Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Re: Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Postprzez Julian FER 9 wrz 2019, o 15:48

Wasza Królewska Mość!

Powyższej wypowiedzi nie pisałem dla podgrzania atmosfery, czy wzbudzenia niezdrowych emocji, ale tak w ogóle by zapytać co dalej i dlatego zwracam się z tym do Króla, ale też do nas wszystkich.

Führanka napisał(a):Zarzucanie mi braku planu albo braku prób ożywienia jest co najmniej śmieszne, bo śmiem twierdzić, że jestem najaktywniejszym graczem w naszym samorządzie. Radziłbym spojrzeć również krytycznie w swoją stronę i zobaczyć na ile rzeczy nie padły nawet odpowiedzi z waszej strony.

Aktywność spada prawie do zera i jest to problem nas wszystkich, ale od Króla wybranego 16 czerwca br. według mnie oczekiwania są trochę większe niż od przeciętnego obywatela, który sobie od czasu do czasu coś napisze. Król powinien zorganizować ten kraj i przy pomocy podległych mu urzędników przynajmniej próbować pobudzić aktywność zamiast wychodzić z pozycji jednostki i od czasu do czasu coś napisać, bo bycie Królem to nie to samo co bycie szarym obywatelem, czy mieszkańcem.

Szerzej wytłumaczę może to na przykładzie.

Gdybym stanął w szranki i np. obiecywał zmianę ustroju na komunizm to pchał bym się do tego najwyższego urzędu w Baridasie gdybym przynajmniej miał 75% poparcia mieszkańców chcących tego ustroju, a potem realizował bym z nimi własne pomysły na ten ustrój.

Wasza Królewska Mość stając do wyborów na Króla widocznie uzyskał poparcie "klikaczy", którzy zaglądają tu rzadko i tak naprawdę nie wiem po co, bo nie widzę by ktoś WKM wspierał w czymkolwiek.

Führanka napisał(a):Co do republiki to nadal utrzymuje się ten sam system monarszy, który ustanowiony był przedtem. Przytyki w tym kierunku, przynajmniej w tym momencie, budzą u mnie lekki uśmieszek.

Nie wiem co WKM ma na myśli pisząc, że "nadal utrzymuje się ten sam system monarszy". To znaczy jak długo jeszcze, bo zapowiedzi zmian były i nic w tym kierunku nie poszło. Osobiście jestem przeciwnikiem republiki i nie będę popierał zmian w tym kierunku, ale niepokoi mnie bardzo ten zastój.

Führanka napisał(a):Przy przytykach politycznych czasami warto spojrzeć na to co się zrobiło dla danego samorządu w konkretnym okresie zamiast próbować wyciskać wady u kogoś innego.

Starałem się [patrzeć na siebie i być aktywnym, wiec nie rozumiem tego twierdzenia. Nadal mógłbym być aktywny, ale chce wiedzieć na czym stoję.

Führanka napisał(a):Nie zmienia to faktu, że jest to wynik skandaliczny, stąd kolejny raz apeluję o aktywność w ramach współpracy jak i "konfliktów" polityczno-społecznych. Jeśli brak aktywności jest odpowiedzią na opcję republikańską przy władzy to należy chyba zadać pytanie co dla takich Baridajczyków jest ważniejsze, samorząd czy egoizm polityczny?

Nie chodzi o egoizm, ale przy zapraszaniu innych do naszego kraju i budowaniu aktywności muszę wiedzieć gdzie zapraszam i po co, więc chce wiedzieć na czym stoję. Przelewanie wody mnie już nie interesuje, a po prostu szkoda mi tego kraju, któremu poświęciłem kilka lat. Mam dość kłótni, ale oczekuję konkretów od władz, a przede wszystkim regulacji statusu Baridasu w Sarmacji po złożeniu korony przez Księcia.

Pozdrawiam, :)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 9 wrz 2019, o 21:52

Wasza Królewska Mość stając do wyborów na Króla widocznie uzyskał poparcie "klikaczy", którzy zaglądają tu rzadko i tak naprawdę nie wiem po co, bo nie widzę by ktoś WKM wspierał w czymkolwiek.

Też jestem tym zawiedziony ale jak widać pozostałe opcje też miały poparcie klikaczy, którzy zniknęli zaraz po wyborach. Pisałem i zwracałem na to uwagę na ćwirku.

Nadal mógłbym być aktywny, ale chce wiedzieć na czym stoję.

Pozwolę sobie tego nie skomentować, bo nie wiem czy w ogóle się da.

Aktywność spada prawie do zera i jest to problem nas wszystkich, ale od Króla wybranego 16 czerwca br. według mnie oczekiwania są trochę większe niż od przeciętnego obywatela, który sobie od czasu do czasu coś napisze. Król powinien zorganizować ten kraj i przy pomocy podległych mu urzędników przynajmniej próbować pobudzić aktywność zamiast wychodzić z pozycji jednostki i od czasu do czasu coś napisać, bo bycie Królem to nie to samo co bycie szarym obywatelem, czy mieszkańcem.

http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=192&t=28521
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=192&t=28712
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=192&t=28392

Reaktywacja AZULU-u, projekt lingistyczno-historyczny oparty na Baridajczykach i ich przodkach, projekt konsultacji społecznych na forum(całkiem fajny odzew), który jednak potem nie przerodził się w regularne konsultacje na discordzie ze względu właśnie na to, że nikomu nie chciało się nawet pojawić na 5 minut. Może jakby każdy obywatel, który ma wątpliwości pojawił się na konsultacjach to wtedy by wiedział na czym stoi.

W jaki jeszcze inny sposób mam pobudzać aktywność? Nabijanie postów w temacie do 1000? Bądźmy poważni. Kiedyś każdy potrafił znaleźć swoją nisze i w niej się realizował. Nie trzeba sztucznie nabijać aktywności bo chyba nie o to chodzi.

Kończąc ten post w sumie naszła mnie refleksja. Dobrze, że się nie zgadzamy bo chociaż jest o czym wymienić zdania. Projekt konstytucji pojawi się po 14 września, termin ostateczny przedstawienia radzie projektu ustalam na 21 września. Jeśli nie dotrzymam słowa, ustąpię z urzędu. Mam nadzieje, ze pobudzi to dyskusję polityczną w naszym samorządzie.
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 9 wrz 2019, o 22:01

Führanka napisał(a):Kończąc ten post w sumie naszła mnie refleksja. Dobrze, że się nie zgadzamy bo chociaż jest o czym wymienić zdania. Projekt konstytucji pojawi się po 14 września, termin ostateczny przedstawienia radzie projektu ustalam na 21 września. Jeśli nie dotrzymam słowa, ustąpię z urzędu. Mam nadzieje, ze pobudzi to dyskusję polityczną w naszym samorządzie.

Wasza Królewska Mość!

Od jakiegoś czasu nie zabieram głosu na forum, ale myślę, że atmosfera na tyle ostygła, że w polityczną dyskusję się włączę.

Pozdrawiam serdecznie,

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera
Pan w Gidenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Führanka 10 wrz 2019, o 17:14

Cieszy mnie to bardzo mocno. Polecam w takim razie zebrać ekipę spójną poglądową, gdyż planuję ożywić system klubowy/partyjny. Oczywiście drzwi zostaną otwarte również dla obywateli niezrzeszonych.
Królestwo Baridasu

Postprzez Piotr III Łukasz 11 wrz 2019, o 05:17

Führanka napisał(a):zebrać ekipę spójną poglądową

Wasza Królewska Wysokość, nie będą mieli o czym dyskutować :)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Januszek vH-P 11 wrz 2019, o 16:21

Julian FER napisał(a):[...]Czy Król lub Premier ma jakiś plan na dalsze kierowanie krajem? [...]Robimy coś?

Powiem tak. Ogólnie teraz miałem realowe sprawy związane ze szkołą i cud, że czas się znajduję. Oczywiście mam plany na dalsze kierowanie krajem (te z expośe plus kilka dodaktowych). Jednak brakuje też rąk do pracy, gdyż na razie w Baridasie mam 2 współpracowników - Króla i Ramaela. Z czego na razie obu jak i wszystkich Baridajczyków zawiodłem, jednak wracam powoli do baridajskiej części aktywności (choć centrala mnie nie może odpuścić) co po części jest też związane z KB. Ale na razie bez szczegółów.

Zrobić coś i zrobimy. Z mojej strony jest planowego rozwinięcie swojego lenna w ten sposób, by rozwinąć dyskusje nad pracami nad j. baridajskim i starobaridajskim.

Najbliższa narracyjnie działanie powoli się zbliża, gdzie większość z Baridajczyków będzie aktywna (trochę z musu, ale będzie niezła zabawa). wiem, że na razie to brzmi tajemniczo, ale może i dobrze, bo nic nie działa ciekawego na aktywność jak ciekawość. :)
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Julian FER 21 wrz 2019, o 09:58

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Na wstępie pragnę [podziękować Waszej Królewskiej Mości za konsekwencje w swoich działaniach oraz dotrzymanie wyznaczonego terminu, w którym ukazała się propozycja ustawy zasadniczej.

W związku z tym, że Projekt Konstytucji znajduję się w kancelarii Wysokiej Rady oraz faktem, że jej "Szef" dawno się nie pojawiał to by nie śmiecić w dziale urzędowym swą wypowiedź na ten temat pozwolę sobie zamieścić tutaj, a WKM jeśli uzna to za stosowne to na mocy posiadanych uprawnień może kiedyś tą wypowiedź przenieść w inne właściwe miejsce.

Być możne wstęp zbyt długi, więc do rzeczy. W mojej opinii przywrócenie ustroju republikańskiego nie ma sensu, bo:

Po pierwsze to jak rozumiem Baridas nie chce zrywać stosunków międzynarodowych z Sarmacją, która jest monarchia, a sarmacka i baridajska tytulatura oraz lenna mają się nijak do republiki.

Po drugie republika ma zbyt krótką historię, a cała fabuła tego kraju oparta jest na własności tj. lennach, których chyba WKM tak samo jak tytułów arystokratycznych i szlacheckich chyba nie chce nikogo pozbawiać. Republika to obecnie dla mnie kawał ważnej historii tego pięknego kraju, ale historii traktowanej mocno w czasie przeszłym, a obecnie kojarzonym jedynie z luzem, białym proszkiem, dobrym rumem, milicją i bananolandią w Ciuad de Bravo.

Po trzecie powiem tylko tyle, że oczywiście gdy WKM zechce to w odpowiednim momencie pojawić mogą się "klikacze" tj. osoby, które ne udzielają się na co dzień i uda się WKM przegłosować tą ustawę (historia zna wiele takich przypadków), ale proszę zastanowić się co z tego faktu wyniknie i dla kogo. Kto aktywnie pociągnie ten kraj? Ja mogę, ale nie w republice.

Po czwarte i ostatnie. Dla mnie republika w klimacie Baridasu to utopia, której wprowadzenie mija się z celem. Poza tym uważam, że nasz system władzy jest bardzo demokratyczny i poza samym obsadzeniem tronu (co przecież można zmienić) nikt w tym systemie nie jest "przyspawany do stołka". Kadencyjność i inne mechanizmy oparte np. na aktywności danej osoby i jego zaangażowaniu w życie królestwa zawsze można zmodyfikować tak by np. osoba nie zajmowała stołka wiecznie, więc będę głosował przeciw przyjęciu tej ustawy.

PS: Liczę, że WKM ma dużą grupę zwolenników republiki, którzy aktywnie włączą się w jej budowę, bo inaczej ta cała ustawa nie ma sensu. Mam też nadzieję, że pozostali Baridajczycy też w końcu się określą, zanim ten kraj umrze.

Fare Aryon!

Julian Fer at Atera,
Markiz Meleny
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 21 wrz 2019, o 12:39

Wasza Królewska Mość!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Obecnie przebywam poza domem, a z telefonu niezbyt dobrze mi się piszę, więc będę się streszczał. Liczę na to, że tłumnie zabiorą głos republikanie i może coś z tego wyjdzie. Jeśli zaś tych chętnych nie będzie to ja wybieram opcję z zachowaniem monarchii i powrotem do aktywności.

Fare Aryon!

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Pan w Gidenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Führanka 25 wrz 2019, o 15:13

Po pierwsze to jak rozumiem Baridas nie chce zrywać stosunków międzynarodowych z Sarmacją, która jest monarchia, a sarmacka i baridajska tytulatura oraz lenna mają się nijak do republiki.

Przecież nic nie stoi na przeszkodzie w relacjach między dwoma państwami, nawet jeśli ustrojowo się różnią. Co do tytulatury, już w konsultacjach społecznych zadałem pytanie o to. Ze względu na tradycje mogłyby by zostać, pytanie czy mają one jakikolwiek sens? Ja tej magii tytulatury nie czuję.

Po drugie republika ma zbyt krótką historię, a cała fabuła tego kraju oparta jest na własności tj. lennach, których chyba WKM tak samo jak tytułów arystokratycznych i szlacheckich chyba nie chce nikogo pozbawiać. Republika to obecnie dla mnie kawał ważnej historii tego pięknego kraju, ale historii traktowanej mocno w czasie przeszłym, a obecnie kojarzonym jedynie z luzem, białym proszkiem, dobrym rumem, milicją i bananolandią w Ciuad de Bravo.

No to ma zbyt krótką historię czy jest to kawał ważnej historii? To nadal nie jest argument, nawet jeśli traktujemy republikę jako "przeszłość", nic nie stoi na przeszkodzie, żeby traktować to jako "przyszłość".

Po trzecie powiem tylko tyle, że oczywiście gdy WKM zechce to w odpowiednim momencie pojawić mogą się "klikacze" tj. osoby, które ne udzielają się na co dzień i uda się WKM przegłosować tą ustawę (historia zna wiele takich przypadków), ale proszę zastanowić się co z tego faktu wyniknie i dla kogo. Kto aktywnie pociągnie ten kraj? Ja mogę, ale nie w republice.

Oj ludzie ciemny, przecież ja nie potrzebuję nikogo do "przegłosowania" tej ustawy. Traktując Konstytucje jak Prawa Kardynalne wg. zapisów tych drugich mogę bez żadnej aprobaty kogokolwiek. To samo z obywatelstwami, gdybym chciał to odebrałbym wszystkim obywatelstwo ze względu na moje widzi mi się, bo mogę. A jak zaznaczałem, że monarchia w Baridasie jest absolutystyczna to każdy mówił, że nie. Cóż.

Król nadaje, zmienia i uchyla prawa kardynalne.

Król może nadawać i odbierać obywatelstwo z pominięciem powyższych przepisów.

A tym straszeniem, że w republice nie będzie się aktywnym... to zrobię to samo. Jeśli nie chcemy republiki to ustąpię.

Po czwarte i ostatnie. Dla mnie republika w klimacie Baridasu to utopia, której wprowadzenie mija się z celem. Poza tym uważam, że nasz system władzy jest bardzo demokratyczny i poza samym obsadzeniem tronu (co przecież można zmienić) nikt w tym systemie nie jest "przyspawany do stołka". Kadencyjność i inne mechanizmy oparte np. na aktywności danej osoby i jego zaangażowaniu w życie królestwa zawsze można zmodyfikować tak by np. osoba nie zajmowała stołka wiecznie, więc będę głosował przeciw przyjęciu tej ustawy.

Kolejny raz powtarzam, nie potrzebowałbym bym waszych głosów do przegłosowania konstytucji. Chciałem żeby był to nasz wspólny projekt.

MAP napisał(a):Wysoka Rado,

XD

besoski,

Cóż to jest autorytet dla wielu osób. Przykre. :)

Macie racje ustawa jak i republika jest bez sensu, stąd moje zadanie jako przewodnika w tym samorządzie się skończyło. Dziś pojawi się nota.
Królestwo Baridasu

Postprzez Januszek vH-P 25 wrz 2019, o 16:56

Hmm,

Tak również mnie naszła refleksja na temat siły, albo może inaczej, tężyzny aktywnościowej Baridasu. Po części jest moja wina, gdyż za mało ostatnio udawało mi się pojawiać aktywnie w KB (za co niezmiernie przepraszam). Jednak nie popadam w pesymizm i mogę stwierdzić, że powoli moja "tężyzna" aktywnościowa wzrasta. Jednakże pojedyńcze jednostki nic nie zdziałają. Postaram się, jako Premier i zarazem Interrex (ola Boga po raz 2 w ciągu niecałych 4 miesięcy) sprawnie przeprowadzić elekcję. Jednakowo liczę na pozostałych Baridajczyków, aby zastanowili się nad wyborem nowego Króla. Bez ogródek powiem, że spróbuję się znów w elekcji Królewskiej. Byłem w 3 samorządach sarmackich, oglądam żywo inne mikronacja i ich samorządy i bardzo przypadł mi jeden - Baridas właśnie. Dlatego postaram się nie tracić już czasu na kilka samorządów. Skupmy się na tym, gdyż jak już zauważono jest martwy. Ale tylko prawie. Iskra nadal tu jest i mam nadzieję, że wspólnymi siłami rozpalimy Baridas.

Fare Aryon!
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz

Sierżant, Baron, magister med. net.
Kanclerz Księstwa Sarmacji, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm LXII kadencji

Więcej informacji na moim profilu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska