Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Gratulacje z okazji wyboru Króla

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Gratulacje z okazji wyboru Króla

Postprzez Piotr III Łukasz 9 paź 2019, o 11:53

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Baridajki,
Szanowni Baridajczycy!

Chciałbym złożyć gratulacje z okazji wyboru Waszej Królewskiej Wysokości. Oby WKW dbał o Królestwo Baridasu, jak najlepiej.

z całym należnym szacunkiem

(—) Piotr III Łukasz
Książę Sarmacji
Rada Ministrów
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Re: Gratulacje z okazji wyboru Króla

Postprzez Laurencjusz 10 paź 2019, o 22:03

Wasza Książęca Mość!

Niezmiernie miło mi czyta się życzenia składane z okazji mojego wyboru na Króla, które pozwolę sobie zacytować.
Piotr III Łukasz napisał(a):Chciałbym złożyć gratulacje z okazji wyboru Waszej Królewskiej Wysokości. Oby WKW dbał o Królestwo Baridasu, jak najlepiej.

Nie ukrywam, że pełniąc ten zaszczytny urząd liczę na wypracowanie wspólnego kompromisu i wzajemne ustępstwa w czasie gdy dojdzie do procedowania w Sejmie nowego traktatu regulującego stosunki między naszymi Państwami. Być może nie jest to stosowne miejsce, ale jak sam WKM zauważył życząc mi bym "dbał o Królestwo Baridasu, jak najlepiej" to dodam, że najpierw będę chciał przedstawić projekt tego traktatu Waszej Książęcej Mości na roboczo by wymienić wzajemne poglądy oraz licząc na porozumienie w kluczowych sprawach dokonać jego korekty.

Później chce przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące treści traktatu w Baridasie i wtedy przedstawię traktat pod obrady Sejmu.

Na każdym etapie gotowy jestem do zmian, ale również liczę na wyrozumiałość i uznanie faktu, ze Królestwo to wolny kraj, a nie tylko prowincja Sarmacji. Nie zamierzam przeprowadzać jakiejś rewolucji, czy też wyważać otwartych drzwi, bo mam też świadomość tego, że nasza obecna wspólnota przynosi obu stronom wielkie korzyści, ale muszę też zaznaczyć, że będę walczył o podstawowe nasze wolności związane ze zwróceniem królewskiego tronu dla Baridasu.

Z wyrazami szacunku,

„Baridas sáno alta”
(Baridas ponad wszystko)

Laurẽt Gedeon I
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Domena Królewska