Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koncepcje i pytania do władz

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Koncepcje i pytania do władz

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 1 maja 2015, o 19:00

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Panie Przewodniczący,
Baridajczycy!

Nasze królestwo powiedzmy sobie szczerze jest w stanie wegetacji, potrzebujemy zmian, świeżego spojrzenia i jakieś nowości, tak z ciekawości spytam czy obecny Marszałek Dworu Królewskiego i Przewodniczący Rady Królestwa maja jakieś pomysły na Baridas, jakieś koncepcje, plany?

Naszą cechą narodowa jest lenistwo, lecz czasami trzeba to przemóc i wziąć się do pracy. Nic się samo nie zrobi, a trwając w takim stanie, nie będziemy lepsi od Tetończyków, własnie dlatego musimy wziąć się w garść i zacząć tworzyć wspaniały monarchofaszystowski kraj.

Na początek przydałoby się zaktualizować Skład Dworu Królewskiego.

Ważnym zadaniem jest również znalezienie nowego aktywnego Marszałka Dworu, z pomysłami na Baridas, niech się coś u nas dzieje, niech ludzie z zewnątrz z zazdrością patrzą na nasz wspaniały Kraj.

Kolejnym pomysłem jest dodanie do wersji narracyjnej działek w Almerze jej otoczki technicznej, jakaś aplikacje na stronie Almery, zreformowałbym również Almerski Urząd Pracy, dodając jakieś bardzo ambitnie zajęcia do zawodu, Np; Szef kuchni prowadzenie karczmy na forum lub stworzenie czegoś takiego na stronie Baridasu.

Myślę również, że trzeba rozpisać nowe wybory do Rady Miejskiej Almery, Fryderyk jest nieaktywny, Paulus Buddus też nie przejawia jakieś super aktywności, w końcu stolica musi się rozwijać.

Władze Baridasu czyli Jego Wysokość Markus i Sławetny Pan Przewodniczący Wojciech Wiśnicki, powinni zaktywizować się na Kongresie Samorządów, bo odnoszę dziwne wrażenie, że Baridas nie ma nic do przewodzenia, taka nijakość. Przecież jesteśmy, chyba jedyną Mikronacją w której panuję Monarchofaszyzm, Siergiusz stworzył jako pierwszy system działek w Sarmacji, narracyjny.

Trzeba też ruszyć z zaległymi rozliczeniami, słyszałem że Baridas jest biurokratyczny, w końcu Biurokracja jest jednym z głównych elementów monarchii absolutnej, na której opiera się Baridas, a rozliczenia powiedzmy sobie stanęły na Styczniu.

Trzeba również pomyśleć, nad przyciągnięciem do siebie nowych mieszkańców, zwłaszcza zwiększenia ilości kobiet, w naszym królestwie.

Kwartały Pamięci, inicjatywa pomału zamiera, JKM miał poszukać informacji odnośnie Christoffo, znalazły się jakieś?

Larencjusz, mógłbyś zaktywizować ludzi, aby pojawiało się coś w Heroldzie, na chwilę obecna pojawiają się tylko artykuły: Twoje, Moje i Antoniego, troszkę mało, ale lepiej niż ludzie z za muru. Z 8 cykli ukazuje się jedynie 2.

Ponadto jak ma się Galeria Królewska?

Ivan, co słychać w Slipyjowie, obiecywałeś jakąś narracje.

Adrien, też coś wspominałeś o jakimś artykule o jednej z naszych wysp. Należą ci się również olbrzymie podziękowania za pracę nad naszym ojczystym językiem.

Panie Marianie, co słychać na kolei?

Panie Ignacy (tu wstawić tytuły), czym obecnie zajmuje się Biuro Herolda, albo co planuje zrobić?

Dziękuje tym wszystkim, którzy to przeczytali, przykro mi ze zabrałem wam kilka cennych chwil z życia.
Na koniec napisze jeszcze słynne

Werk, Werk ,Werk
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Re: Koncepcje i pytania do władz

Postprzez IUdR 1 maja 2015, o 19:08

Super sprawa, dobrze że ktoś to napisał (zanim zrobił to Sier, albo nawet - sic! - ja :D). Stoimy i grzęźniemy w gównie - taka jest diagnoza powierzchownosci baridaskiej. Baridas to ciągłe planwoanie i knucie za kurtyną, co - faktycznie - należy zmienic. I należy zacząc wykonywać plany. Ma Pan zupełna rację :D

Na to, co mnei się tyczy, odpowiem niewiele. Niestety, taki czas.
Panie Ignacy (tu wstawić tytuły), czym obecnie zajmuje się Biuro Herolda, albo co planuje zrobić?

Heroldia zajmuje sie obecnie napierdzielaniem do iście realowego Arbituru.Jesteśmy w głębokiej dupie,d latego pracujemy powoli. W ostatnim czasie wykonano kilka prototypów herbów dla kantonów Królestwa, jak i kilka propozycji odświeżenia herbu samego Królestwa. Upublicznione wszystko to zostanei ejdnak nei wczesniej niz za miesiac. :D

Za literówki gorąco przeprasza się.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez MSchlesinger 1 maja 2015, o 19:51

Jako użytkujący telefon do przeglądania forum - za to wycentrowanie powinno się karać...
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Sierg 2 maja 2015, o 08:48

Kolejnym pomysłem jest dodanie do wersji narracyjnej działek w Almerze jej otoczki technicznej, jakaś aplikacje na stronie Almery, zreformowałbym również Almerski Urząd Pracy, dodając jakieś bardzo ambitnie zajęcia do zawodu, Np; Szef kuchni prowadzenie karczmy na forum lub stworzenie czegoś takiego na stronie Baridasu.

Ja niestety takich umiejętności nie posiadam, a nasz architekt jest nieobecny z powodów realnych. Forma techniczna w większości przypadków jest bardziej interesująca niż tekstówka, wobec czego, jeżeli ktoś umiałby stworzyć takie cudo, to stosownie bym mu to wynagrodził. Ostatnio udało mi się wyprosić od Leniwego dofinansowanie na rzecz miasta, wobec czego mamy z czego wypłacać podwyższone pensje! :>

Myślę również, że trzeba rozpisać nowe wybory do Rady Miejskiej Almery, Fryderyk jest nieaktywny, Paulus Buddus też nie przejawia jakieś super aktywności, w końcu stolica musi się rozwijać.

Szczerze? To jest moja osobista porażka. Nie przewidziałem sytuacji, kiedy aktywność rady ustaje w trakcie sesji. Musimy więc zmienić Rozporządzenie o Radzie Miasta, ale to, o ile uda mi się dostać do JKW Leniwego, nie będzie stanowiło większego problemu.

Ponadto jak ma się Galeria Królewska?

Nijak. Zorganizowałem dwie wystawy, a później długo szukałem osoby, która chciałaby przejąć instytucję lub przynajmniej zaproponować tematykę na kolejny event. Nie znaleźli się chętni.

Nasza sytuacja jest niefortunna, ponieważ nie dość, że mamy leniwe władze, to nie bardzo mamy kim ich zastąpić. Ba, za chwilę odpowiedzą, że to wina mieszkańców oraz braku ich inicjatywy. Dlatego rozważyłbym zwiększenie uprawnień Przewodniczącego Rady Królewskiej (oczywiście wtedy, kiedy będziemy wiedzieli, że obejmie to stanowisko osoba przejawiająca nieco większą aktywność), przy jednoczesnym pozostanie przy monarchii. Wprowadzanie republiki, kiedy mamy inne możliwości, nie ma większego sensu (to tak na marginesie innych wypowiedzi).
Obrazek

Postprzez Kamil Warior 2 maja 2015, o 10:55

Szczerze? Jestem za republiką. To obywatele sami powinni wybierać władze, dajmy nowym (Np. Mi!) władzę, choć na próbę. Mam wrażenie, że w samorządach rządzą ciągle te same osoby, które i tak są nieaktywne / mało aktywne. Bo teraz chcąc zmienić cokolwiek albo zostanie się wyśmianym, albo po prostu znajdzie się innych ludzi którzy też są "odrzuceni" od władzy.
(-) Kamil Warior
Kapral Królewskiej Gwardii Baridasu,
Starszy szeregowy KSZ,
Dyrektor ds. Eksploracji i użytku kosmosu w MaHi ASTRO
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kamil Warior

Postprzez Sierg 2 maja 2015, o 10:59

Jak wspomniałem wyżej, republika nie jest jedyną opcją. Lepiej zwiększyć uprawnienia PRK, który jest wybierany w sposób demokratyczny. Wtedy Wicekról (stała osoba) będzie jedynie urzędem reprezentacyjnym.

Jeżeli chciałbyś sięgnąć po władzę, to wydaje mi się, że nie ma z tym większego problemu. Wystarczy przedstawić sensowny program rozwoju (duuużo pomysłów i sposób na ich realizację).
Obrazek

Postprzez IUdR 2 maja 2015, o 11:12

Republika oznacza śmierć Baridasu, moi mali.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kamil Warior 2 maja 2015, o 12:01

ICF napisał(a):Republika oznacza śmierć Baridasu, moi mali.

Po pierwsze, nie mali. Po drugie: Dlaczego?
(-) Kamil Warior
Kapral Królewskiej Gwardii Baridasu,
Starszy szeregowy KSZ,
Dyrektor ds. Eksploracji i użytku kosmosu w MaHi ASTRO
Kamil Warior

Postprzez anglov 2 maja 2015, o 12:04

Baridajczycy drodzy, nie mówcie że system republikański pomoże uzyskać nowym władzę. Republika to chyba jeden z bardziej „betonujących się” systemów jaki istnieje.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Laurencjusz 2 maja 2015, o 12:13

Proponuje się z tym przespać, a najlepiej jak wyżej pisał Siergiusz napisać program i wystartować na PRK - Kamilu :)
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej