Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Połączenia z Sarmacją

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Połączenia z Sarmacją

Postprzez Julian FER 11 cze 2018, o 10:12

Wasza Królewska Wysokość!

Niżej zamieszczona rzeczywistość, którą przedstawia WKW jest mocno naciągana. WKW przecenia swe poparcie społeczne.
Jul napisał(a):Musicie pamiętać, że Baridas to wszyscy jego obywatele, nie zaś ich trzech najgłośniej krzyczących. Przypomnę, że odbyło się referendum, zadałam Wam (wszystkim obywatelom Baridasu) pytanie, czy powinnam pozostać na stanowisku – jeśli nie pamiętacie odpowiedzi, znajdźcie owe wyniki.

Czemu oprócz jednego Czcigodnego Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka tylko WKW (JKW Helwetyka Romańskiego nie wliczam, bo on ma dobre serduszko, ale od dawna czynnie nie uczestniczył w życiu Baridasu) zabiera głos po drugiej stronie? Wyniki były płytkie i nie ma chętnych by pod kierownictwem WKW prowadzić prace, bo bez zaufania się nie da, a ja WKW nie ufam. Mam ku temu jeszcze kilka innych powodów, ale tyle oliwy wlano już do ognia, że nie będę go podsycał.

Jul napisał(a):Proponuję zamiast wybierania nowego Wicekróla dla Baridasu skupić się na przyszłości i kolejne wybory przeprowadzić w celu wyboru Króla.

Jeszcze raz powtórzę. Brak zaufania dla osoby, która jak tylko może przyklaskuje Królowi. W tą ślepą uliczkę nie idę.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 11 cze 2018, o 11:23

Jul napisał(a):Musicie pamiętać, że Baridas to wszyscy jego obywatele, nie zaś ich trzech najgłośniej krzyczących.

Dość ciekawa opinia. A co ze mną? Czy z ludźmi, którzy naprawdę wiele zrobili dla Baridasu? Oni już do niego nie należą? Swoją drogą może zastąpić miano Króla Baridasu mianem Króla Baridajczyków? Niby zmiana kosmetyczna ale przesłania mają te określenia całkiem inne. To pierwsze nadal promuje absolutyzm, drugie natomiast niesie ze sobą przesłanie przedstawiciela narodu, a o to chyba toczy się walka, prawda?

Pomijając fakt, że Król nie odda z własnej woli korony to powołanie Wicekrólowej jako przyklaskujcej mu osoby, która niby chce doprowadzić do zmiany na tronie nie jest dla wielu z nas wiarygodne, bo to jedno z kłamstw Króla, który obiecał, że Wicekróla powoła zgodnie z decyzją społeczeństwa.

Ogółem przepraszam za odbiegnięcie od tematu ale chyba nie ma za bardzo sensu, dyskutować poważnie o pewnych sprawach, póki nie będzie zgody aktualnie nam panującego na jakiekolwiek zmiany. Co trafnie zaznaczył augustus Laurencjusz.

PS. Myślę, że zmiana na stanowisku Wicekróla zbyt dużo nie zmieni. A wydaję mi się, że moja vżona mimo wszystko chce dobrze, tylko za bardzo nie wie z której strony ugryźć jabłko. :)
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 11 cze 2018, o 11:38

Prześwietny Hrabio,

zacznę od tego, ze niezmiernie jestem rad, że mogę znów usłyszeć ten głos na baridajskim gruncie. Do dalszych słów odniosę się przy pomocy poniższego cytatu.
Führanka napisał(a):Ogółem przepraszam za odbiegnięcie od tematu ale chyba nie ma za bardzo sensu, dyskutować poważnie o pewnych sprawach, póki nie będzie zgody aktualnie nam panującego na jakiekolwiek zmiany. Co trafnie zaznaczył augustus Laurencjusz.

PS. Myślę, że zmiana na stanowisku Wicekróla zbyt dużo nie zmieni. A wydaję mi się, że moja vżona mimo wszystko chce dobrze, tylko za bardzo nie wie z której strony ugryźć jabłko. :)

Święte słowa. Obaj znamy osobę, z która przyszło nam się układać. Prawdziwy Król w tej sytuacji sam złożył by koronę tak jak to zrobił JO Laurencjusz gdy zrzekł się urzędu Wicekróla, bo przestał się dogadywać z nowym Królem.

Nie twierdzę, że vżona Prześwietnego chce źle, ale za bardzo kibicowała Królowi i przez to straciła wiarygodność. Dla mnie sprawę Wicerkóla trzeba dla zasady zacząć od nowa. Kto wie, może tym razem zgodnie z wolą Narodu obecna Wicekrólowa znów dostanie władzę.

Jak wiem narady trwają i kto wie co dalszy czas przyniesie. Liczę, że wkrótce więcej osób będzie zabierało głos w sprawach Baridasu. Wicekrólowej życzę wszystkiego najlepszego i "męskiej" decyzji. To ważne czy stoi przy Królu jak do tej pory, czy po drugiej stronie - niech zrezygnuje ;)
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 11 cze 2018, o 12:09

Mnie cieszy fakt, że w końcu znajdujemy się po tej samej stronie barykady. Pierwszy raz od dawna. Cóż, decyzja należy do Julietty.
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 12 cze 2018, o 11:06

Führanka napisał(a):Mnie cieszy fakt, że w końcu znajdujemy się po tej samej stronie barykady.

Mnie zaś cieszy fakt, że Prześwietny do nas zajrzał :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej