Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cały Naród buduje...

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Cały Naród buduje...

Postprzez Julian FER 10 sie 2018, o 13:46

Führanka napisał(a):Akurat przestrzeganie monarchofaszystowskich zasad w społeczeństwie, które chce zmian w kierunku innym niż monarchofaszyzm, nie jest zbyt chwalebne. A i znajdą się również zwolennicy Króla na wygnaniu.

Do wszystkiego można dojść w pokojowy sposób. Mimo, iż nie możliwe jest to by Baridas był jednocześnie monarchią i republiką w tym samym czasie nie jest możliwe to od dawna przecież istnieje Królestwo Baridasu, w którym jest położona Republika Południowego Baridasu, czyli można.

Jak się nie robi w kuluarach czegoś na siłę to wszystko przecież jest możliwe. Takie jest moje subiektywne odczucie dotyczące zarówno ruchu republikańskiego na Eislear jak i sprawa związana z nazwą.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Friedman 12 sie 2018, o 16:26

Jul napisał(a)::twisted:
Zacny Kandydacie!!

Nurtuje mnie pewna kwestia. Jako Król Baridasu... jaki będzie Wasz stosunek do Arsacjusza? Musi przeprosić? A gdyby nie przeprosił a ubiegał się o obywatelstwo - co wówczas?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!! :)

Sławetna,

stosunek do Arsacjusza był, jest i będzie jak najbardziej pozytywny. Jako ewentualny brat króla, biorąc pod uwagę wcześniejsze zasługi dla Królestwa, zasługuje on na powrót i wyróżnienie w postaci tytułu książęcego. Liczę gorąco na jego powrót i pomoc w przebudowaniu ustroju oraz prawodawstwa baridajskiego.

Arsacjusz miał swój głupawy epizod w Dreamlandzie. Jako że król, czego nie rozumiał często poprzednik, nie jest nawet w tak monarchofaszystowskim kraju, oderwany od głosu ludu i jako symbol tegoż ludu oraz jego jedności, nie może przejść obojętnie obok zdania które w narodzie przeważa. Dlatego jeżeli Arsacjusz, chociażby symbolicznie przeprosi i wycofa się z walki o "wolny" Baridas, będzie mu wszystko wybaczone i puszczone w niepamięć. Tym bardziej, że nie podniósł nigdy na Baridas ręki w żaden sposób, nigdy mu nie zaszkodził i nie działał przeciw niemu. To, co robił w Skytji, było niczym więcej niż głupim żartem. Żartem, który nie może rzutować na przyszłość w Królestwie.

Mało kto pamięta, ale w owej "zabawie" w KD miałem swój epizod i ja. Kiedy wyjaśniłem sprawę z ówczesnym Księciem i Królem Jego Wysokością Tomaszem Ivo Hugonem, a także przeprosiłem za moje nieprzemyślane zachowanie, nikt z tego powodu nie robił mi problemów. I nie robi dziś.

Jak widać, każdy z nas, nawet ten predysponujący do najwyższych urzędów i godności, ma szansę na rehabilitację.

Jeżeli Arsacjusz, bez zbędnego i przesadnego ukorzenia się, po prostu przeprosi i wyjaśni sprawę, nie będzie miał z mojej strony żadnych przeszkód żeby wrócić na tak wysokie stanowiska, jakie piastował do tej pory — i niech nawet osiąga więcej. Jeżeli nie przeprosi, nie będę mógł zbyt mocno naciągać reszty Baridajczyków do jego poparcia. A czy dostanie obywatelstwo bez przeprosin? Tego nie wiem, wszystko zależy m.in. od regulacji prawnych dotyczących jego nadawania w przyszłości.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Arsacjusz 14 sie 2018, o 14:39

Niedługo upłyną dwa lata od wydarzenia inicjującego tzw. Baridajski Sierpień. Myślę, że nadszedł czas, aby wyjaśnić niektóre kwestie, co postaram się zrobić najobiektywniej jak potrafię. Moim celem nie jest oskarżanie kogokolwiek. Jeśli jednak tak się stanie, przepraszam już na wstępie. Czasami trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Post miał być znacznie krótszy, jednak wyszedł trochę elaborat; miejscami nawet nie na temat. Proszę zapiąć pasy i mocno się trzymać.

W grudniu 2015 roku objąłem urząd Regenta, natomiast niespełna pół roku później — zostałem Wicekrólem. Do niewątpliwych sukcesów mogę zaliczyć prace nad symbolami Baridasu, które zostały zwieńczone wydaniem ustawy. Oczywiście nie doszłoby do tego, gdyby nie pomoc wspaniałych Baridajczyków, w szczególności zaś Kristiana Arpeda — autora nowego herbu — oraz Adriena Alatriste, który przygotował hymn. Co więcej, odbyło się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Z pewnością można było poczuć baridajskiego ducha.

Nie udało mi się jednak zwiększyć aktywności tak, aby była na stabilnym poziomie. Moim błędem było skupienie się na administrowaniu i stanowieniu prawa. Trudno mnie jednak za to winić — jestem zafascynowany prawem zarówno w mikronacjach, jak i świecie realnym. Trochę jednak mi przykro, że osoby, które w tamtym okresie otwarcie pisały (w podobnym stylu) „stagnacja to tylko jego wina” nie podejmowały żadnych działań, by odwrócić tę niekorzystną sytuację.

Odwołanie z urzędu nastąpiło 18 sierpnia 2016 roku. Niedługo po tym wydarzeniu poinformowano mnie, że rzekomym powodem było nieskonsultowanie zmian w Kodeksie Społecznym (zmieniły się głównie przepisy dotyczące funkcjonowania Rady Królestwa), a co za tym idzie — utrata zaufania. Trudno jednak mi uwierzyć w tę wersję, biorąc pod uwagę późniejsze orędzie ówczesnego Króla oraz wypowiedzi innych osób, zarówno publiczne, jak i prywatne. Wyłaniał się z nich następujący obraz, który całkiem mnie zdziwił: po pierwsze — zawiązał się spisek mający na celu obalenie księcia (podobno był już naznaczony następca!), po drugie — byłem jednym z głównych konspiratorów. Niejednokrotnie apelowałem o podanie chociażby szczątkowych dowodów. Niestety, zabrakło jakiegokolwiek wyjaśnienia, nad czym ubolewam. Przykrą sprawą jest to, że jeden z ówczesnych członków Dworu Książęcego wykorzystał informację o moim realnym wieku podczas próby dyskredytacji na forum. Niby nic wielkiego, jednak nie ulega wątpliwości, że w mikronacjach staramy się nie mieszać realnego i wirtualnego świata, szczególnie podczas ostrzejszej wymiany zdań. Mimo pewnych zwad i zatargów, chciałbym przeprosić JKW Tomasza Ivona Hugona za inwektywy, które padły z moich ust pod jego adresem. Niepotrzebnie ich użyłem, ulegając emocjom.

Przepraszam wszystkie osoby, które zgorszyła moja hucpiarska zabawa w Królestwie Dreamlandu. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że doprowadziło to do niepotrzebnej eskalacji konfliktu. Nie należało jednak traktować tego „rządu na uchodźstwie” poważnie. Nie kryłem się z tym, że to pewnego rodzaju trolling, chociażby stosując dziwne nazwy urzędów, takie jak „Hucpiarz Wielki Koronny” czy „Impertynent”.

Pragnę zapewnić o chęci pomocy w przebudowaniu ustroju Królestwa, jak i lokalnego prawa.
K+N+B 2017
Konsulat Sclavinii

Postprzez Laurencjusz 14 sie 2018, o 17:55

Poważny Kawalerze!

Jeśli chodzi o mnie to wystarczyło jedno słowo. Nie mniej jednak cieszy mnie cała ta wypowiedź, bo zamyka pewien rozdział. W tego typu sytuacjach prawda przeważnie leży jak zwykle gdzieś po środku. Ze swojej strony też przy okazji chciałbym przeprosić, bo w Baridasie jak w życiu różne sytuacje się zdarzają, a i ja urazić mogłem.

Zawsze uważałem, że potęcjał tkwi w ludziach, a problemem jest to że czasem trudno się im porozumieć.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 17 sie 2018, o 22:11

Bracia i Siostry Baridajczycy!

Już niedługo koniec wyborów Króla. Później ceremonia koronacji i w końcu nadejdzie czas reaktywacji Baridasu. Mam nadzieję, że uda nam się wszystkim porozumieć i wspólnie wypracować satysfakcjonujące nas wszystkich rozwiązania, a spędzony czas przyniesie tylko pozytywne emocje. Wiadomo, że każdy z nas ma różne zainteresowania i mam nadzieję, że uda nam się to jakoś pogodzić tak, by każdy robił to co lubi i co sprawia mu przyjemność.

Różnic miedzy nami wiele. Nie łatwo będzie np. zadowolić republikanów, a jednocześnie monarchistów, ale w drodze wzajemnego kompromisu myślę, że można wspólnie zrobić wiele ciekawych rzeczy oraz wrócić do masy niedokończonych pomysłów, które z różnych powodów zostały odłożone.

Sprawowanie władzy nie jest najważniejsze, bo jest to przede wszystkim związane z pełnieniem funkcji administracyjnych, a my mamy okazję po raz pierwszy w historii nowe możliwości związane ze sprawowaniem władzy przez naszego Króla.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez IUdR wczoraj, o 00:05

Laurencjusz napisał(a):Już niedługo koniec wyborów Króla. Później ceremonia koronacji (...)

Uprasza się komisję wyborczą o niezdradzanie wyniku podczas przebiegu głosowania :P

Laurencjusz napisał(a):Nie łatwo będzie np. zadowolić republikanów (...)

Ale, ale! Po co to robić? Rozstrzelać! :P
Ignacy Urban „Olivka” de Ruth,
diuk Altborka, diuk-małżonek Markony
Biedartysta, monarchofaszysta, krajkoronny szowinista, Lord Odmiany.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER wczoraj, o 10:44

IUdR napisał(a):
Laurencjusz napisał(a):Nie łatwo będzie np. zadowolić republikanów (...)

Ale, ale! Po co to robić? Rozstrzelać! :P

To już lepiej wydać z magazynów Ciuad de Bravo biały proszek, albo rozdawać cytrynówką za darmo przez minimum dwa tygodnie ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska