Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powoli do przodu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Re: Powoli do przodu

Postprzez Julian FER 13 gru 2019, o 15:21

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Oświecony Diuku,
Prześwietny Hrabio,
Baridajki, Baridajczycy!

Jeśli chodzi o poruszane kwestie to jak na razie wypada mi poczekać na inne opinie, a wtedy mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy jakąś decyzję. Moje stanowisko streszczę do potwierdzenia, że dla mnie przy tak niskim stanie społeczeństwa Rada winna być ciałem doradczym, a Król wraz z Wicekrólem winni prowadzić politykę w szerszym tego stopnia znaczeniu.

Co zaś tego cytatu, który znajduje się poniżej to zawsze byłam na na takim stanowisku, ze uważałem, iż władzę trzeba podzielić między Króla oraz Wicekróla. Niestety były Król z rodu Arpedów wolał oddać koronę niż się podzielić. Nasz kraj musi prowadzić politykę wewnętrzną i zewnętrzną, a na jedną osobę to trochę za dużo w konstrukcji prawa jak i sprawowaniu władzy, bo to wymaga bardzo dużej ilości czasu. O brakach w centrali, w której z "braku laku" też pracują rodacy też wypada wspomnieć.
Hohenzollern napisał(a):No tak spory na linii rodów Arpedów i et Atera, w ogóle nie dają nam klarownego obrazu przeszłości zwłaszcza w tej materii jak i wielu innych. Zresztą jak dobrze sobie przypominam to wtedy Jaśnie Wielmożny stał na zupełnie innym stanowisku.

W zasadzie to na chwilę obecną tyle, mam nadziej że swymi odpowiedziami rozwiałem wasze wątpliwości, a przynajmniej zasiałem ziarno rozmyślania nad przedstawionymi przez zemnie propozycjami.

Zamiast kolejnej rewolucji w prawie trzeba skupić się na aktywności, którą da się zarazić innych np. na narracji gospodarczej, lennach i innych twórczych przedsięwzięciach.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 14 gru 2019, o 07:13

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Baridajki, Baridajczycy,

Jeśli chodzi o poruszane kwestie to jak na razie wypada mi poczekać na inne opinie, a wtedy mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy jakąś decyzję. Moje stanowisko streszczę do potwierdzenia, że dla mnie przy tak niskim stanie społeczeństwa Rada winna być ciałem doradczym, a Król wraz z Wicekrólem winni prowadzić politykę w szerszym tego stopnia znaczeniu.

Zgadzam się co do jednego warto aby pozostali rodacy wypowiedzieli się odnośnie omawianych kwestii. Cóż ja z waszym stanowiskiem zupełnie się nie zgadzam, ponieważ w takim przypadku w żadnej mierze nie pozostaje zachowana równowaga władz, co oznacza że lud Baridasu pozostaje na pastwie losu,.W sensie takim że mam marginalny wpływ na rozwój Królestwa przynajmniej w kilku strategicznych dziedzinach. Bo nie od dziś wiadomo że łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Co zaś tego cytatu, który znajduje się poniżej to zawsze byłam na na takim stanowisku, ze uważałem, iż władzę trzeba podzielić między Króla oraz Wicekróla. Niestety były Król z rodu Arpedów wolał oddać koronę niż się podzielić. Nasz kraj musi prowadzić politykę wewnętrzną i zewnętrzną, a na jedną osobę to trochę za dużo w konstrukcji prawa jak i sprawowaniu władzy, bo to wymaga bardzo dużej ilości czasu. O brakach w centrali, w której z "braku laku" też pracują rodacy też wypada wspomnieć.

Czyż teraz nie dzieje się to samo i to przedstawiciele rodu at Atera nie chcą się podzielić władzą? Przynajmniej tak się zdaje na pierwszy rzut oka. Łatwo jest wytykać błędy innym, lecz jak to powiadają nie dostrzega się belki w swoim, tak to wygląda po powyższej wypowiedzi Jaśnie Wielmożnego.

Zamiast kolejnej rewolucji w prawie trzeba skupić się na aktywności, którą da się zarazić innych np. na narracji gospodarczej, lennach i innych twórczych przedsięwzięciach.

Pytam gdzie tu się Markiz widzi rewolucję? Gdyby przedstawiono propozycje zmiany ustroju monarchistycznego,na republikańskim to by była rewolucja. Jednak postulaty które zostały zaprezentowane są kierunkiem w stronę równoważenia władzy, oraz w celu podwyższenia poziomu aktywności w ojczyźnie. Tak to ja przynajmniej odbieram.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 14 gru 2019, o 10:58

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Oświecony Diuku,
Prześwietny Hrabio,
Baridajki, Baridajczycy!

W związku z tym, że jak na razie cała ta dyskusja sprowadziła się do wymiany zdań w zasadzie przez dwie osoby to odniosę się tylko do tych dwóch wypowiedzi JO Diuka.
Hohenzollern napisał(a):Czyż teraz nie dzieje się to samo i to przedstawiciele rodu at Atera nie chcą się podzielić władzą? Przynajmniej tak się zdaje na pierwszy rzut oka. Łatwo jest wytykać błędy innym, lecz jak to powiadają nie dostrzega się belki w swoim, tak to wygląda po powyższej wypowiedzi Jaśnie Wielmożnego.

Hohenzollern napisał(a):Pytam gdzie tu się Markiz widzi rewolucję? Gdyby przedstawiono propozycje zmiany ustroju monarchistycznego,na republikańskim to by była rewolucja. Jednak postulaty które zostały zaprezentowane są kierunkiem w stronę równoważenia władzy, oraz w celu podwyższenia poziomu aktywności w ojczyźnie. Tak to ja przynajmniej odbieram.

Nie przedstawiciele rodu at Atera nie chcą się podzielić władzą, bo ród at Atera to Król i ja, a JO Diuk nie widzi, że inne urzędy wraz z Wicekrólem są obsadzone przez inne osoby, więc powyższe stwierdzenie mija się z prawdą. Poza tym zamiast tak pisać aby tylko pisać JO Oświecony zgodnie z prawem możne zaproponować wybraną regulację prawną nad którą mimo braku dawnej Rady projekt zawsze można przedstawić konkretnego. Oprócz łączenia finansów, powrotu starej Rady z dowolnością udziału w jej pracach, czy obcinania urzędów nic JO nie zaproponował konkretnego, więc może jako doświadczony Baridajczyk wypracuje JO swoją wizję traktatu Sarmacja-Baridas, bo to przynajmniej wniosło by coś pożytecznego zamiast argumentów dla samych argumentów.

W sprawie rewolucji to w zasadzie widzę tylko pisanie dla pisania zamiast konkretnego nakładu pracy w sumie można rzec, że jest to jakaś aktywność.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 14 gru 2019, o 11:40

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Wielmożny Markizie,
Baridajki, Baridajczycy,

Nie przedstawiciele rodu at Atera nie chcą się podzielić władzą, bo ród at Atera to Król i ja, a JO Diuk nie widzi, że inne urzędy wraz z Wicekrólem są obsadzone przez inne osoby, więc powyższe stwierdzenie mija się z prawdą.

Prosiłbym aby Jaśnie Wielmożny zaczął czytać z zrozumieniem - naprawdę nie mam zamiaru nikogo tu obrażać, bo nie na tym rzecz polega, i nie temu ma służyć cała dyskusja. Więc powtórzę ponownie może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Poza tym zamiast tak pisać aby tylko pisać JO Oświecony zgodnie z prawem możne zaproponować wybraną regulację prawną nad którą mimo braku dawnej Rady projekt zawsze można przedstawić konkretnego.

Jaśnie Wielmożny i też tak zrobię, możecie być tego pewni!

Oprócz łączenia finansów, powrotu starej Rady z dowolnością udziału w jej pracach, czy obcinania urzędów nic JO nie zaproponował konkretnego, więc może jako doświadczony Baridajczyk wypracuje JO swoją wizję traktatu Sarmacja-Baridas, bo to przynajmniej wniosło by coś pożytecznego zamiast argumentów dla samych argumentów.

Myślę że właśnie to są konkrety, które mogą zmienić, usprawnić mechanizmy władzy w Baridasie. Takie mam przeświadczenie! Jaśnie Wielmożny Markizie, nie będę tu wchodził w nie swoje kompetencje, po drugie gdyby mnie poproszono to bym podzieliłbym się swymi spostrzeżeniami dotyczącymi traktatu. Zresztą nie da się czegoś przedstawiać jeżeli jest to na etapie prac za zamkniętymi drzwiami. Chodź nie wątpię że za niedługo poznamy roboczą koncepcję tej umowy. Po trzecie stosuję argumenty aby poprzeć swoje tezy, w czym nie widzę niczego zdrożnego.

W sprawie rewolucji to w zasadzie widzę tylko pisanie dla pisania zamiast konkretnego nakładu pracy w sumie można rzec, że jest to jakaś aktywność.

Zapoczątkowałem tą dyskusję, aby podzielić się swoim oglądem na obecną sytuację w Królestwie. Uważam to za swój obywatelski obowiązek, tak aby włodarze Baridasu mogli się zapoznać z moją opinią, dzięki czemu kto wie mogli lepiej rządzić. Cóż przykro mi że Markiz tak to widzi, jako bezproduktywną zabawę w słówka. O tyle dobrze że kolejni Książęta Sarmacji zauważyli jak to nazwał Jaśnie Wielmożny, pisania dla samego pisania jakiś nakład wartościowej pracy, za którą nagrodzili mnie przez te wszystkie lata tytułem Diuka.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska