Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bierni obserwatorzy

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Bierni obserwatorzy

Postprzez Führanka 14 paź 2018, o 14:05

Towarzysze,

Panie i Panowie,

obserwując forum nasze oraz innych państw "Rzeczypospolitej Sarmackiej", zauważyłem problem, który roboczo nazwałem problemem biernego obserwatora. Mianowicie chodzi o ludzi, którzy regularnie przeglądają forum, czytają posty ale ich aktywność ogranicza się do napisania pojedynczego posta w tygodniu i tyle. Skąd bierze się to zjawisko? Biorąc pod uwagę również moją osobę, wydaję mi się, że problemem nie jest brak chęci do działania. Większym problemem jest brak inicjatyw, które są konkretne. Turniej w warcaby w moim odczuciu był czym bardzo fajnym i przyjemnym, natomiast nabijanie postów dla samych statystyk typu 1000 postów do budowy muru baridajskiego(czy jak to się tam nazywało) służy jedynie statystycznemu zakłamywaniu poziomu aktywności.

Kilka wniosków i propozycji z mojej strony. Po pierwsze, inicjatywy wymagające aktywnego udziału kilku osób mają większą szanse powodzenia ze względu na np. rywalizację(sportową) czy spędzenie wspólnie czasu nad projektem(prace nad j. baridajskim). Po drugie, wydaje mi się, że jest grupa osób, która chętnie pobawiła się w politykę ale w politykę samorządową. Tutaj wydaję mi się, że dobrą pracę wykonuje Król, jednak nie wiem czy system partyjny czy "klubowy" nie byłby lepszy od systemu familijnego. Po trzecie, zbytnie ugrzecznienie współżycia w państwie. Na myśli mam przeświadczenie, że musimy ciągle wszyscy patrzeć w jednym kierunku i ze wszystkim się ze sobą zgadzać. Otóż nie. W moim przeświadczeniu aktywność buduje się poprzez wymianę myśli, światopoglądów i nie zgadzając się na wszystko co proponuje druga osoba. Niezgoda w tym przypadku właśnie buduje. Po czwarte, należy przestać się obrażać i walić fochów bo coś jest nie po naszej myśli.

Moja opinia, zapraszam do wyrażania swoich. :)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
 

Re: Bierni obserwatorzy

Postprzez KJAF 16 paź 2018, o 14:03

Ja bym do tego dodał brak czasu. Przeczytać co się dzieje i odpisać na FC można w wolnej chwili, organizacja przedsięwzięć i jakaś bardziej konstruktywna praca, możliwa jest jednak dopiero w wolnym czasie. Albo więc działamy kiedy się nudzimy, albo poświęcamy realne obowiązki, co jest oczywiście złe.

Trzeba znaleźć jakieś klocki i wysypać je na podłogę, żeby każdy miał możliwość się pobawić w grupie. Pytanie tylko, co to będzie.
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
 

Re: Bierni obserwatorzy

Postprzez Kristian Arped 10 lis 2018, o 22:43

Jeżeli chodzi o mnie, to głównym problemem jest to, że mam dużo obowiązków realowych i po całym dniu niekoniecznie mam ochotę klykać w komputer. I o ile mam plany i chęci na rozwijanie niektórych rzeczy w Baridasie (np. język), to z czasem jest, mówiąc delikatnie, słabo.

Oprócz tego, co Adrien pisał, można zawsze pozwać księcia czy coś, to od razu się aktywnie zrobi :p
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
 

Re: Bierni obserwatorzy

Postprzez Seweryn 11 lis 2018, o 12:20

15 min na mikronacje codziennie i pełą godzinkę w ciągu tygodnia na pewno się znajdzie, kwestia tylko w jaki sposób użyje się tego czasu. Można pisać artykuły, można wymyślać pomysły, jest opcja napisania paru postów, jak i perspektywa na ponudzenie się. Dla każdego coś dobrego, ale mikronacja to tylko dodatek do reala - jako opcja rozrywki, choć jako jedna z najbardziej męczących.
(—) Seweryn bar. Santecki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości