Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zbiórka dla Cyberii

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Zbiórka dla Cyberii

Postprzez AFvTD 3 lut 2019, o 18:12

Szanowni bracia i siostry Baridajczycy

Naród hasselandzki, a w szczególności cyberyjski znalazł się w trudnej sytuacji. Mieszkańcy żyją w slumsach i skrajnej biedocie, woda jest niezdatna do spożycia, brakuje opieki medycznej, Cyberyjczycy nie dbają o higienę. Hasselandzkie władze nie reagują, oddolna pomoc mieszkańców Angemontu nie jest wystarczająca aby opanować zarazę panoszącą się w Cyberii.

W związku z tym informuję o rozpoczęciu zbiórki żywności oraz artykułów higienicznych dla mieszkańców zniszczonej przez Solardyjczyków Cyberii. Jesteśmy bogatym krajem, w którym wszystkim żyje się dobrze i nie znamy biedy, która teraz dotknęła hasselandzkiej części Księstwa Sarmacji. Pokażmy, że jesteśmy szczodrzy, pozwólmy podnieść warunki życia w Cyberii!

Aby przynieść jakiś artykuł wystarczy napisać tutaj post. Każdy przyniesiony artykuł proszę podkreślić, natomiast jego ilość będzie zależała od ilości słów w poście. Możesz przynieść jeden chleb, a możesz przynieść setkę. Chętna młodzież stanie z wózkami sklepowymi przy wyjściu do każdego supermarketu, natomiast sanitariusze odwiedzą domy w Almerze.

Wszystko się liczy, począwszy od chleba, kończywszy na kosmetykach. Akcja potrwa tydzień do 10 lutego, po czym nastąpi podsumowanie i konwój ruszy na Cyberię, gdzie zostanie rozdany pośród najbardziej potrzebujących.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
 

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez Kolo 3 lut 2019, o 19:12

AFvTD napisał(a):
Aby przynieść jakiś artykuł wystarczy napisać tutaj post. Każdy przyniesiony artykuł proszę podkreślić, natomiast jego ilość będzie zależała od ilości słów w poście. Możesz przynieść jeden chleb, a możesz przynieść setkę.


Mam nadzieję, że cytowanie postu nie zostanie wliczone w ramach oceny jakości pomocy (przynajmniej w moim przypadku). W pierwszej kolejności chciałbym wyrazić aprobatę do tegoż pomysłu - z oczywistych względów. A tak poza tym to cieszę się z zaangażowania baridajskiego rządu w pomoc dal Cyberii oraz z tego, że moja idea tej narracyjnej zabawy promieniuje również na inne regiony Sarmacji.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
 

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez KJAF 3 lut 2019, o 20:14

To można żyć w Sarmacji gorzej niż biedota gellońska?
Avatar użytkownika
 

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez AFvTD 8 lut 2019, o 17:57

Konrad Jakub napisał(a):To można żyć w Sarmacji gorzej niż biedota gellońska?

Cóż, może nie jest w Cyberii aż tak krytycznie, jednak zawsze warto pomagać. Gellonia jednak nie potrzebuje pomocy, a przynajmniej obecny stan rzeczy Gellończykom pasuje. Natomiast tak jak można było zauważyć, w Hasselandzie taka pomoc jest jak najbardziej potrzebna.

Poza tym w ostatnich dniach odbyła się zbiórka w sklepach. Dotychczas zebrano mnóstwo darów serca, drobnych ale jakże ważnych dla Cyberyjczyków artykułów żywieniowych oraz higienicznych. Sanitariusze zebrali między innymi makaron, cukier, mąkę, pastę i szczoteczki do zębów, konserwy, mydła, ręczniki i koce. Wszystko co uda się zebrać do końca tygodnia również zostanie przekazane i rozdystrybuowane pomiędzy potrzebujących.
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
 

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez OlaChojnacka 8 lut 2019, o 22:50

AFvTD napisał(a):Hasselandzkie władze


<znaczące chrzaknięcie, wyrażające dezaprobatę dla działań w/w, a w szczególności braku szacunku wobec mnie - fajnie że z Christoffo można było się skontaktować przy modyfikacji ustroju Baridasu, ale przy dwóch wyspach w dodatku nazwanych po moich niegdysiejszych realowych znajomych - to już ze mną nie można i w ogóle po co.
I nie, Traktat Radoszycki nie sprawia automatycznie, że to nie ja je powołałam do istnienia, bądź byłam pierwszą ich władczynią.>
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Zbiórka dla Cyberii

Postprzez ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ 9 lut 2019, o 19:53

Przede wszystkim, Cyberia jest integralną częścią Wielkiego Księstwa Solardii, więc nie wiem, co Sarmacja, Baridas albo współczesny Hasseland mogą mieć z nią wspólnego.
Ceterum censeo Teutoniam liberandam esse.

Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Dziekan wydziału skytyistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron