Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przyszłość Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Przyszłość Baridasu

Postprzez Sorcha 12 kwi 2018, o 22:57

Daniel J. Tauer-Krak napisał(a): Nie wiem czy przypadkiem, nie kieruję tych słów do trzech, czterech wirtualnych person będących w rzeczywistości jedną osobą.

Daniel J. Tauer-Krak napisał(a): Cała logika na to wskazuje, dziwi mnie zaś sojusz tej grupy/osoby z Kanclerzem, z prywatnych rozmów całkiem logiczne myślącym, który walczy w imię teoretycznej grupki klonerów.

Dobra, rozszyfrowałeś mnie, jestem klonem, ale nawet na myśl ci nie przyjdzie czyim :)
Ciekawe co teraz zrobisz z tą wiedzą Sherlocku.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 13 kwi 2018, o 14:58

Sorcha napisał(a):
Daniel J. Tauer-Krak napisał(a): Nie wiem czy przypadkiem, nie kieruję tych słów do trzech, czterech wirtualnych person będących w rzeczywistości jedną osobą.

Daniel J. Tauer-Krak napisał(a): Cała logika na to wskazuje, dziwi mnie zaś sojusz tej grupy/osoby z Kanclerzem, z prywatnych rozmów całkiem logiczne myślącym, który walczy w imię teoretycznej grupki klonerów.

Dobra, rozszyfrowałeś mnie, jestem klonem, ale nawet na myśl ci nie przyjdzie czyim :)
Ciekawe co teraz zrobisz z tą wiedzą Sherlocku.

JWP,

te słowa to zwykłe chamstwo i nie będę ich bardziej dosadnie komentował, ale wiem z kogo Jaśnie Wielmożny Pan bierze przykład.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 13 kwi 2018, o 18:09

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Pięknie, ale to pięknie się wszystko przedstawia, chylę czoła, i biję pokłon - pisząc to bez żadnej ironii. Jednak pewna obietnica nie będzie dotrzymana, jeżeli chodzi jedynie o to aby zatrzymać przez protektora(obecnego Króla) tytuł Króla (wraz z zachowanymi wszystkimi prawami, choć sam do zwyczaju tytulatury baridajskiej się nie poczuwa), a na to jednak wychodzi. To jest zmuszony do wyrażenia swego obywatelskiego, szlacheckiego oraz arystokratycznego nieposłuszeństwa z racji tego , że takie zapowiedzi padały być może nie konkretnie ale na pewno sugestie. I to nie chodzi o to że mam do Króla jakiejś stare awersje, tylko o to abyśmy mogli sami o nas samych decydować!

Każdy może se to odbierać jak chce, ja jestem związany z Baridasem od niepamiętnych lat, jak mam czas to się angażuję robię krucjaty aktywnościowe jedne z lepszym skutkiem, drugie z gorszym. Nie mniej jednak jestem od zawsze związany z Baridasem od kiedy do niego przybyłem, nie mam fochów na coś czy na kogoś, lecz zawsze mówię co mnie boli, i co chciałbym robić tu, choć to może się niektórym wydawać w niesmak.

Z wyrami szacunku:
(-)Frideric mar. et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Friedman 15 kwi 2018, o 10:47

Nie rozumiem co ma kwestia zmian ustrojowych z tym, że poprzednio zdarzały się wpadki w kreowaniu prawa.

Nie rozumiem też jak można dzielić ludzi według klucza kto kogo popiera, skoro może mało kto zauważył, ale jak na razie współpracują ze sobą osoby, które niekoniecznie miały ze sobą po drodze. Zamiast jednoczyć, mamy wypominanie kto kogo popiera, a oddolne inicjatywy są określane mianem "gówna".

Klony klonami, reforma ustrojowa to inna sprawa.
/—/ Konrad J. v-hr. Arped-Friedman
W zasadzie nikt ważny
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez OlaChojnacka 1 maja 2018, o 09:50

Jul napisał(a): Króla Baridasu.

Ach jak to dobrze, że nie mam obywatelstwa - czułabym sie zobowiązana do głosowania, a moim zdaniem jedynym słusznym kandydatem na to stanowisko jest n i k t, bo każdy, nawet przez baridajczyków wybrany król będzie okupował r e p u b l i k ę, ze stolicą w C r a c o f f i i. Mam swoje zdanie i go nie zmienię.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez Julian FER 19 maja 2018, o 10:34

WKM!
WKW!
Sznowne Baridajki i Baridajczycy!

Na zakończenie mojej bezsensownej aktywności we Baridasie i mimo to, że zdaję sobie sprawę, iż nasze władze najwyższe w osobie Króla wraz z wiernym sługą Wicekrólową będą miały te słowa w głębokim poważaniem, bo w sumie to jestem nikt, niemniej jednak biorąc moje planowane zakończenie udziału w życiu społecznym pozwolę sobie ostatni raz zabrać głos w sprawie tego co się teraz dzieje w Baridasie.

1. Od 130 dni mamy nowego Króla, który najpierw szumnie obiecywał głęboko idące swobody w ramach federalizacji, później wielokrotnie nas oficjalnie obrażał (zaznaczę tu, że i ja nie byłem święty i nawciskałem mu na priw) to później zaczął udawać strusia i trzyma głowę w pisaku. No heloł, to kto tu jest w końcu władzą. Kto ma dbać o ten kraj i o to by wszystko w nim grało. Zawsze to była domena władzy, której nie widać na co dzień, która doprowadziła do ruiny naszego kraju. Do tego obiecywał, że nie będzie powoływał Wicekróla bez uzgodnienia z Narodem, a zrobił to już dwukrotnie (chyba dla spokoju sumienia i po to by było na kogo zwalić tą porażkę). Poza tym cały czas myśli i robi wszystko jako Książe, a zapomina, że też jest Królem.

2. Od 29 dni mamy Wicekrólową, (poprzedniego Wicekróla Wielmożnego Yupenga wicehrabiego Beijin-Zhao-AE563, który chyba ze wstydu zmienił personalia, a konto jego jest zablokowane i jego 19 dni panowania nie liczę) która zgłosiła się do urzędu, bo niby miała przeprowadzić reformę Baridasu, a zamiast tego stała się obrońcą Króla i osobą, która sprawę przekazania władzy stara się przeciągnąć pytając ostatnio np. o koncepcję wyboru nowego Króla. Króla, który o swych planach wobec Baridasu nie informuje nas tylko w ramach reform Teutonii o nich rozmawia. Kto o tych planach wcześniej słyszał i jak ma się to niby przekazanie władzy do dalszych reform Króla, skoro Król nigdzie nie wspominał, że przekaże koronę.

W chwili obecnej o Baridas nie dba ani Król, ani Wicekrólowa. Zapanował chaos, a społeczeństwo które jeszcze niedawno mówiło jednym głosem jest podzielone, nieufne i niechętne do współpracy. Gratuluję i życzę dalszych pomysłów np. wyciągnięcia pracowitego uzurpatora, który w Skytii tytułował się naszym Królem (Arsacjusz Arped -AF905) lub podobnych na dalsze Wasze rządy.

Z poważaniem,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 19 maja 2018, o 14:35

Bardzo Was, drodzy Baridajczycy przepraszam, ale nie mogę pozostać obojętny wobec powtarzanego kłamstwa.

2. Od 29 dni mamy Wicekrólową, (poprzedniego Wicekróla Wielmożnego Yupenga wicehrabiego Beijin-Zhao-AE563, który chyba ze wstydu zmienił personalia, a konto jego jest zablokowane i jego 19 dni panowania nie liczę) która zgłosiła się do urzędu, bo niby miała przeprowadzić reformę Baridasu, a zamiast tego stała się obrońcą Króla i osobą, która sprawę przekazania władzy stara się przeciągnąć pytając ostatnio np. o koncepcję wyboru nowego Króla. Króla, który o swych planach wobec Baridasu nie informuje nas tylko w ramach reform Teutonii o nich rozmawia. Kto o tych planach wcześniej słyszał i jak ma się to niby przekazanie władzy do dalszych reform Króla, skoro Król nigdzie nie wspominał, że przekaże koronę.

Książę Sarmacji i Król Baridasu nie rozmawiał w Teutonii o swoich planach wobec Królestwa Baridasu. Rozmowy są publiczne i dostępne dla każdego Sarmaty, na forum Teutonii. Dotyczą one mojego pomysłu na zmiany porządku społeczno-politycznego w Księstwie Sarmacji. Jeśli czyimś planem to można nazwać – to wyłącznie moim, a na pewno nie ma on mocy sprawczej.

Nadto, w ramach pomocy z zagranicy, informuję iż oczywiście że Robert Fryderyk zapowiedział zrzekniecie się tronu. Ostatni raz przy powoływaniu Wicekrólowej.

Wielokrotnie ignorowałem hrabiego w kontekście argumentów opierających się na sytuacji politycznej, bądź wydarzeniach w Teutonii. Mam jednak dość tego kłamliwego tonu wypowiedzi, jakim się posługujecie, próbując uzasadniać swoje racje.
Andrzej Fryderyk
Król-senior Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 19 maja 2018, o 19:03

JO,
Najpierw odniosę się do meritum wypowiedzi, mianowicie zakończenia bezsensownej aktywności. Generalnie popieram, najwyższy czas rozpocząć działać z sensem. Jeśli jednak uważa Hrabia, że jego nieobecność przyniesie Baridasowi większe korzyści niż obecność, pozostaje uszanować decyzję.

Julian FER napisał(a): sprawę przekazania władzy stara się przeciągnąć pytając ostatnio np. o koncepcję wyboru nowego Króla

A jak inaczej Szanowny Hrabia wyobraża sobie wyłonienie Króla? Skoro nie mamy reguł wyboru Króla, to musimy jakoś je ustalić, nie?
Juliette Alatriste

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej