Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rozpoczęcie rozmów negocjacyjnych

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Rozpoczęcie rozmów negocjacyjnych

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 25 mar 2020, o 13:27

Informuję, że przed kilkunastoma minutami przeprowadziłem rozmowę telefoniczną z Jego Królewską Wysokością Michałem Feliksem, członkiem frakcji republikańskiej. W toku rozmów zarysował nam się wstępny kształt porozumienia, o bardzo innowacyjnym, jak na warunki mikronacyjne, charakterze.

Ponieważ zawsze należy rozmawiać o czymś konkretnym i burza mózgów w takiej sytuacji nie sprawdza się, postaramy się przedstawić, w terminie około tygodnia, projekt ciekawej reformy ustrojowej Baridasu, która w pełni zadowoli i republikanów i monarchistów. A że tak można, to wydaje się z pozoru niemożliwe, ale szczeny wam opadną totalnie.

Oczywiście - mówiąc poważnie - prosimy o chwilę spokoju. Zrodził się pewien ciekawy pomysł, który wszakże wymaga opracowania i jak najbardziej będzie poddany pod szerokie konsultacje społeczne w gronie obywateli Królestwa i poddany pod łaskawe rozpatrzenie przez Jego Królewską Mość.

Czynnikom zewnętrznym serdecznie dziękujemy.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl
Królestwo Baridasu

Re: Rozpoczęcie rozmów negocjacyjnych

Postprzez Michal_Feliks 25 mar 2020, o 14:00

Potwierdzam, że rozmowy z JKW PIIG były owocne i ciekawe. Trzeba przyznać, że jak się razem zakładało drugie niegdyś mocarstwo Pollinu, a następnie użerało kierując nim przez lata, model rozwiązywania problemów nie jest trudny do odpalenia ;)

I tak, jesteśmy wdzięczni za masowe zainteresowanie problemami Baridasu, ale jesteśmy pewni, że wszystko da załatwić w gronie lokalsów ;)
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Führanka 25 mar 2020, o 20:34

Aha, czyli coś mnie ominęło...
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez OlaChojnacka 26 mar 2020, o 17:51

Michal_Feliks napisał(a):drugie niegdyś mocarstwo Pollinu

Dziś pierwsze :>
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
Kwestor Republiki Baridas, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronetessa w Księstwie Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Führanka 27 mar 2020, o 01:03

Ja bym chciał zapytać Króla. Jaki był cel powołania Wicekróla? Po raz kolejny mam wrażenie pozwalamy na wejście obcych w interesy baridajskie.
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 27 mar 2020, o 20:58

Führanka napisał(a):Ja bym chciał zapytać Króla. Jaki był cel powołania Wicekróla? Po raz kolejny mam wrażenie pozwalamy na wejście obcych w interesy baridajskie.

Wasza Królewska Wysokość!

W zgodzie z prezentowaną przeze mnie wizją sprawowania władzy w Królestwie Baridasu zawsze powtarzałem, że Wicekról realizuje głównie politykę wewnątrz królestwa, a Król głównie na zewnątrz. Tego się też teraz trzymam. Tu wypada mi dodać, że przed powołaniem JKW Piotra II Grzegorza na urząd Wicekróla w dniu 1 marca proponowałem to stanowisko dla Prześwietnego Alfreda Fabiana hrabiego von Tehen-Dżek, a on 2 marca o 15:16:41 odmówił mi.

Waszej Królewskiej Wysokości nie proponowałem tego urzędu gdyż w związku z tym, że nie posiada WKW obywatelstwa baridajskiego to nie jest WKW uprawniony do stanowienia prawa w Królestwie Baridasu, a Wicekról ma takie uprawnienia.

Ponadto proszę o wyjaśnienie tego stwierdzenia: "....Po raz kolejny mam wrażenie pozwalamy na wejście obcych w interesy baridajskie...", bo nie bardzo wiem co WKW miał na myśli pisząc o obcych. Obcy to dla WKW kto? Proszę o konkrety.

Baridas sáno alta!

Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 28 mar 2020, o 01:40

Obcy w Baridasie to ktoś kto nie jest Baridajczykiem. Obywatelstwo nie jest tożsame narodowości.
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 28 mar 2020, o 11:05

Führanka napisał(a):Obcy w Baridasie to ktoś kto nie jest Baridajczykiem. Obywatelstwo nie jest tożsame narodowości.

A tak bardziej konkretnie to niby kto?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 28 mar 2020, o 12:21

Chociażby osoby, które przez 99% czasu nie są aktywne w baridajskim samorządzie a nagle w pewnych momentach pojawiają się by wprowadzać swoje zmiany lub blokować reformy z niewiadomych względów. Poważnie pytacie czy udajecie niezbyt rozgarniętych?
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 28 mar 2020, o 12:31

Führanka napisał(a):Chociażby osoby, które przez 99% czasu nie są aktywne w baridajskim samorządzie a nagle w pewnych momentach pojawiają się by wprowadzać swoje zmiany lub blokować reformy z niewiadomych względów. Poważnie pytacie czy udajecie niezbyt rozgarniętych?

WKW udaje rozgarniętego, a chyba czegoś mu brakuje. Sam WKW pojawił się niedawno i znów wyskoczył jak "Filip z baridajskich konopii" (czytaj jako osoba w 99% procentach nieaktywna, która od 22 października do 28 lutego nie robiła nic), a teraz szkaluje WKW innych. Wstyd :shock:
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Domena Królewska