Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Respublica

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Respublica

Postprzez Zombiakov 26 lut 2018, o 22:50

Zhao napisał(a):
Chcecie rozmawiać, rozmawiajmy.

Widząc tą kłótnię, to się każdemu odechciewa.

Z Baridasem ma tyle wspólnego z drogimi samochodami więc nie wypowiadam się co do meritum pomysłu zerwania unii personalnej. Na pewno jest to kolejny ciekawy akt naszej historii którego nikt nie spisze w podręcznikach.

Z rumieńcami na policzkach można obserwować potyczki JKiKM vs Kanclerz na wszystkich możliwych frontach przeplatane zapewnieniami o otwartości na dialog etc. etc.

Nie wiem na ile idea zerwania unii personalnej jest w Baridasie dojrzała ale być może mamy pierwszy poważny test dla JKiKM ... który wbrew przewidywaniom nie przyszedł z Teutonii :twisted:
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 27 lut 2018, o 16:50

Zhao napisał(a):
Julian FER napisał(a):
Führanka napisał(a):Inna sprawa, że posiadanie obywatelstwa nie oznacza przynależności do narodu.

Bardzo ciężkie działo zostało wyciągnięte na plac boju. Kto niby o tym ma decydować o przynależności, albo komu możne tej przynależności odmówić?

Prześwietny Panie Marszałku, myślę że nie ma sensu dokarmiać ...

Wielmożny Wicehrabio,

święta racja. Niech się karmi czym innym.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 27 lut 2018, o 17:34

Zombiakov napisał(a):Nie wiem na ile idea zerwania unii personalnej jest w Baridasie dojrzała ale być może mamy pierwszy poważny test dla JKiKM ... który wbrew przewidywaniom nie przyszedł z Teutonii :twisted:

A gdy mówiłem, że chęci secesyjne Teutonii w dużej mierze pochodzą od osób niezwiązanych z Teutonią, próbowano wmówić że tak nie jest. Cóż. Teutonofobia w narodzie sarmackim jest spora.

Zresztą – i w tym przypadku – nie widzę w dyskutantach woli odłączenia, lecz zmiany ustroju. Obserwując sytuację z bardziej malowniczej strony muru, widzę sporo emocji, nieufności, wzajemnych oskarżeń „władzy” i „ludu”. I szczerze trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie kwestii ustrojowych w Baridasie tak, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana rezultatem, wszak jestem przekonany, iż jest to możliwe.
Andrzej Fryderyk
Z woli elektorów król Teutonii zjednoczonej w Rzeczypospolitej Sarmackiej, wielki książę Awii, książę Slavii i Enderasji, książę Sangrii, palatyn Weyr-Benden, hrabia Loardii, lord protektor Nowej Teutonii, pan Srebrnego Rogu i Złotego Grodu, władca wszystkich teutońskich wysp etc. etc.

Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Führanka 27 lut 2018, o 22:08

Julian FER napisał(a):
Zhao napisał(a):
Julian FER napisał(a):
Führanka napisał(a):Inna sprawa, że posiadanie obywatelstwa nie oznacza przynależności do narodu.

Bardzo ciężkie działo zostało wyciągnięte na plac boju. Kto niby o tym ma decydować o przynależności, albo komu możne tej przynależności odmówić?

Prześwietny Panie Marszałku, myślę że nie ma sensu dokarmiać ...

Wielmożny Wicehrabio,

święta racja. Niech się karmi czym innym.

Nie rozumiem, w oczy koli was definicja narodu czy mój post sam w sobie? :)
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste

Postprzez OlaChojnacka 4 mar 2018, o 21:05

RCA napisał(a):Słucham?

Obrazek
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez RCA 4 mar 2018, o 21:21

Ziew. Zakop. Było.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Naczelna Izba Architektury
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia strona