Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Stronnictwo Ludowe

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Stronnictwo Ludowe

Postprzez Führanka 5 cze 2019, o 22:59

Obywatele,

jako kandydat na tron królewski chciałbym przedstawić swój program. Chciałbym żeby poniższy program był również traktowany jako pewna deklaracja ideowa ugrupowania, które roboczo nazwałem Stronnictwem Ludowym i nawet gdy nie zostanę wybrany na Króla Baridasu, chciałbym w tym kierunku prowadzić swoje dążenia polityczne.

Jako zadeklarowany republikanin, proponuję radykalne reformy i jestem tego świadomy, stąd podzieliłem swój program na program na kadencję królewską(krótkofalowy) i program ogólny(długofalowy). Ten drugi pojawi się w rozbudowanej formie po zakończeniu wyborów.

Program na kadencję królewską:

1. Wprowadzenie kadencyjności urzędu Króla. Ze swojej strony proponowałbym okres czteromiesięczny. Moim zdaniem kadencyjność urzędu królewskiego jest pierwszym krokiem do demokratyzacji życia w Baridasie. Rozwiązywałaby również kwestię realiozy władcy państwa oraz "zmęczenia". W takich sytuacjach panujący może po prostu nie ubiegać się o kolejną elekcję, odpocząć, pokonać realiozę i wrócić z odnowionymi siłami na kolejną elekcję.

2. Ograniczenie uprawnień Króla. Król nie powinien mieć możliwości wykonywać kompetencji innych urzędników państwowych oraz zmieniać treści aktów prawnych oraz decyzji pozostałych organów królestwa. Pozostawiłbym możliwość powoływania Premiera, jednak to własnie Premier powinien stać na czele rządu. Zostawiłbym również inne mniej ważne funkcje reprezentatywne, nadawanie odznaczeń i obywatelstwa oraz reprezentowanie Baridasu w polityce zewnętrznej.

3. Przegląd i reforma ustawodawstwa. Dążyłbym do zastąpienia Praw Kardynalnych nową ustawą zasadniczą. Naród Baridajski zasługuje na Konstytucję, która podkreślała by, że to do narodu należy ziemia baridajska, że to od narodu władza pochodzi i że to naród ma prawo uchwalać, nadawać oraz uchylać przepisy najważniejszej ustawy w kraju. Co do reform mniej znaczących ustaw to myślę, że problemy zgodności z ustawą zasadniczą będą rozwiązywane na bieżąco.

4. Współpraca z władzami ogólnosarmackimi oraz niezależność wewnętrzna Baridasu. Chciałbym zadeklarować swoją sympatię i chęć współpracy z władzami Rzeczpospolitej Sarmackiej na każdej możliwej płaszczyźnie. Podkreślić chciałbym jednak, że nie będę mógł wyrazić zgody na ingerowanie w wewnętrzne sprawy Królestwa Baridasu.

Dziękuję za przeczytanie mojego programu, zapewne rozpocznie się pod tym jakaś dyskusja ale i tak zachęcam do zadawania pytań. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Powrót do Domena Królewska