Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Orędzie Króla Baridasu

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Orędzie Króla Baridasu

Postprzez RCA 1 mar 2018, o 19:15

Wasze Królewskie i Książęce Wysokości,
Jaśnie Oświecone Diuczessy i Jaśnie Oświeceni Diukowie,
Jaśnie Wielmożne Markizy i Jaśnie Wielmożni Markizowie,
Prześwietne Hrabiny i Prześwietni Hrabiowie,
Wielmożne Wicehrabiny i Wielmożni Wicehrabiowie,
Czcigodne Baronetessy i Czcigodni Baronowie,
Sławetne Baronessy i Sławetni Baroneci,
Szlachetne Damy i Poważani Kawalerowie,
Panie i Panowie.


Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Kto z Państwa umie od ręki powiedzieć co stoi za tą liczbą? Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Mało czy dużo? Cztery tysiące sto dwadzieścia sześć! Tyle dni i nocy upłynęło od dnia 13 listopada 2006 roku. Dnia, w którym JKW Mikołaj Torped i JKW Helwetyk Romański zawarli traktat Unii między Księstwem Sarmacji a Królestwem Baridasu, ustanawiając jedno z najdłużej i najsprawniej funkcjonujących partnerstw dwóch wspaniałych Narodów wirtualnego świata.

Nasze Kraje i Nasze Narody wiąże silna i nierozerwalna więź. Nasze Serca i Umysły wiąże wspólnota interesów i świadomość oczu całego mikroświata zwróconych na nas stale i w każdej chwili. Nie ma w naszej rzeczywistości innych Krajów i innych społeczeństw, które dałyby temu światu tyle ile daliśmy my wszyscy razem. To nasza spuścizna i nasza odpowiedzialność. To nasza Tradycja i nasza Duma.

Każdy wirtualny kraj i każde wirtualne społeczeństwo przechodzi czasy gorsze i czasy lepsze. Dziś ten gorszy czas dotknął Baridas, ale Baridas nie raz pokazywał, że trudne czasy nie są mu straszne, że potrafi czerpać z nich siłę i wolę walki o lepsze jutro. Wierzę, że Baridas uczyni to ponownie i ponownie stanie na swych silnych nogach. Ale czymże jest Baridas? Baridas to Wy. Baridas to Wasze historie. Baridas to Wasze serca i duma z tego kim jesteście i ile osiągnęliście. Baridas to odwaga głoszenia poglądów i gorąca krew południa. Baridas to wspaniała historia i piękno naszych wspomnień. Baridas to Wy. Każde z Was.

Stanęliśmy przed wyzwaniem. My wszyscy, Wy i My. Kraj nasz ma bogatą tradycję republikańską i równie bogatą tradycję monarchistyczną. Wspaniałe doświadczenia związane z oboma tymi tradycjami. Z pozoru się one wykluczają, ale gdy przyjrzymy się naszej Historii dostrzeżemy, że w Baridasie ta pozorna sprzeczność przemieniła się w koegzystencję i wzajemne czerpanie tego co najlepsze w obu tradycjach. Wciąż jest na to miejsce. Baridas i gorąca baridajska krew nie pozwolą i na dłuższą metę nie zniosą dominacji jednego systemu. To na tej ziemi możliwe jest tworzenie pięknych idei, i wdrażanie tego co obie tradycje łączy. My chcemy w tym pomagać, my chcemy w tym uczestniczyć.

Dzisiejszym wyzwaniem, jakie przed nami wszystkimi stanęło, jest pogodzenie dążeń demokratyzacyjnych z tradycjami monarchofaszystowskimi. To wymaga od nas otwartości serc, dusz i umysłów na to co druga strona ma do zaproponowania. Także z Naszej strony. Jesteśmy Przyjacielem Baridasu i Was wszystkich i z tego miejsca zapewniamy, że otwartości na wyważone propozycje w Nas nie zabraknie.

Proces dochodzenia do zadowalającego rozwiązania nie jest łatwy. Toczyć się będzie dyskusja, zapewne niekiedy górę wezmą emocje. Nie zrobimy tego w pojedynkę. Dlatego podjęliśmy decyzję o powołaniu Wicekróla Królestwa Baridasu, który w Naszym, ale nade wszystko Waszym, imieniu będzie czuwał nad tym procesem i zapewniał posłuch każdemu, kto zechce być wysłuchany.

Wicekról Królestwa Baridasu, którego mamy ogromną przyjemność Wam ogłosić to osoba, która Nasz Kraj zna od blisko 7 lat. W tym czasie aktywnie działała na różnych polach, i zdobywała niezbędne doświadczenie. Oczywiście, jak każdemu, zdarzały się jej zniknięcia, i napady realiozy, jednak zawsze wracała i dawała zawsze z siebie jak najwięcej. Jest to osoba, która umie wyważyć swoje stanowisko, umie aktywnie poszukiwać konsensusu. Gdy trzeba uderzy ręką w stół, gdy jest okazja wypowie się ciepło i pozytywnie. To osoba, która daje swą postawą przykład bycia oddanym Krajowi patriotą. Nowy Wicekról Baridasu zna Baridas od dawna, uczestniczył w niezliczonych dyskusjach i różne dzieje kraju przeżywał osobiście.

Szanowni Państwo, zdecydowaliśmy, iż Wicekrólem Królestwa Baridasu zostanie Wielmożny Yupeng wicehrabia Bejing-Zhao. Odbyliśmy już dłuższą rozmowę, zarysowaliśmy pewne punkty zbieżne i plan działań na najbliższy czas. Zgadzamy się, iż należy podjąć dyskusję i deklarujemy na nią otwartość. Zaufajcie jednemu z Was i okażcie mu wszelką możliwą pomoc. Jesteśmy przekonani, że sprawi się dobrze.

As naylfar sáh sairus,
Robert Fryderyk, r.
Obrazek

Obrazek
Robert Fryderyk
Avatar użytkownika
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 1 mar 2018, o 19:44

Gratuluję i życzę wszelkiej pomyślności wszystkich mieszkańcom Królestwa.

Niech trwa wieczna przyjaźń baridajsko-sclavińska.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez зхао 1 mar 2018, o 20:29

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Baridajczycy,

Przychodzi mi objąć urząd Wicekróla w czasach trudnych, kiedy Baridas zmaga się ze znacznym spadkiem aktywności i zacieraniem się jedności Narodu. Pojawia się potrzeba zmian trwałych, zmian na lepsze, o sile i charakterze, z którymi nie mieliśmy kontaktu przez wiele lat, które pozwolą zażegnać obecne problemy. Przed nami wiele debat i dyskusji, które mogą wycisnąć z nas siódme poty, ale pozwolą nam określić wspólną wizję przyszłości, dzięki czemu będziemy mogli wyjść z kryzysowej sytuacji.


Swoje rządy mógłbym zacząć sprawować samodzielnie, przedstawiając subiektywną wizję Królestwa, jednak wiem, że będzie to w tej chwili niepożądane. Pragnę zrobić tutaj ukłon w kierunku Natiear Comitã Baridasa jak i wszystkich Obywateli, którzy sygnalizowali o konieczności demokratyzacji Baridasu, dlatego też w pierwszej kolejności zamierzam zająć się postulatami przedstawionymi w manifeście tego komitetu. Plan swoich rządów określę zatem krótkim sformułowaniem. Będzie to pośrednictwo pomiędzy interesami Króla i Narodu, w celu odnalezienia konsensusu i wykreowania nowych rozwiązań, dzięki którym każdy Obywatel znajdzie w Królestwie możliwość samorealizacji i spokój ducha dzięki nowym przywilejom.


Zanim jednak będę mógł przejść do konkretnych działań, muszę poprosić Was, Drodzy Baridajczycy o obdarzenie mnie odrobiną zaufania, abyśmy mogli razem dokonać teraz rzeczy wielkich, które pozwolą na nowo rozkwitnąć Królestwu Baridasu.


Z góry za nie dziękuję.

Nor faré Arya sáh natia
(—) Yupeng v-hr Beijin-Zhao
Wicekról Baridasu
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Markus 2 mar 2018, o 01:18

Cieszę się, że drugi z moich potomków, co prawda syn marnotrawny, zrodzony najpewniej przez jakąś gellońską dziewkę, objął urząd Wicekróla. Życzę niezależności, na jaką było stać i jaką otrzymali od Króla poprzednicy.

Znamy się od 2011 r., przeszliśmy razem długą drogę; wierzę, że i teraz nasza współpraca będzie owocna dla Baridasu. Wasza Królewska Wysokość, proszę przyjąć osobiste zaproszenie do Natiear Comitã Baridasa. Jestem przekonany, że nie może WKW zabraknąć w tak ważnej dla Narodu debacie.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Michał 12 mar 2018, o 19:44

Baridas chyba potrzebuje nowego Wicekróla... ?
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez зхао 13 mar 2018, o 20:40

Będzie na dniach.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Orędzie Króla Baridasu

Postprzez Michał 13 mar 2018, o 21:37

Szkoda, że rezygnujesz, ale jak uważasz. Do zobaczenia!
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości