Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Premiera — jaka większość w Radzie?

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Wybór Premiera — jaka większość w Radzie?

Postprzez RCA 1 wrz 2018, o 07:43

<chrup, chrup>

Ktoś, coś, zauważa pewną powtarzalność, schemat, modus operandi? Ja zauważam. Chrup, chrup.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 1 wrz 2018, o 08:27

Laurencjusz napisał(a):Drzewo, które proponowałem:

Ale przecież tam na zdjęciu jebitnie jest proponowane przepisanie instytucji na siebie.

Obecnie jedyną instytucją, której właścicielem jest JKM to Baridas, co robi sens patrząc na to, że jest głowa tego państwa. Reszta instytucji jest własnością Baridasu, a nie samego Króla.

Mam wrażenie, że wszystko rozchodzi się o to, że w profilu instytucji jest napisane "właściciel: Królestwo Baridasu (Konrad Jakub)" a nie "właściciel: Królestwo Baridasu (Laurencjusz MaHi at Atera). Ale na Urusa, taka sytuacja ma też miejsce w innych prowincjach.

Jeżeli system nie umożliwia jakiejś funkcjonalności, to po prostu musimy walnąć jakiegoś workarounda. Obecnie we wszystkich prowincjach wygląda to tak, że właścicielem wszystkich instytucji prowincji jest... uwaga... prowincja. Dlaczego więc tutaj jest to problemem?

Pamiętajmy, że radcy NIA też mają życie realne, też im się czasami nie chce i też nie chce im się przebudowywać znaczącej części systemu tylko po to, żeby dodać ficzera, który oddawałby wierniej to, co jest napisane w prawie. Bo to jest czasochłonne i w realu płacą za takie coś gruby hajs, a my nie zdajemy sobie sprawy jak wygląda implementacja tego systemu. Sam fakt, że mamy jakikolwiek system jest zajebiozą i powinniśmy się cieszyć z tego co mamy.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Nauki
Prefektura Sarmacji

Postprzez Julian FER 1 wrz 2018, o 09:21

Wasza Królewska Mość!
Jaśnie Oświecony Premierze!

Liczę na polubowne załatwienie tej sprawy, bo widzę, że da się osiągnąć kompromisowe rozwiązanie. Monarchofaszystowska postawa z pozycji siły to w mojej ocenie niezbyt dobre posuniecie, które wzmocni tylko naszych przeciwników. To nie jest dobry czas na spory, a według mnie kompetencje powinny być tak podzielone by każdy urzędnik, który ma określony zakres odpowiedzialności mógł je realizować, a nie za każdym razem pisać do WKM i dopytywać we wszystkim. Wiem, że Król może wszystko, ale czy wszystko i za wszystkich powinien realizować czynności bedące w kompetencji urzędnika. Według mnie - nie powinien, bo jeśli tak to po co ten urzędnik.

Poza tym uważam, że prowadzenie korespondencji z Waszą Królewską Mością to też zły pomysł. Swoich wątpliwości w zakresie piastowanego urzędu dla dobra Baridasu nie będę tu przelewał, ale wnioski z rozmów na przyszłość już mam odnotowane. Urzędowe sprawy królestwa winno się załatwiać w miejscu publicznym, bo później występują różne wątpliwości, a opinia publiczna jest niedoinformowana.

Z poważaniem,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 1 wrz 2018, o 10:00

Wasza Królewska Mość!

Widzę jednak, że kompromis w sprawie, krórą można było polubownie załatwić chyba opuścił Baridas. Jak znam życie to WKM na pewno nie ma sobie nic do zarzucenia. Zastanawiam się tylko, czy to nie było celowa działanie skierowane w osobę, która zrobiła tak wiele by WKM mógł zasiadać na tym tronie. To zły znak.

PS: teraz przynajmniej jasny stał się cel założenia tego wątku.

Z poważaniem,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 1 wrz 2018, o 10:35

Moja cierpliwość do pewnych spraw ma swoje granice. Nie mam ochoty uczestniczyć w tych buraczanych dyskusjach, w których nawet nie zadaje się trudu żeby zrozumieć co piszę ja, i co pisze reszta.

O jakim kompromise tutaj mówimy? Na dzień dzisiejszy, zanim NIA tego nie załatwi, instytucja może być albo Baridasu, albo prywatna. Tutaj nie ma trzeciej opcji. Premier dostał pozycję zarządcy instytucji, a jeżeli NIA już wprowadzi jakieś zmiany, to dostanie drugiego właściciela. Nie dowiedziałem się czy to pasuje czy nie, za to w odpowiedzi dostajemy niezrozumiałą papkę i nowomowę której nikt w całej Sarmacji nie rozumie.

Jaka pozycja siły? Jakie wykonywanie kompetencji urzędników przez Króla? To co mam do grzyba zrobić z tymi instytucjami jeszcze, skoro system nie przewiduje jakiejś opcji?

Korespondencja ze mną to zły pomysł? Można wiedzieć z łaski swojej, dlaczego? Jakież to wnioski z niej wyciągnięto? Co takiego zrobił Król? Gdzie działał na szkodę Baridasu?

Jeżeli o to chodzi, żeby prowadzić ze mną dyskusje w miejscu publicznym, to wyrażam na to z wielką radością aprobatę. Oświadczam, że z osobami które mają w nazwisku człon At Aterów, nie będę się komunikował w sposób inny, niż forum baridajskie. IRC, PK i FB nie wchodzi w grę. Rozmowy prywatne są okazją do pisania na mój temat bzdur i insynuacji, jakobym coś blokował, wymuszał, działał na szkodę.

W związku z powyższym, publikuję pełny zapis rozmów z przedmówcą od czasu objęcia przeze mnie godności królewskiej. Niech każdy się zapozna z wątpliwościami w zakresie piastowanego urzędu dla dobra Baridasu czy wniosków jakie wyciągnięto z rozmowy ze mną. Uwaga, Król popełnił straszną zbrodnię — zaproponował pomysł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A Premier został odwołany z uwagi na to, że jak pisał, stracił do mnie zaufanie i wprost oskarżał o złe zamiary, w tym publicznie. Na końcu wymuszał abdykację, bo nie dostał instytucji na własność. Wydaje mi się jednak, że plotki jakoby za powodem namawiania do abdykacji poprzedniego króla przez wspomniany klan, stał powrót jednego z obywateli do Baridasu, były prawdziwe. W tej sytuacji nie zdziwi mnie już żaden powód.

To co natomaist zaproponował Premier w korespondencji z NIA, to nie jest drzewko, tylko przeniesienie własności, co wyjaśnił już JKW Kristian. Drzewkiem jest ułożenie hierarchiczne własności w ten sposób, że każdy kolejny poziom niżej, podlega poziomowy wyżej. I do tego odwoływał się mój pomysł z trzecim zarządcą — pierwszy zarządca/właściciel - Królestwo Baridasu, drugi - Premier, trzeci - szef instytucji (prezes, naczelnik, komendant, redaktor naczelny etc).
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez Konrad Jakub 1 wrz 2018, o 10:44

Drugi z członków klanu At Aterów uznał powyższe sugestie z PK za wskazywanie palcem i że [Król] chce osobiście wszystko ustalać.

Niestety, zasłona opadła.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Postprzez RCA 1 wrz 2018, o 12:57

Szantaż. Buta. At Atera.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR 1 wrz 2018, o 14:47

Raczej powiedziałbym, że problemy z rozumieniem sformułowań języka sarmackiego :/
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 1 wrz 2018, o 21:44

Wracając do tematu wątku — jakieś uwagi pozostałych obywateli co do proponowanych zmian? Żeby nie było niepotrzebnych kontrowersji oraz z uwagi na dobrą praktykę braku przeprowadzania zmian przepisów, które akurat mają zastosowanie w konkretnej sytuacji — ewentualna nowelizacja będzie miała miejsce już po głosowaniu w Radzie nad kandydaturą JKW Arsacjusza.
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Trybunał Koronny

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska