Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nowe symbole Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Nowe symbole Baridasu

Postprzez IUdR 11 wrz 2018, o 21:45

Laurencjusz napisał(a):Ten sam kształt ma Flaga Rzeczypospolitej Obojga Narodów i co z tego? Jeśli "trzy zęby" na jej brzegu mają symbolizować fale to da się uznać, ale czy to ma być argument?

Ale dlaczego to ma być symbol fal? Przecież żadne łopatologiczne nawiązanie nie jest wymagane. Proszę pooglądać - niektórzy nawiązują, inni bynajmniej.

Laurencjusz napisał(a): Poza tym taki ogólny sztandar to sztandar ogólny dla jednej jednostki, a gdy będzie ich więcej? Po to między innymi są wieńce w rogach, w których można zamieszczać typowe dla danej jednostki symbole, litery lub cyfry jako wyróżniki.

Tu się podpisuję pod pytaniem :)
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 11 wrz 2018, o 22:00

A to paramilitarne organizacje mogą mieć marynarki wojenne? Przecież cały sprzęt ma należeć do KSZ. Może najpierw warto zająć się tą beznadziejną ustawą? Swoją drogą jeśli jednak można się wysrać na tę ustawę to chętnie przyjmę te proporce dla swojej paramilitarki. Pozdrówki.
Królestwo Baridasu

Postprzez Eradl 12 wrz 2018, o 21:03

nie znam się na heraldyce(i nie muszę) ale symbole są spoko a bandera podoba mnie się w cholerę.
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 12 wrz 2018, o 21:25

Laurencjusz napisał(a):
Konrad Jakub napisał(a):Ciekawe są też słowa, że bandera nie ma nic wspólnego z marynarką wojenną. Ciekawe dlatego, że jest w zasadzie modyfikacją… bandery wojennej, a to dokładnie Estonii.

Ten sam kształt ma Flaga Rzeczypospolitej Obojga Narodów i co z tego? Jeśli "trzy zęby" na jej brzegu mają symbolizować fale to da się uznać, ale czy to ma być argument?

Nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Nie możemy ustawić trójzębnej bandery, bo taka jest flaga RON, a taki wzór nie ma nic wspólnego z marynarką, chociaż używa jej kilkanaście marynarek wojennych?

Wobec tego kwadratowy sztandar też odpada, bo kwadratową flagę ma Szwajcaria.

Laurencjusz napisał(a):
Konrad Jakub napisał(a):Sztandary innych krajów nie mają w zasadzie nic, poza tłem i godłem państwowym. Nie musimy wszystkiego papugować od Polski.

To nie jest papugowanie z Polski (jak zresztą widać powyżej). Prawdą jest jednak fakt, że sporo jednostek (w tym polskie) używa proporców gdzie ilość symboli jest znikoma. Poza tym taki ogólny sztandar to sztandar ogólny dla jednej jednostki, a gdy będzie ich więcej? Po to między innymi są wieńce w rogach, w których można zamieszczać typowe dla danej jednostki symbole, litery lub cyfry jako wyróżniki.

Tutaj pisałem o braku elementów stricte militarnych, jak wężyki generalskie (które są jak pisałem obecne chyba tylko w symbolach polskich) czy jakieś specjalne szable, karabiny i inne elementy, które są związane z wojskiem — na proporcu/chorągwi naczelnego wodza nie jest to wymagane, i wystarczy jako podstawa tło i herb. I taki właśnie wariant przyjąłem, tym bardziej, że godło herbu królewskiego w wersji średniej ma już samo w sobie symbol zwierzchnika wojska — włócznię.

Co do pozostałych elementów sztandaru, to będą. Jeszcze raz — to jest wersja poglądowa tego, czy sam punkt wyjścia jest dobry — kształt i barwy sztandaru, godło na nim, drzewiec wraz ze zwieńczeniem i tak dalej. Pola na numery jednostek oraz ich nazwy i wyróżniki, jak najbardziej będą. Tyle że zamiast w rogach, jak w Polsce, będą rozmieszczone inaczej. Sam napis "Baridas sano alta" jest tam na próbę, jako wzór czcionki. Możemy tam umieścić nazwy jednostek, albo taką samą czcionką zrobić to niżej.

Chodzi w skrócie o sprawdzenie, jak się komponują razem poszczególne elementy — napisy, pasy, godło i tak dalej. Z każdym dniem sukcesywnie dorabiam różne rzeczy. Dziś np zgodnie z obietnicą, zwieńczenie drzewca zamieniłem na metalową figurkę i zrobiłem prześwit w jego koronie — materiałowe wypełnienie nie pasuje.

Obrazek

Führanka napisał(a):A to paramilitarne organizacje mogą mieć marynarki wojenne? Przecież cały sprzęt ma należeć do KSZ. Może najpierw warto zająć się tą beznadziejną ustawą? Swoją drogą jeśli jednak można się wysrać na tę ustawę to chętnie przyjmę te proporce dla swojej paramilitarki. Pozdrówki.

Tym też się zajmę, na razie ogarniam sobie w ramach relaksacji w realu różne robótki graficzne. Z samym ogarnięciem KGB, są dwie istotne przeszkody. Raz, prawo Sarmacji — samodzielni nie jesteśmy. To akurat uszanować trzeba, siłą rzeczy. Wojska jakiegoś wypasionego mieć nie będziemy, ale jakieś skromne siły, jak najbardziej. Poprzez marynarkę KB nie rozumiemy oczywiście lotniskowców, atomowych okrętów podwodnych i cieżkich krążowników rakietowych, ale takie siły ochrony wybrzeża i tym podobne, zostawimy. Jeżeli porównamy Sarmację do USA, to my w Baridasie zrobimy sobie wojsko na kształt Polski. Może nie mocarstwowe bajsy, ale przyzwoita i skromna armia kieszonkowa, why not?

Drugi istotny czynnik który w pewien sposób utrudnia zajęcie się KGB przeze mnie jest osoba Komendanta — niestety, nawet niezobowiązujące propozycje są traktowane jako nie wiadomo jakie naruszenie suwerenności, więc obawiam się, że nawet głośne wymawianie słów "KGB" będzie traktowane jako despotyzm króla. Chwilowo więc ograniczam się do słuchania propozycji i nadzorowania, czy coś jest robione w KGB. Jak to nie wypali, to wtedy będziemy myśleć na poważniej, na razie jeszcze nie chcę dawać pożywki do robienia ze mnie króla-zamordysty ;)

EDIT: samym symbolem KGB też się zajmę w wolnym czasie.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 13 wrz 2018, o 13:20

Aktualne szkice, wraz z oznaczeniem jednostki:

Obrazek

Strona lewa:

Obrazek

Tłumaczenia na baridajski są z d*py, chodziło o test napisu, jak będzie oficjalne tłumacznie KGB oraz jednostek typu regiment, kompania i tak dalej, to się podmieni.

Jest to sztandar fikcyjnego 1 pułku/regimentu królewskiego, stąd symbol "1 R" od pierwszego regimentu. Jak będzie potrzeba stworzenia innych jednostek, to ogarnie się ich kody literowe.

Ze strony prawej wyrzuciłem dewizę Baridasu, zamiast tego jest nazwa "baridajska" KGB. Dewiza znalazła się z tyłu. Jak widać, nie ma też typowo polskich/zachodnich wzorów sztandaru z oznaczeniem jednostki w rogach i tak dalej. Przyjąłem wzór na modłę francuską, głównie z armii Napoleona. Bardziej mi się podoba i jest oryginalniejsze.

Nie mam zupełnie pomysłu na lewą stronę, stąd obecna wersja to robocza w celu krytyki i wysłuchania, co zmienić.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 13 wrz 2018, o 14:05

Znaki lotnictwa wojskowego, dwie propozycje:

Obrazek

Obrazek

Chyba że ktoś ma bardziej oryginalne pomysły i zaproponuje jakiś unikat jak to jest np. z polską szachownicą.

EDYCJA:

W zasadzie to przecież aż się prosi, żeby gwiazda była tradycyjnie kopnięta:

Obrazek
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez TAR 23 wrz 2018, o 16:49

Jedno powiem. Ładnie nawet. Podziwiam taki talent.
Teodozjusz Diuk Azoramath-Arped Obrazek

Pan i władca Hrabstwa Dahrim

Ara, jé etté av Castavo Baridas. (Starobaridajski)
Hara, as esta et Aryossá Baridasa. (Baridajski)
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Tomasz Mancini 23 paź 2018, o 01:35

Tak piękne, że aż chce się wrócić do pełnej aktywności!
Sławetny Pan
Tomasz baronet Mancini
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 1 lis 2018, o 22:07

Jak Państwo widzicie, już oficjalnie mamy nowe symbole — wprowadzono je w system.

Na górze forum, o ile się uda to załatwić, być może będzie wersja średnia herbu tj. z trzymaczami. W DSG i ikonkach na forum są już nowe graficzki. Papierki przedstawiają się równie czadersko. Ten królewski macie u góry, te pozostałe, dla testu publikuję poniżej.

Edycja: oczywiście dziękuję Diukowi CC za realizację wniosku i wykonanie prac graficznych na podstawie przesłanych plików herbowych. Wisimy mu whisky, więc niech stracę i pokryję to z budżetu osobistego ;)

Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Guedes de Lima 4 lis 2018, o 11:48

Piękne, gratuluję!
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska