jeśli zabierzemy jedną z tych rzeczy (no, może oprócz rzeczywiście jednej dodatkowej), to tej Kraj Korony może stracić w oczach nowych mieszkańców.

Sugerowałbym ugodę.

Art. 26 pkt 3 Kodeksu Społecznego (kto publicznie obraża Regenta, Urzędnika, Przewodniczącego Rady lub członka Rady, podlega karze do 7 dni więzienia i/lub 10000Ⱡ grzywny). Wymierzam karę 2000Ⱡ grzywny.

Karę wykonano automatycznie. Od decyzji można odwołać się do Trybunału Koronnego.
Obrazek
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.

Postprzez IUdR 24 sie 2015, o 23:37

Wiele jest mądrego w słowach 'przedpiszcy', a jednak - ja już się nadziałem. Prawie rok temu daliśmy szansę, teraz przestałem być optymistą i zwolennikiem przepoczwarzeń. KGB stała się w mojej opinii pewną marką. Czasem nie da się zmienić firmy, poprawić imydżu. KGB niesie za sobą pewien ładunek wartościujący, którego zamiana jest w mojej opinii zbyt trudna i niepewna, by się w to bawić. To wymaga nie lada zapału. Myślę, że gdy wyklarujemy już sobie trochę więcej zwyczajów i lepiej zgłębimy własny monarchofaszyzm (bo on gdzieś cały czas przysypia, nie to co OK w Sclavinii; choć np. Marszałkowi Dworu trzeba przyznać, że działa tutaj fenomenalnie), wtedy powrócimy do tematu i powołamy coś ciekawego, nowego i świeżego. A kto z obecnych gwardzistów, czy też ich oponentów, będzie chciał wstąpić, ten wstąpi.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 25 sie 2015, o 09:32

Wysoka Rado,

Podziwiam pracę Wielmożnego ex-Komendanta i poświęcenie, które włożył w tworzenie Królewskiej Gwardii Baridasu, jednak obecna forma do mnie nie przemawia. W mojej opinii, lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie zwykłej jednostki reprezentacyjnej bądź też czegoś w rodzaju OC - bez niepotrzebnych struktur. Cieszyłbym się, gdyby uczestniczenie w działaniach nowej jednostki dawałoby frajdę i było bardziej dla Królestwa Korzystne.

Co do skrócenia pierwszego czytania - jeżeli nie pojawi się dzisiaj kolejny wniosek o skrócenie czytania, głosowanie rozpocznie się jutro. Jeśli pojawią się jeszcze 3, ewentualnie 2, to przejdziemy natychmiast do głosowania.

(—) Li bar. Xianfeng,
Przewodniczący Rady Królestwa
зхао

Postprzez Zoara 25 sie 2015, o 12:00

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

Również jestem jak inni za skróceniem pierwszego czytania oraz popieram szybsze przejście do głosowania.
Zoara baronetessa Schlesinger-Asketil

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej