Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bracia i Siostry Baridajczycy

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Bracia i Siostry Baridajczycy

Postprzez Laurencjusz 11 cze 2018, o 21:39

Bracia i Siostry Baridajczycy,

w świetle dzisiejszych wydarzeń nie sposób się do nich nie odnieść i skoro powiedziało się już kiedyś "a" to teraz czas na "b" i dalsze kroki.

Sporo osób skupia się na rezygnacji Wicekrólowej, po której nastąpiła "nagła eksplozja" ze strony Króla w postaci wydania nowych Praw Kardynalnych Królestwa Baridasu.

Można! Pewnie, że można skoro cała władza od Króla pochodzi to zawsze można. Czy nie można było tego zrobić w lutym? Pewnie, że było można, ale po co. Minęło wiele miesięcy, w czasie których Baridas się toczył w kierunku swego upadku. Nie będę tego zbyt długo roztrząsał, bo skoro cała władza pochodziła od Króla to wszelkie narzędzia leżały obok tronu. Znawcy tematu mogą stwierdzić, że stan Baridasu trwał od sierpnia 2017 roku tj. od tzw. "baridajskiego sierpnia".

Jak czytam ćwirka to niektórzy Sarmaci ruszyli do wskazania ofiary dzisiejszych wydarzeń. Zacytuję tylko dwa z nich.

Robert Fryderyk @RCA - 13:35:12 11.06.2018
Wicekrólowa Julietta zmuszona niewybrednymi komentarzami do rezygnacji. Dziękuję za Jej czas i nerwy. Rozumiem Ją. Są limesy.

Andrzej Fryderyk @anglov - 18:45:38 11.06.2018
@Jul udało Ci się . Szkoda że się nie udało. Szkoda ze najwięksi przeciwnicy byli w Twym własnym narodzie.

W moim subiektywnym odczuciu prawda leży zupełnie w innym miejscu.
Führanka napisał(a):Ogółem przepraszam za odbiegnięcie od tematu ale chyba nie ma za bardzo sensu, dyskutować poważnie o pewnych sprawach, póki nie będzie zgody aktualnie nam panującego na jakiekolwiek zmiany. Co trafnie zaznaczył augustus Laurencjusz.

Czy można było tego uniknąć? Myślę, że tak. Skoro JKM Robert Fryderyk obiecał, że Baridajczycy sami będą wybierać Wicekróla to po co powołał na ten urząd Yupenga wicehrabiego Beijin-Zhao?

Po co mimo nie odwołania słów o tym, że Baridajczycy wybierać będą sami Wicekróla powoływał na ten urząd Wicekrólową. Po co? Skoro pozostali odrzucali tą propozycję to trudno mi to wytłumaczyć.

Powołana Wicekrólowa była na rozdrożu, ale przecież nie można mieć ciastko i jednocześnie zjeść ciastko tj. przyklaskiwać Królowi i jednocześnie pisać, że robi się wszystko by doprowadzić do wyborów, bo tak traci się wiarygodność.

Co dalej? Życie w Baridasie to nie bajka i nie wystarczy napisać, że się pracuje. Nie da się odbudować w kilka dni tego co zostało zepsute. Nie da się na pstrykniecie powołać Wicekróla i Króla, bo to nie jest takie proste, a sam proces reanimacji może potrwać długie miesiące, wiec pośpiech chyba też nie jest wskazany.

Coś jednak można zrobić, bo już za pasem kolejna rocznica powstania Baridasu. Sam starałem się nie omijać żadnych uroczystości, które bezpośrednio związane były z Baridasem, Sarmacją, czy z innymi krajami wspólnoty. Bodajże nie byłem tylko na jednej. Teraz jak już pisałem na priv w najlepszym przypadku będę z komórki na chwilę, ale za to zamierzam coś zrobić od siebie by w jakiś sposób uświetnić ten dzień.

Nie czuję się upoważniony do tego by dzielić pracę dotyczące samej imprezy, ale mogę wymienić standardowe rzeczy, które można by było przygotować. Na ostatniej imprezie sam działałem w dwóch rolach jednocześnie i wspólnie z Kanclerzem i kilkoma osobami jakoś to poszło.

Lista potrzebnych rzeczy i spraw do załatwienia:

1. Doprecyzowanie czasu uroczystości data i godzina (jeśli uroczystość na #sarmacja).
2. Znaczek rocznicowy.
3. Grafika do kącika propagandowego.
4. Grafika do rotatora.
5. Zaproszenia.
6. Prowadzący (osoba z uprawnieniami do zarządzania #sarmacja)
7. Plan uroczystości.
8. Narrator.
9. Inne.

PS: Co by na koniec nie mówić to trzeba Królowi podziękować za ten gest :)

Fare Aryon!

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Re: Bracia i Siostry Baridajczycy

Postprzez RCA 12 cze 2018, o 05:24

Ja tylko napisze by nie było potem żali. Była Wicekrolowa która mogła przygotować uroczystości, ale między innymi JO ja zmusił do rezygnacji. Więc Wicekrolowej nie ma. Ja nie mam czasu tego skoordynowac i na pewno tego czasu nie znajdę na tyle, by działanie było zadowalające. Dlatego, skoro z taką luboscia podkreśla JO co do Króla należy, i co od Króla zależy, to ja mocą urzędu, który sprawuje chciałbym prosić by to właśnie JO skoordynowal przygotowania, dobrze to już w końcówce swej wypowiedzi JO zaczął. Nie widzę nikogo, kto to obecnie zrobi lepiej.

Liczę, że raz JO nie odmówi.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 12 cze 2018, o 09:09

RCA napisał(a):Ja tylko napisze by nie było potem żali. Była Wicekrolowa która mogła przygotować uroczystości, ale między innymi JO ja zmusił do rezygnacji. Więc Wicekrolowej nie ma. Ja nie mam czasu tego skoordynowac i na pewno tego czasu nie znajdę na tyle, by działanie było zadowalające. Dlatego, skoro z taką luboscia podkreśla JO co do Króla należy, i co od Króla zależy, to ja mocą urzędu, który sprawuje chciałbym prosić by to właśnie JO skoordynowal przygotowania, dobrze to już w końcówce swej wypowiedzi JO zaczął. Nie widzę nikogo, kto to obecnie zrobi lepiej.

Liczę, że raz JO nie odmówi.

WKM!

W takim razie i ja dorzucę 3 liberty, ale krótko, bo całe to zuo to moja wina. Być może będzie skromnie, ale może by tak WKM określił jaki WKM odpowiada termin? W niedzielę (24.06), czy też sobotę (23.06)?

PS: poza tym to mam nadzieję, że WKM pamięta o wnioskach: 1 i 2, bo chyba sumujemy cały rok, a nie ostatnie miesiące.

Z poważaniem,
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 12 cze 2018, o 09:37

W sobotę, jeśli w ogóle.

Wszystko wskazuje na to, że nie dotrę z uwagi na inne zobowiązania. Jeśli się pojawię to na ledwie kilka minut. Dosłownie kilka minut.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 12 cze 2018, o 10:05

Wasza Królewska Mość,

przyjmuję to wyzwanie. Szkoda, że oprócz mnie więcej osób pojawi się tylko z telefonu, ale cóż zrobić. Zmierzając do sedna wypada doprecyzować.

Skoro część z nas deklarowała już sobotę 23.06, a część niedzielę 24.04 to trzeba zdecydować. Jeśli mam się zająć organizacją to coś ustalę.

Król przekazał, że może być w sobotę, a do tej pory zawsze się układaliśmy do terminu wskazanego przez JKM, więc niech tak zostanie.

Termin obchodów 16-tej rocznicy powstania Królestwa Baridasu to sobota 23.06 o godz. 19:00.
Ostatnio edytowano 12 cze 2018, o 10:10 przez Laurencjusz, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 12 cze 2018, o 10:09

Jeśli podejmujecie wyzwanie to po prostu zdecydujcie.
Weźcie pod uwagę, że ludzie w poniedziałki pracują, że 24.06 o 20:00 Polska gra z Kolumbią na Mundialu, i w ogóle.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk

Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 12 cze 2018, o 15:22

JO Laurencjuszu,

Cieszę się, że zmieniła się JO dyspozycja w weekend, na który przypada owa rocznica. Gdy kilka dni temu o to zapytałam, ponoć miał był JO niedostępny całe dwa bite dni i nie mógł nic pomóc w organizacji. Cóż za nagła zmiana ;)

Jeśli uroczystość odbędzie się w niedzielę, mogę podjąć się organizacji audycji radiowej live.
Juliette Alatriste
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 12 cze 2018, o 15:44

Zawsze uroczystości mogą trwać 3 dni! :D
magister net Alfred Fabian baron von Tehen-Dżek
Asesor Trybunału Koronnego
Minister Propagandy Starosarmacji,
Pisarz Dworu Królestwa Baridasu,
Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych w Akademii Sclavińskiej,
Redaktor w Głosie Sclavinii,
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Trybunał Koronny
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 12 cze 2018, o 16:13

Jul napisał(a):JO Laurencjuszu,

Cieszę się, że zmieniła się JO dyspozycja w weekend, na który przypada owa rocznica. Gdy kilka dni temu o to zapytałam, ponoć miał był JO niedostępny całe dwa bite dni i nie mógł nic pomóc w organizacji. Cóż za nagła zmiana ;)

Jeśli uroczystość odbędzie się w niedzielę, mogę podjąć się organizacji audycji radiowej live.

Slawetna Baronetesso,

moja niedyspozycja się nie zmienia. Wystarczy spojrzeć powyżej i porównać z listami poniżej.

Laurencjusz Ma Hi at Atera, 06.06.2018 r. o 11:20:31
Cały weekend będę poza domem.

Juliette Alatriste, 06.06.2018 r. o 00:50:10
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę? :/

Laurencjusz Ma Hi at Atera, 05.06.2018 r. o 23:27:04
Niestety jak mi się uda to będę tylko na komórce i na krótko.

Poza tym jak już pisał JKM to w niedzielę jest mecz, więc zostaje sobota. Trudno.

Czcigodny Pisarzu,

nic nie stoi na przeszkodzie by uroczystości trwały 3 dni .
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 12 cze 2018, o 16:23

WKM!
JO Organizatorze!

Mnie zazwyczaj nie ma w domu w weekendy i dlatego na podobnych uroczystościach byłem ze dwa razy. Być może zdążę wrócić przed nocą.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Domena Królewska