Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Respublica

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Respublica

Postprzez Zombiakov 26 lut 2018, o 22:50

Zhao napisał(a):
Chcecie rozmawiać, rozmawiajmy.

Widząc tą kłótnię, to się każdemu odechciewa.

Z Baridasem ma tyle wspólnego z drogimi samochodami więc nie wypowiadam się co do meritum pomysłu zerwania unii personalnej. Na pewno jest to kolejny ciekawy akt naszej historii którego nikt nie spisze w podręcznikach.

Z rumieńcami na policzkach można obserwować potyczki JKiKM vs Kanclerz na wszystkich możliwych frontach przeplatane zapewnieniami o otwartości na dialog etc. etc.

Nie wiem na ile idea zerwania unii personalnej jest w Baridasie dojrzała ale być może mamy pierwszy poważny test dla JKiKM ... który wbrew przewidywaniom nie przyszedł z Teutonii :twisted:
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 27 lut 2018, o 16:50

Zhao napisał(a):
Julian FER napisał(a):
Führanka napisał(a):Inna sprawa, że posiadanie obywatelstwa nie oznacza przynależności do narodu.

Bardzo ciężkie działo zostało wyciągnięte na plac boju. Kto niby o tym ma decydować o przynależności, albo komu możne tej przynależności odmówić?

Prześwietny Panie Marszałku, myślę że nie ma sensu dokarmiać ...

Wielmożny Wicehrabio,

święta racja. Niech się karmi czym innym.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez anglov 27 lut 2018, o 17:34

Zombiakov napisał(a):Nie wiem na ile idea zerwania unii personalnej jest w Baridasie dojrzała ale być może mamy pierwszy poważny test dla JKiKM ... który wbrew przewidywaniom nie przyszedł z Teutonii :twisted:

A gdy mówiłem, że chęci secesyjne Teutonii w dużej mierze pochodzą od osób niezwiązanych z Teutonią, próbowano wmówić że tak nie jest. Cóż. Teutonofobia w narodzie sarmackim jest spora.

Zresztą – i w tym przypadku – nie widzę w dyskutantach woli odłączenia, lecz zmiany ustroju. Obserwując sytuację z bardziej malowniczej strony muru, widzę sporo emocji, nieufności, wzajemnych oskarżeń „władzy” i „ludu”. I szczerze trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie kwestii ustrojowych w Baridasie tak, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana rezultatem, wszak jestem przekonany, iż jest to możliwe.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Prefektura Sarmacji

Postprzez Führanka 27 lut 2018, o 22:08

Julian FER napisał(a):
Zhao napisał(a):
Julian FER napisał(a):
Führanka napisał(a):Inna sprawa, że posiadanie obywatelstwa nie oznacza przynależności do narodu.

Bardzo ciężkie działo zostało wyciągnięte na plac boju. Kto niby o tym ma decydować o przynależności, albo komu możne tej przynależności odmówić?

Prześwietny Panie Marszałku, myślę że nie ma sensu dokarmiać ...

Wielmożny Wicehrabio,

święta racja. Niech się karmi czym innym.

Nie rozumiem, w oczy koli was definicja narodu czy mój post sam w sobie? :)
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez OlaChojnacka 4 mar 2018, o 21:05

RCA napisał(a):Słucham?

Obrazek
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez RCA 4 mar 2018, o 21:21

Ziew. Zakop. Było.
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej