Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konsultacje społeczne

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Konsultacje społeczne

Postprzez TAR 15 lip 2019, o 19:20

FvS napisał(a):Ja tylko wykonuję Dekret Namiestnika

Namiestnika?

To obowiązuje na terytorium Starosarmacji, ten dekret nie ma mocy prawnej na terytorium Królestwa Baridas. Obowiązują tu prawa Sarmacji, ale nie prowincji Starosarmacji.
Teodozjusz Diuk-Baron Azoramath-Arped Obrazek

Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Kapitan KSZ, Dowódca 5 „Żelaznej” Brygady Pancernej
Pan i władca Hrabstwa Dahrim, lennik Królestwa Baridas
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 16 lip 2019, o 12:27

Führanka napisał(a):Każda wypowiedź, pro czy anty monarchistyczna może być wygłoszona w tym państwie. Nie życzę sobie jako przedstawiciel narodu baridajskiego podobnych interwencji na terenie Baridasu. Mam nadzieję, że nie będę musiał ustawowo zakazać działalności instytutu na terytorium Królestwa Baridasu.

WKM,

od porządkowania tego typu spraw obecnie służy Rozdział III. Dodatkowo można uznać za "Słupa". To lepsze niż zakazy ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 16 lip 2019, o 14:45

FvS napisał(a):Ja tylko wykonuję Dekret Namiestnika

To wykonuj ale tam gdzie "Dekret Namiestnika" obowiązuje.
Julian FER napisał(a):
Führanka napisał(a):Każda wypowiedź, pro czy anty monarchistyczna może być wygłoszona w tym państwie. Nie życzę sobie jako przedstawiciel narodu baridajskiego podobnych interwencji na terenie Baridasu. Mam nadzieję, że nie będę musiał ustawowo zakazać działalności instytutu na terytorium Królestwa Baridasu.

WKM,

od porządkowania tego typu spraw obecnie służy Rozdział III. Dodatkowo można uznać za "Słupa". To lepsze niż zakazy ;)

Niby tak ale nie określa on zakazania działalności konkretnej organizacji. Poza tym grzywna, jakoś mnie to nie przekonuje. ;)
Królestwo Baridasu

Postprzez FvS 19 lip 2019, o 11:19

1. Republika, a tytuły szlacheckie. Czy w ustroju republikańskim waszym zdaniem powinny zostać zniesione? Jeśli nie to w jakiej formie powinny funkcjonować.

Mogą zostać, nie musimy się upodabniać do nieistniejącego reala.

2. Lenna, zachować na takich zasadach jak jest teraz czy może utworzyć "okręgi" administracyjne różnych szczebli? Jeśli druga opcja to czy tę urzędy powinny być dożywotnie(w rozumieniu "do rezygnacji") czy kadencyjne?

Tak jak jest. Tylko bym usunął podatek.

3. Czy w razie reformy ustrojowej, powinniśmy odpowiednio dostosować symbole narodowe(modyfikacja herbu, zmiana treści hymnu itp.).

Nigdy!!!
Filip von Sarm

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska