Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Postprzez Piotr III Łukasz 25 cze 2019, o 10:01

Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Baridajki,
Szanowni Baridajczycy!

Mam zaszczyt złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia z okazji 17. rocznicy powstania Baridasu. Księstwo Sarmacji i Baridas, związane przez tyle lat, są jak bracia, z doprawdy niewielką różnicą wieku, zaledwie miesiąca. Królestwo, na początku, oczywiście, Republika, bardzo szybko się rozwijało. W mgnieniu oka ożywiliście scenę mikronacji, nawiązując taką czy inną współpracę, lub też stosunki dyplomatyczne, z Paktem Leblandzkim czy Sułtanatem Al-Farun. Stare, dobre czasy.

To Wy byliście zaczynem (choć oczywiście nie przyczyną!) pierwszego konfliktu w mikronacjach, kiedy to Leblandia zainstalowała swoje bazy wojskowe na terenie Republiki Baridasu.

Wkrótce konflikty wygasały, a Baridas coraz bardziej zacieśniał więzy współpracy i przyjaźni z Księstwem Sarmacji. Dołączyliście do Syriusza, wprowadziliście własną walutę. Potem zawarliśmy Unię.

To piękne czasy. Przykro patrzeć na umierające mikronacje, ale cieszę się, że chociaż tutaj, w Księstwie Sarmacji i Samorządach, życie wciąż trwa. Wierzę też, że trwać będzie. W sumie, miało być wesoło, wyszło trochę wspomnień, melancholii. Nie wątpię, że znacznie lepiej będziecie się bawić na obchodach Rocznicy.

Z tej okazji chciałbym też złożyć gratulacje z okazji wyboru Waszej Królewskiej Wysokości. Oby WKW dbał o Królestwo Baridasu, jak najlepiej.

z całym należnym szacunkiem

(—) Piotr III Łukasz
Książę Sarmacji
Avatar użytkownika
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
 

Re: Gratulacje z okazji rocznicy i wyboru Króla

Postprzez Führanka 25 cze 2019, o 19:03

Wasza Książęca Mość,

Dziękuję w imieniu własnym i całej społeczności baridajskiej za ten miły gest. Dziękuję również za gratulacje. Ze swojej strony mogę dodać jedynie, że Wasza Książęca Mość jak i pozostali Sarmaci zawsze będą mile widziani w Baridasie. Liczę również, że okres mojego przewodnictwa nad narodem baridajskim będzie okresem owocnej współpracy między Sarmacją i Baridasem, tak jak bywało to w przeszłości. Oby ta braterska więź trwała aż do końca świata.


/—/ Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Król Baridajczyków
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
 


Powrót do Domena Królewska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron