Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rozwój Kulturalny Gideny i Baridasu

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Rozwój Kulturalny Gideny i Baridasu

Postprzez AG763 7 wrz 2018, o 14:10

Królestwo Baridasu ma ich najmniej ze wszystkich samorządów, także chyba nie ma co narzekać i demotywować.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
AG763
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez IUdR 7 wrz 2018, o 15:11

To jest argument serio? Nie mogę mówić, że jest źle, bo zagramanico jest gorzej? :O Cała Sarmacja z tym przegina, ale tak się składa, że mnie jej prowincje nie interesują - Baridas owszem.
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 7 wrz 2018, o 15:41

Jest stara i nieskończona stronka Galerii Królewskiej. Galeria von Thorn też działa na stronie.

Można więc albo odpalić stronę, albo robić to na forum. Na ten moment jeszcze nie wiem która opcja byłaby lepsza, bo nie wiem co się ma znajdować w zbiorach i jaki jest koncept projektu. Jeżeli ma archiwizować pliki, to może jednak stworzyć to na kształt repozytorium i wrzucać na serwer. To by było o tyle dobre, że chciałem coś takiego zrobić żeby umieścić tam pliki w wektorach które ostatnio zmajstrowałem, tj. herby i pozostałe grafiki.

Forum ma znowu taką zaletę, że może działać i jutro. Może najpierw umówmy się tak, że najdziemy różne pliki które nadają się do muzeum, a jak się tego uzbiera i projekt nie umrze w wyniku wypalenia czy słomianego zapału, to wtedy się zastanowimy gdzie to umieścić i w jakiej formie. Najpierw więc znajdźmy to co będziemy pokazywali, bo z doświadczenia wiem, że jak się skupimy na okładce, to braknie czasu i chęci na treść. Jak już jednak będziemy mieli treść, to okładkę się robi zawsze łatwiej i szybciej.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Jakub 7 wrz 2018, o 16:29

W sumie możemy zrobić na ten moment tak, że zakładamy konto na Gmailu i robimy sobie Dysk Google dla Muzeum. Link i opis doda się w nowym dziale na FC, w ramach "instytucji i jednostek organizacyjnych". Na Dysku posegregujemy to co mamy i będziemy udostępniali w ramach Muzeum. Potem/równocześnie ogarniemy sobie normalny hosting i stronkę.

Czyli Muzeum mogłoby ruszyć od razu, a do czasu załatwienia tego w lepszy sposób, będzie jednostką w organizacji.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez AG763 7 wrz 2018, o 20:19

IUdR napisał(a):To jest argument serio? Nie mogę mówić, że jest źle, bo zagramanico jest gorzej? :O Cała Sarmacja z tym przegina, ale tak się składa, że mnie jej prowincje nie interesują - Baridas owszem.

Można mówić że jest źle, ale to było niefortunne w tej sytuacji. Gdy ja zaproponowałem dział na forum jako miejsce działania muzeum, a Jaśnie Oświecony nagle uznał, że jest za dużo tych działów, bez złożenia kontrpropozycji, to można to było odebrać jako zwykłe marudzenie.
AG763
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Leszek R-T 9 wrz 2018, o 09:45

Celem nie jest tylko archiwizacja postów z historii internetowej. Jak wspominałem muzeum będzie się bardziej skupiać na czasach przedinternetowych. Najlepiej w formie działu, albo chociaż poddziału, a nie jak to było ukazane na Galerii von Thorn co tam Król pokazał, ponieważ głównie nie jest zadaniem muzeum opierać się na historii Von Thorn(oczywiście dokumenty też będą, ale nie będzie ich dużo bo nie na tym to polega), a historii całego Baridasu. Czyli dokumenty i przedmioty będą znajdywane i pokazywane z całej Historii Baridasu, a nie tylko historii Von Thorn. Co do dokumentów już z czasów internetowych, owszem takie też będą się pojawiać, jednak jak wspominałem nie będą tu dominować, bo jakby miały dominować, to równie dobrze jest zrobić po prostu archiwum, a nie muzeum.

Do osoby co narzeka na ilość działów. Myślę że powinniśmy się ruszyć w kierunku rozwoju, a nie stać w miejscu. I to w sumie na tyle.
Garapeńczyk i Baridaryjczyk Leszek Roskohard-Tracz
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 9 wrz 2018, o 16:19

No to na takie muzeum to tym bardziej powinniśmy najpierw poczekać na materiały.

Proszę też zwrócić uwagę, że GvT była podana jako przykład jak od strony technicznej może wyglądać muzeum.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska