Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Proto-wirtu-azjaci

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Proto-wirtu-azjaci

Postprzez Führanka 3 wrz 2019, o 15:24

Nasamprzód pozwolę sobie zacytować mój własny artykuł:

"Język prawirtuazjatycki(proto-wirtuazjatycki) to wspólny przodek wszystkich języków wirtuazjatyckich, które rekonstruowany jest za pomocą metody porównawczej, analogicznie do realnego języka praindoeuropejskiego. Przypuszcza się, że wspólnota ludzka, która posługiwała się tym językiem żyła ok. 4000-3000 p.n.e."

Jako, że prawirtuazjaci są przodkami Baridajczyków, przynajmniej językowymi (genetyczne powiązania zostawię na inną okazję), postanowiłem opisać ich strukturę społeczną, technologię, sposób życia oraz wierzenia(mitologię). Oczywiście, mam swoją wizję, jednak chciałbym dowiedzieć się jak macie zdanie na ten temat, co pozwoli mi na szersze opracowanie zagadnienia lub pozwoli dostrzec inne ciekawe rozwiązania. Jak wy wyobrażacie sobie społeczeństwo żyjące 5-6 tysięcy lat temu? Zapraszam do wspólnej dyskusji i rozważań, po wypracowaniu fundamentów pozwolę sobie napisać artykuł lub serię artykułów na ten temat.
Królestwo Baridasu

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej