Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowe symbole Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Nowe symbole Baridasu

Postprzez Kristian Arped 10 lis 2018, o 22:36

W końcu na papierkach dot. dworu jest herb monarchy! <3
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Konrad Jakub 14 lis 2018, o 22:53

Mamy wreszcie Order Wielkiego Księcia Arped. Wizerunek krzyża złotego z łańcuchem jest już wszystkim znany z mojego herbu, pozostałe dwa warianty do podpatrzenia w Ordonansie.

Robię teraz inne odznaczenia, które już zostaną zaproponowane w uniwersale. Na razie mam w zasadzie gotowy Order Heridate, (bar. dziedzictwo), zgodnie z projektem: Order Heridate przyznaje się za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.
Order posiada trzy klasy, w kolejności malejącej: Klasa I, Klasa II oraz Klasa III
.

Wizerunek na teraz:

Obrazek

Gorzej idzie z Krzyżem Gwardyjskim (dla wojaków), który ma mieć aż sześć klas (trzy na okres pokoju i trzy na wojnę), nie mam za bardzo pomysłu, szczególnie jeżeli chodzi o wstążki i barteki. Jakieś pomysły? Zostawiamy punkt wyjścia tak jak jest teraz, czy coś zmieniamy (IMO to tak średnio wygląda obecnie). Te trzy pierwsze z czarnymi akcentami to na czas "W", pozostałe na okres pokoju. Czyli od lewej klasy od 1 do 6.

Obrazek
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc. Obrazek
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 15 lis 2018, o 01:22

Chociaż w sumie, jak się doda resztę i zrobi baretki bardziej ludzkie niż wstążki (które są lekko krzywo), nie jest tak źle.

Obrazek
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc. Obrazek
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 15 lis 2018, o 01:59

Nie śpię bo robię ordery. Order Urusangi, wersja beta

Obrazek
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 15 lis 2018, o 16:46

Ostateczny wizerunek Orderu Urusangi:

Obrazek

Pozostałe medale z obecnego ordonansu miały tylko baretki, bez grafik odznaczeń. Zrobiłem je więc od zera, niestety zmuszony byłem dostosować na nowo baretki. Medal Baridajskiego Sportu wygląda dość podobnie do obecnej wersji, ale dwa pozostałe to już nowości. Jeżeli się uda, napisze się do NIA żeby po prostu podmienili grafiki w systemie. Jeżeli chciałbym wzorować się na poprzednich wersjach, to trzy rózne baretki wyglądałyby dość podobnie - różnią się jedynie dodatkami na baretce. Ale znowu sprawiają, że są one nieczytelne. Dlatego jedną baretkę wizerunkowo zostawiłem taką samą, resztę musiałem zrobić od zera.

Medal Przyjaciela Baridasu:

Obrazek

Medal Anioła z Almery:

Obrazek

Medal Baridajskiego Sportu:

Obrazek

To wszystkie medale i odznaczenia które planowałem zrobić. Pozostaje wrzucić do w DP. Chciałem początkowo w uniwersale, ale okazało się (nie wiedziałem tego) że obecne odznaczenia są ustawione aktem rangi ordonansu, dlatego uniwersałem tego nie zmienimy. Dodatkowo, ostatnio przybyło ludzi którzy potencjalnie na medale zasługują, dlatego pójdziemy drogą kompromisu, czyli i nie będziemy przedłuzać procedury wprowadzania nowego systemu odznaczeniowego w KB, ale jednocześnie nie zamkniemy drogi żeby takie sprawy regulowała Rada. Wydam więc dekret w którym wprowadzę zmiany, a sam ordonans uchylę. Jeżeli ktoś będzie chciał to zmienić, będzie istniała dzięi temu opcja złożenia projektu w Radzie — ordonansu nie zmieni jak wiadomo nikt, oprócz króla.
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska