Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pomysł, może fajny, może niefajny

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Pomysł, może fajny, może niefajny

Postprzez Führanka 11 wrz 2018, o 22:43

Wasze Mości,

tak sobie dumałem, dumałem, dumałem, aż wydumałem. Ostatni temat odnośnie miasta almerskiego zrodził w mej głowie pytanie. Któż pilnuje porządku w tym mieście? No właśnie? Nikt. Chyba. Nad Sarmacją i jej podprowincjami czuwa KSZ, nad Baridasem KGB, a nad Almerą...może Strzelecka Służba Miejska?

Nazwa robocza, można zmienić. W zamyśle była by to organizacja wzorowana na policji/straży miejskiej tylko właśnie. Ustawa o organizacjach paramilitarnych zakazuje nosić policjantom broni palnej. Tak, policja może strzelać z procy co najwyżej. Więc jak to jest rozwiązane w SS-M? Po prostu działają tak jak ich poprzednicy wiele lat temu. Po prostu chodzą z kuszami i szablami. Elegancko co?

Mówiąc tak poważniej, widziałbym to jako organizacje, która narracyjnie działa po prostu na zasadach policji. Poza typowymi raportami i narracyjnymi opowiastkami policyjnymi, organizowane byłby przez Inspektora(który od razy byłby komendantem almerskiej komendy) detektywistyczne zagadki dla "pracowników". Oczywiście byłby by różne nagrody typu super fajny dyplom, awans albo może liberciki jak państwo da.

Co do stopni to widziałbym to tak:

Korpus szeregowych:
- towarzysz
- starszy towarzysz

Korpus podoficerów:
- młodszy sierżant
- sierżant
- starszy sierżant

Korpus aspirantów:
- młodszy aspirant
- aspirant
- starszy aspirant

Korpus inspektorów:
- podinspektor
- młodszy inspektor
- inspektor

To tyle, co myślicie? Pozdro z fartem, elo mordy.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Re: Pomysł, może fajny, może niefajny

Postprzez Leszek R-T 12 wrz 2018, o 14:37

Yoł, elo 3 2 0 organizacja policyjna wjedzie do was z kamerą!

A tak na poważniej jestem bardziej za tym by powstała policja, niż jeżeli straż miejska w Almerze. Co do zakazu broni palnej dla policji, ma to plusy i minusy. Bo o ile takiemu dzielnicowemu w sumie nie jest potrzebna broń palna, to o tyle kryminalnemu, jak najbardziej by się taka broń przydała. Ponadto policja mogła by skorzystać z broni na pociski gumowe, bo to też zawsze jakieś rozwiązanie. Znaczy nie kryminalni, ale dzielnicowi i owszem. Ponadto jeszcze służby antyterrorystyczne to powinny posiadać nawet mocniejszą broń palną, czyli np.strzelby(ale nie stare winchestery, tylko mocne SPAS-12)! Więc to tyle mojej uwagi jak chodzi o twój pomysł. Więc co do policji, nie powiedziłbym że może strzelać tylko procy, aczkolwiek no kryminalni i jednostki antyterrorystyczne powinny już mieć dostęp do broni palnej.
Garapeńczyk i Baridaryjczyk Leszek Roskohard-Tracz
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Postprzez Eradl 12 wrz 2018, o 21:00

to się może udać... a potem będą z tego kryminalne zagadki almery, pomysł fajny jest potencjał, czemu by nie?
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 12 wrz 2018, o 21:29

Można się zastanowić, tylko jak zwykle podstawowe pytanie — ktoś to ogarnie i zorganizuje? Są chętni do szefowania jednostce?

A sama ustawa z tego co kojarzę niczego nie zabraniała, co jedynie wymuszała pewne rozwiązania i podległość Sarmacji. Więc można dać broń palną funkcjonariuszom. No chyba że chcemy strażników z halabardami na ulicach, jak to robi Gwardia Szwajcarska w Watykanie.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 13 wrz 2018, o 11:42

Art. 4

Organizacje paramilitarne, posiadające na wyposażeniu swoim lub swoich członków tylko uzbrojenie osobiste (broń białą drzewcową, obuchową, sieczną lub miotającą z wyłączeniem broni palnej, pistolety, karabiny itp.) są samodzielne i niezależne, z zastrzeżeniem art. 7.

No jeśli ma coś samodzielne to nie może posiadać jakiejkolwiek broni palnej. Chyba, że chcemy się bawić w "podległość Sarmacji" ale po takiej deklaracji ze strony Króla Baridasu to chyba podziękuję za wspólną zabawę i sobie coś innego porobię, nie wiem, może zacznę zbierać znaczki czy biegać z kosą po ulicy.

Ogółem mój post był lekką prowokacją, żeby ukazać jak bardzo zjebana jest ta ustawa. Co prawda podczas pisania tego posta pomysł się trochę rozwinął i może być to dość ciekawy dodatek do tego smutnego jak pizda miasta. Jakby ktoś chciał się poza mną w takie coś pobawić, mógłbym to poprowadzić. Wiadomo państwowe pjenionszki supeł.
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 13 wrz 2018, o 12:36

Ta, ale obecna ustawa ogranicza nasze ruchy w zasadzie minimalnie — jedyne co wymusza, to że w razie czego będziemy na rozkaz Sarmacji zobowiązani do wspólnych ćwiczeń i manewrów, a w razie "W", wyślą nas na front. No i nie możemy prowadzić działań wojennych na własną rękę. I w zasadzie tyle.

IMO to jest rozsądna regulacja, skoro jesteśmy w unii i przekazaliśmy kwestie polityki zagranicznej oraz obronności na rzecz centrali. Mnie osobiście obecny stan satysfakcjonuje.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 13 wrz 2018, o 14:39

Mnie nie bo jak wskazałem, nawet miejscowe służby porządkowe nie mogą skorzystać z broni palnej, jeśli nie są podległe KSZ. KGB też przy takiej ustawie nie ma racji bytu. Odniosę się do tego co Wasza Mość pisał w innym temacie. Za obronność wybrzeża odpowiada Marynarka Wojenna KSZ, dokładnie jeśli chodzi o wybrzeże baridajskie to któraś z Flotylli Obrony Wybrzeża wg nowych struktur. KGB to sobie może pobiegać na ircu przy koronacji. Robienie organizacji paramilitarnych, które i tak mają być częścią KSZ... jaki to ma sens? Nie lepiej zdecydować się na zabawę w KSZ i tam poprosić o przydział do jednostek "baridajskich"? Moim zdaniem albo idziemy w stronę przejęcia przez KSZ całej wojskowości w wszystkich podmiotach sarmackich albo niech każdy samorząd bawi się w to sam.

Sam jestem żołnierzem w KSZ i mimo wszystko patrząc na to ile osób się w to bawi, to skłaniam się ku pierwszej opcji. Nie ma sensu robić 8 oddzielnych jednoosobowych "armii".

Nie wiem czy to w taki sposób było rozumiane. Mimo wszystko, uważam że ta ustawa powinna wziąć pod uwagę, że mimo wszystko mogą istnieć organizacje niekoniecznie paramilitarne, które powinny korzystać z np. broni palnej.
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 13 wrz 2018, o 14:48

Ale ta podległość jest i tak mniejsza, niż w oddziały w ramach KSZ. Jak pisałem, to nie jest podległość organizacyjna, logistyczna, a nawet dowodzenie KGB przez Sarmację jest w zasadzie żadne, o ile nie ma wojny lub manewrów.

Możemy robić wszystko, co nie jest działaniami wojennymi. Mało tego, KGB może być zobowiązane do uczestnictwa w wojnie czy manewrach, ale nie ma w ustawie ani słowa o przejęciu dowodzenia. Więc mamy cele do zrealizowania, ale Hetman/Książę nie dowodzi bezpośrednio naszymi jednostkami.

W zasadzie można naszą sytuację porównać do SZ RP i relacji z NATO. Możemy dużo i jesteśmy samodzielni, a że na czas wojny nasz wódz słucha się wodza sojuszu, no to chyba logiczna konsekwencja tego, że działamy razem. Nie bardzo rozumiem jaki byłby więc ten wymarzony status KGB — mamy nie brać udziału w sarmackich wojnach?

EDIT

Druga sprawa, że w ramach obecnych renegocjacji traktatu z KS, wojska KB będą przedmiotem rozmów i nie jest powiedziane, że obecny status jest zabetonowany for ever.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Führanka 13 wrz 2018, o 19:18

Status KGB? Nieaktywny.
Królestwo Baridasu

Powrót do Domena Królewska