Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Co powiecie na narrację gospodarczą?

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Re: Co powiecie na narrację gospodarczą?

Postprzez Januszek vH-P 22 paź 2019, o 19:34

Ja tam popieram WKM. :D

Sam z chęcią pomyślałbym nad wzięciem udziału na giełdzie. Ulokować liberty na jakieś baridajskiej spółce to czysta przyjemność.
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dwór Jego Książęcej Mości
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Julian FER 23 paź 2019, o 08:46

Januszek vH-P napisał(a):Ja tam popieram WKM. :D

Sam z chęcią pomyślałbym nad wzięciem udziału na giełdzie. Ulokować liberty na jakieś baridajskiej spółce to czysta przyjemność.

Również popieram WKM. Z namacalnym libertem będzie bardziej ciekawa rozgrywka :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Tomasz Liberi 23 paź 2019, o 17:06

Coś tam mogę się dorzucić :D
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Trybunał Koronny

Postprzez Laurencjusz 23 paź 2019, o 20:05

Szanowni Baridajczycy!

Czekając na informację od pozostałych Baridajczyków w sprawie przeznaczenia 300 000lt z budżetu państwa postanowiłem trochę poszperać w sprawie banku i znalazłem nie wykorzystaną instytucję zwaną: Baridajska Ekipa Napraw i Uszczelnień , która bardzo dawno temu miała służyć baridajskim informatykom w budowie naszej infrastruktury narodowej. Ostatnim baridajskim informatykiem, którego pamiętam był zagorzały japonista Jakubbu baron Ashikaga (AF363), ale od ponad roku nawet tutaj nie zagląda.

W związku z tym, że instytucja bankowa o nazwie Bánco Baridasa została zlikwidowana choć cały czas jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, wiec myślę, że warto było by ja odbudować.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Julian FER 24 paź 2019, o 16:15

Wasza Królewska Mość,

mi ta propozycja pasuje.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 24 paź 2019, o 19:03

Widzę, że trochę wątek zboczył z tematu, ale to nic, ważne że mamy aktywność. Miło byłoby mi jednak, gdyby rozmowy związane z Banco Baridasa oraz BENiU zostały wydzielone do odrębnego wątku. Łatwiej później będzie mi dojść do ładu i składu ze sprawami związanymi z ogarnięciem dalszej przyszłości pomysłu na "narrację gospodarczą".

Odnosząc się natomiast do wypowiedzi:

Ostatnim baridajskim informatykiem, którego pamiętam był zagorzały japonista Jakubbu baron Ashikaga (AF363), ale od ponad roku nawet tutaj nie zagląda.

A JKW Piotr II Grzegorz? :D

Natomiast chętnie zająłbym się BENiU gdyby było trzeba. Co prawda, obecnie większych zmian nie planujemy (chociaż może Ramael ma inne plany?)

Co do Banku Baridasu natomiast - tak mamy dużo pieniędzy, które warto w coś zainwestować. Tylko, po co akurat mielibyśmy inwestować w Bank Baridasu? Obecnie zdecydowanie łatwiej jest dostać dotację z budżetu państwa (czy to z Królestwa Baridasu, czy Księstwa Sarmacji). Raczej wątpię, aby ktokolwiek był zainteresowany braniem pożyczki. Natomiast depozyty w Banku też raczej nie miałby sensu do czasu nadania Banco Baridasa statusu Inicjatywy Użytecznej Społecznie - podatki i tak będą zjadać te pieniążki :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Laurencjusz 24 paź 2019, o 21:10

Prześwietny Hrabio!

Nie bardzo rozumiem wydzielanie spraw banku, o którym tu wspominamy prawie od początku. Dzisiaj Hrabia pisze tak:
AFvTD napisał(a):Widzę, że trochę wątek zboczył z tematu, ale to nic, ważne że mamy aktywność. Miło byłoby mi jednak, gdyby rozmowy związane z Banco Baridasa oraz BENiU zostały wydzielone do odrębnego wątku. Łatwiej później będzie mi dojść do ładu i składu ze sprawami związanymi z ogarnięciem dalszej przyszłości pomysłu na "narrację gospodarczą".

a wcześniej pisał tak:
AFvTD napisał(a):Cóż na bank - zgoda. Ale jedynie jeden, centralny i znacjonalizowany. Dużo formalności i jak najmniej użytku. Bo jednak nie o to chodzi w całym systemie, aby grać na krechę - tym bardziej, że każdy dostaje środki na start, które musi odrobić i oddać, a wprowadzenie środków prywatnych na rynek ma być bardzo trudne - przynajmniej takie założenia przyświecały mi, gdy pisałem pierwszy post w tym wątku :D

Bank miał realizować różnego rodzaju płatności jeśli narracja miała by si e przełożyć na działalność gospodarczą np. udzielać kredytów i zapewniać realizację transakcji.

AFvTD napisał(a):
Ostatnim baridajskim informatykiem, którego pamiętam był zagorzały japonista Jakubbu baron Ashikaga (AF363), ale od ponad roku nawet tutaj nie zagląda.

A JKW Piotr II Grzegorz? :D

Natomiast chętnie zająłbym się BENiU gdyby było trzeba. Co prawda, obecnie większych zmian nie planujemy (chociaż może Ramael ma inne plany?)

Zadań dla informatyków w Baridasie jest sporo, a jednym z nich jest odświeżenie strony Baridasu, więc jeśli Hrabia czuje się na siłach to z chęcią poprę takie działanie. Nie wspominałem o JKW Piotrze II Grzegorzu, bo jego działania informatyczne dotyczyły systemów gospodarczych (być może nie o wszystkim wiem), a baron Ashikaga zajmował się różnymi innymi rzeczami np. Irc-em.

AFvTD napisał(a):Co do Banku Baridasu natomiast - tak mamy dużo pieniędzy, które warto w coś zainwestować. Tylko, po co akurat mielibyśmy inwestować w Bank Baridasu? Obecnie zdecydowanie łatwiej jest dostać dotację z budżetu państwa (czy to z Królestwa Baridasu, czy Księstwa Sarmacji). Raczej wątpię, aby ktokolwiek był zainteresowany braniem pożyczki. Natomiast depozyty w Banku też raczej nie miałby sensu do czasu nadania Banco Baridasa statusu Inicjatywy Użytecznej Społecznie - podatki i tak będą zjadać te pieniążki :D

IUS to podstawa przy tego typu działalności, bo to jedyny sposób na brak strat. Mam chęć zainwestować w Was, a nie w bank, bo sam bank nie przejada libertów, a jest od tego by je pomnożyć lub ewentualnie np. w zamian jakiejś aktywności umarzać komuś zadłużenie. Taki mam zamysł, ale z chęcią poznam inne opinie, bo może rzeczywiście bank nie jest nam do tego pomysłu potrzebny :)
Ostatnio edytowano 24 paź 2019, o 21:19 przez Laurencjusz, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Bardzo ciekawy błąd formatowania, diagnozowałem
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 24 paź 2019, o 22:34

Co do prośby o wydzielenie postów, nie będę się upierał. Ale tak jak mówiłem, na początku rozmowa była na temat funkcji banku w proponowanej zabawie, później zeszła już na instytucje systemowe itd.

Mimo wszystko prosiłbym. To i tak nie powinno zaważyć o dalszym ciągu dyskusji, a mi pomogłoby w zachowaniu czystości w wątku i późniejszym ogarnięciu wszystkich propozycji, które faktycznie do propozycji z pierwszego posta tego wątku się odnoszą.

Co do reszty, odniosę się trochę później, gdyż wolałbym to zrobić z laptopa.
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez AFvTD 27 paź 2019, o 14:07

Zadań dla informatyków w Baridasie jest sporo, a jednym z nich jest odświeżenie strony Baridasu, więc jeśli Hrabia czuje się na siłach to z chęcią poprę takie działanie. Nie wspominałem o JKW Piotrze II Grzegorzu, bo jego działania informatyczne dotyczyły systemów gospodarczych (być może nie o wszystkim wiem), a baron Ashikaga zajmował się różnymi innymi rzeczami np. Irc-em.

Oczywiście odnowienia strony Baridasu mógłbym się podjąć, ale dopiero kiedy ktoś przedstawiłby co dokładnie trzeba zmienić. Osobiście uważam stronę Królestwa za bardzo ładną i klimatyczną, nie chcę mocno naruszać utworzonego już wyglądu.

Co do JKW Piotra II Grzegorza natomiast oczywiście tak było. Jakkolwiek jednak nie patrzeć, działania informatyczne dotyczące systemów gospodarczych to nadal działania informatyczne ;) Nie będę się o to spierał, bo to nie jest aż tak ważne.

IUS to podstawa przy tego typu działalności, bo to jedyny sposób na brak strat. Mam chęć zainwestować w Was, a nie w bank, bo sam bank nie przejada libertów, a jest od tego by je pomnożyć lub ewentualnie np. w zamian jakiejś aktywności umarzać komuś zadłużenie. Taki mam zamysł, ale z chęcią poznam inne opinie, bo może rzeczywiście bank nie jest nam do tego pomysłu potrzebny

Miło mi to słyszeć i myślę, że w takim wypadku można spróbować. Jednak zanim podejmiemy działania dążące do renowacji Banku Baridasu - po dłuższej chwili zastanowienia jednak, zacznijmy bez banku i zobaczmy, jak będzie się kręcić zabawa. Jeżeli będzie potrzebny, to się pochylimy nad tą kwestią na poważnie, jeżeli nie będzie - to przemyślimy na spokojnie jego rolę.

W tym tygodniu chciałbym dociągnąć wszystkie kwestie dotyczące zasad oraz pochodnych i ruszyć z realizacją. Jeżeli ktoś ma obecnie coś do dodania, niech jeszcze pisze, ja natomiast postaram się na dniach przedstawić wstępny projekt działania naszej "gry".
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Laurencjusz 27 paź 2019, o 14:24

Prześwietny Hrabio!

Podsumowując w kilku gwardyjskich słowach. Jeśli wszyscy Baridajczycy uznają, że strona Baridasu ma pozostać w tym wydaniu, co jest to należy uaktualnić treść, więc pozostaje zebrać materiał i dokonać aktualizacji. Jeśli Prześwietny chce tego dokonać to z chęcią skorzystam.

Co do banku to poczekajmy na rozwój tematu, bo rzeczywiście bank zawsze zdążmy powołać.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska