Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Mapa administracyjna Królestwa

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Mapa administracyjna Królestwa

Postprzez Hohenzollern 20 mar 2015, o 18:44

Szkoda, że nie wszystko dla wszystkich na tej mapie jest jasne. Ciekawe ile skojarzy nowy mieszkaniec.

PS : Wiem, ze niektórzy powiedzą " niech zapyta". Szkoda :(

Z całym szacunkiem ale jest takie stare porzekadło, "Kto pyta, nie błądzi"(Czy jakoś tak). Jak czegoś nie wiem to zazwyczaj pytam, kiedyś również zaczynałem nie mając bladego pojęcia o co kaman itd w Sarmacji. Z biegiem czasu jednak pewną wiedzę sobie przyswoiłem, właśnie pytając :)
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Paulus Buddus 20 mar 2015, o 22:43

ale słyszałem, że pyta to brzydki wyrazl...
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków
Hrabia Urodzaju

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 25 mar 2015, o 22:59

Julian FER napisał(a):Szkoda, że nie wszystko dla wszystkich na tej mapie jest jasne. Ciekawe ile skojarzy nowy mieszkaniec.
PS : Wiem, ze niektórzy powiedzą " niech zapyta". Szkoda :(

Jako dość świeży mieszkaniec, zapytam czy nie ma do tej mapy jakieś legendy, opisu czy czegokolwiek?
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,

Postprzez Markus 27 maja 2015, o 20:06

Fare aryon,

Zdaję sobie sprawę, że zadaliście sporo pytań, ale zanim nadrobię zaległości i na nie odpowiem, chcę sobie przygotować zarówno pole do zmian na mapie, jak i materiał pod obrady Kongregacji Panów Lennych. Zaprezentowana w sierpniu ubiegłego roku mapa administracyjna zawierała już ziemie lenne, które nie zostały jeszcze nadane. Mowa tutaj o Elsie, wyspach: Eisleur i Melenie. Poza tym, celowo nie umieściłem na niej hrabstw: Bramy Awary i Jakobsztadt. Tego pierwszego hrabstwa nie ma ze względu na to, że Jego Królewska Wysokość Mikołaj Torped chętnie weźmie Awarę Południową w lenno — właśnie zamiast Bramy Awary. Jakobsztadt natomiast miał być małą Teutonią dla uchodźców z tejże prowincji, prowadzoną zresztą przez teutońskiego ojca założyciela, który przez pewien czas przebywał w Królestwie. Niemniej jednak, niestety, mała Teutonia zbytnio wzięła sobie do serca swoją rolę i nigdy nie była aktywna.

Ponadto po ostatnich nadaniach wsi lennych i nobilitacjach trzech Baridajczyków otrzymało tytuł barona, co oznacza między innymi, że każdy z nich może się ubiegać o lenno (a jeden z nich ma już je zaznaczone). Gdyby tego było mało, mamy jeszcze dwóch markizów (w tym mnie, chociaż już rozpocząłem proces nanoszenia terytorium na mapę), którzy nie ubiegali się jeszcze o ziemie lenne. Być może kogoś pominąłem, ale uprzejmie proszę, by następujące osoby odesłały mi w drodze prywatnej wiadomości przedstawioną w niniejszym wątku mapę wraz z naniesioną stolicą lenna, jego nazwą, nazwą stolicy i ewentualnie proponowaną granicą terytorium — z zastrzeżeniem, że nie powinna ona obejmować więcej niż jednego kantonu:

1. Jaśnie Wielmożny Pan Jack mar. von Horn,
  2. Czcigodny Pan Siergiusz bar. Asketil,
  3. Czcigodny Pan Laurencjusz Ma Hi bar. von Vincis-Kazakov.
Niektóre terytoria są już zarezerwowane, więc proszę się nie denerwować, jeśli poproszę o wskazanie innego miejsca.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Führanka 27 maja 2015, o 20:38

Fare aryon,

Ja również jeszcze oficjalnie nie mam lenna. I jeszcze mała poprawka językowa wyspa nazywa się Eislear, a nie Eisleur. Poprawka językowa zostanie również opisana w następnym artykule o wyspie.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Markus 1 cze 2015, o 18:07

Baridajki, Baridajczycy,

Uprzejmie proszę, byście jeszcze nie zgłaszali wniosków do Jego Królewskiej Mości o nadanie ziem lennych. Utartym w Królestwie zwyczajem jest uprzednie opiniowanie wniosków przez Radę Królestwa, a w szczególności zaś przez Kongregację Panów Lennych. Jest to ważne tym bardziej, że w obecnej sytuacji nadanie lenna wiąże się z nadaniem ziemi o raczej nienaruszalnych granicach, które nie są warunkowane przez system, jak to było w czasach Złotej Wolności, a zatem warto dokładnie omówić ich przebieg.

Otrzymałem już wytyczne w sprawie ziem honorowych od wszystkich, którym przysługuje — jeśli oczywiście taka będzie wola Jego Królewskiej Mości — prawo do ich posiadania. Myślę, że na dniach należy się spodziewać aktualizacji mapy administracyjnej Królestwa.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez IUdR 2 cze 2015, o 15:02

Markus napisał(a):Otrzymałem już wytyczne w sprawie ziem honorowych od wszystkich, którym przysługuje — jeśli oczywiście taka będzie wola Jego Królewskiej Mości — prawo do ich posiadania. Myślę, że na dniach należy się spodziewać aktualizacji mapy administracyjnej Królestwa.

Wasza Wysokość,
czy Kongregacja Panów Lennych mogłaby zapoznać się z tymi wytycznymi?
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 4 cze 2015, o 08:12

Jaśnie Wielmożny Panie Przewodniczący Kongregacji Panów Lennych,

Kongregacja Panów Lennych, rzecz jasna, zapozna się z wytycznymi, nie wcześniej jednak niż przed naniesieniem ich na mapę administracyjną i zarządzeniem obrad. Jest to związane z okolicznościami, które wymagają mojego pobytu poza mikroświatem w dniach od 8 do 13 czerwca, kiedy nie będę mógł nanosić żadnych poprawek na mapę. Wówczas, mam nadzieję, Kongregacja Panów Lennych pod przewodnictwem Jaśnie Wielmożnego zaopiniuje projekt, który przygotuję jeszcze w tym tygodniu, a po 13 czerwca albo go delikatnie poprawię, albo od razu przystąpimy do składania wniosków, jeśli Kongregacja Panów Lennych nie będzie miała żadnych zastrzeżeń.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Postprzez Ivan 4 cze 2015, o 09:52

Czy w dniach od 8 czerwca do 13 czerwca zostanie powołany Regent?
Ivan von Lichtenstein
Prześwietny Hrabia Księstwa Sarmacji
Obrazek

Postprzez Markus 4 cze 2015, o 10:29

Czcigodny Panie,

Tak, powołam Regenta. Już o tym informowałem w jednym z wątków na forum Królestwa.
król ojciec Baridasu
Królestwo Baridasu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska