Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pakt Stabilizacyjny

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Pakt Stabilizacyjny

Postprzez Hohenzollern 3 mar 2018, o 18:06

Almera, 3 marca 2018 r.

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Baridajki, Baridajczycy!

Fare Aryon, Fare Natien!

Dla wielu z was moje powołanie na urząd Marszałka Baridasu może być wielkim zaskoczeniem, sam przecież powracając do Baridasu powiedziałem że nie mam ambicji obejmować jakichkolwiek urzędów. Jednak los oraz ojczyzna w potrzebie zdecydowała za mnie - można tak powiedzieć. JKW Yupeng Beijin - Zhao przedstawił mi propozycję współpracy, którą po wielogodzinnych rozmowach zdecydowałem się przyjąć, ponieważ udało się nam nakreślić wspólny plan działania, który w naszym mniemaniu jest odpowiedzią na dotychczasowe bolączki Królestwa Baridasu i próbą wyjścia z obecnego kryzysu jaki ma miejsce w naszej ojczyźnie.

Pakt Stabilizacyjny

Poniższy pakt stabilizacyjny jest właśnie planem naprawczym Baridasu. Uzgodnieniami i rozwiązaniami, które pozwolą na poprawę sytuacji w naszym samorządzie. Priorytetem w obecnej sytuacji jest zachowanie ciągłości władzy oraz zajęcie się sprawami zaległymi, jak i bieżącymi. Mamy tu na myśli choćby dopięcie procedury wyłonienia Przewodniczącego Rady Królestwa, a w następnej kolejności wznowienie procedowania nad złożonymi projektami legislatywy baridajskiej.

• Reformy ustrojowe - Doceniamy inicjatywę powstania Komitetu Narodowego Baridasu i widzimy w tej organizacji partnera do dialogu, rozmów które miejmy nadzieję zaowocują konsensusem zadowalającym wszystkie zainteresowane strony. Pamiętajmy że wszyscy jesteśmy Baridajczykami i naszym celem powinno być szeroko pojęte dobro ojczyzny. W związku z czym opinia każdego obywatela Królestwa dotycząca reform Baridasu jest ważna i nie może być lekceważona. W kwestii reform są rozważane dwa warianty, które w niedługim czasie zostaną przedstawione publicznie pod konsultacje.

• Pomniejsze Reformy Prawne - to nic innego jak dostosowanie przepisów prawa do aktualnej sytuacji i potrzeb Narodu. Wydaje się być oczywistością że naglącym problemem jest znowelizowanie przepisów Uniwersału o finansach Królestwa Baridasu, a zwłaszcza artykułów 3-6, by ustalić lepszy system nagród. Niezwłocznie należy także dokonać przeglądu wszelkich dotychczasowych praw Królestwa Baridasu pod kątem ich użyteczności.

• Administracja Królewska - można powiedzieć że przyjdzie nam posprzątać stajnie Augiasza. Potrzebna jest gruntowna reorganizacja forum Baridasu, tak aby stało się one bardziej przyjazne i czytelniejsze dla obywateli i gości z sąsiadujących samorządów oraz państw obcych. Kwestią priorytetową jest aktualizacja wszelkich informacji na forum jak i w instytucjach Baridasu w DSG, tak aby nowy mieszkaniec, potencjalnie zainteresowany naszym Królestwem, miał pod ręką zestaw przydatnych i aktualnych informacji o naszej Ojczyźnie. Stworzenie zbioru materiałów dziedzictwa narodowego Baridasu jest naszym moralnym obowiązkiem, tak aby dorobek kulturowy Baridajczyków nie zaginął w czeluściach internetu, a potomnii mogli poznać spuściznę swoich przodków. Dlatego w planach jest rozpoczęcie prac nad Biblioteką Królewską.

• Aktywizacja Obywatelska - będzie to próba zaktywizowania obywateli Baridasu do większego zaangażowania w sprawy Królestwa. Mamy nadzieje że organizacja paneli dyskusyjnych dotyczących różnych zagadnień z sfery naszego Kraju Koronnego, zachęci naszych rodaków do wyjścia na Baridajską Agorę i przedstawienia swoich przemyśleń dotyczących przedstawianych tam materii.

Ostatnim i jakże ważnym elementem, żeby nie rzecz najważniejszym jest kwestia demografii. Jako Marszałek chciałbym wystosować gorący apel do wszystkich Baridajczyków, którzy chcą rozwoju Baridasu, aby informowali o swoich pomysłach i chęciach do pracy. Każdy rodzaj działalności jest w obecnym czasie na wagę złota.

Drodzy rodacy, na sam koniec chciałbym się zwrócić do was z wielką prośbą. Mianowicie chciałbym abyście mi zaufali na okres trzech miesięcy. Jest to okres w którym będę się starał wprowadzić w życie wyżej zaprezentowany plan pod nazwą pakt stabilizacyjny. Nie będzie to łatwe do wykonania, lecz wierzę w Wasze wsparcie oraz w ludzi dobrej woli którzy pomogą zrealizować ten cel, a on wydaje się jasny - rozwój Królestwa Baridasu.

Baridas sano alta!

(—) Frideric mar.et Hohensollern.
Marszałek Baridasu
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

(—) Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl mar. von Hohenzollern
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Pakt Stabilizacyjny

Postprzez Guedes de Lima 16 mar 2018, o 07:48

Życzę powodzenia i wytrwałości we wdrażaniu reform. Mam nadzieję, że pozwolą one na powrót rozkwitnąć baridajskiej aktywności i pobudzą do życia najbardziej zasiedziałe zombie w tej części mikroświata.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii

Postprzez Delfina Kierkeller 16 mar 2018, o 16:21

Reformy zawsze wyglądają pięknie na papierze, mam jednak nadzieję, że wspólnie, w nowej sytuacji uda się nam zaktywizować i zadziałać na korzyść Baridasu.
U mnie aktywizacja i działanie zaczną się od ponownego uzyskania obywatelstwa... :?
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Friedman 16 mar 2018, o 17:05

Ale te proponowane reformy nie są reformami. Tu nie chodzi o to, kto wybiera wicekróla, tylko o to, co ten wicekról może i jaką ma pozycję. I co może reszta Baridasu.

Załóżmy że wybierzemy sobie sami wicekróla według ustaleń z Królem. I co nam to daje, skoro:

1) nadal nad nim stoi wszechwładny Król, który mówi, że, uwaga, będę, w miarę możliwości i własnych ograniczeń, kierował się zasadą Rex regnat et non gubernat. Innymi słowy, obietnica ustna że wicekról będzie mógł robić cokolwiek, ale nie tak do końca, bo to będzie realizowane w miarę możliwości;

2) Rada nadal nie ma możliwości uchwalania żadnego prawa. Może tylko wydawać rozporządzenia (które mają mylną nazwę "uniwersałów"). Rozporządzenia, bo definicję mają toczka w toczkę taką samą jak one — wydawane są na podstawie i w granicach ordonansu. Czyli tak samo jak rozporządzenie względem ustawy. Czyli to Król łaskawie ustala co może sobie robić Rada, a jak zmieni zdanie (umowa na gębę to super gwarancja przecież), to wszystko idzie do kosza;

3) Rada ani Baridajczycy nie mają prawa prawa ustalać własnego ustroju — prawa kardynalne wydaje tylko król (nawet nie wicekról). Czyli nada opieramy się na słownym przyrzeczeniu że coś możemy zrobić, gdzie i tak przecież wprost określono, że "w miarę możliwości" to będzie realizowane;

4) do tej pory Król był tylko punktem zaczepienia Baridasu względem Sarmacji. Istniał tylko po to, żeby Baridas mógł być przy Sarmacji. Okazuje się, że znudziła się komuś ta rola i zaczyna ustalać warunki oraz zapomina, że przez lata Król był tylko po to, żeby unia się nie rozsypała. Tylko po to. Teraz okazuje się, że (kolejny ciekawy cytat): I tak, macie racje. Król to nie namiestnik Baridasu. Król to władca Baridasu. Zakodujcie to sobie.

Dlatego wybór wicekróla to jest jakiś niesmaczny żart. Równie dobrze Kaczyński mógłby powiedzieć, że od dziś Polacy mają łaskawie wybór kogo wybierają na premiera — przy założeniu, że Prezesowi musi on pasować, że Prezes stoi wyżej i ma pełnię władzy, a Rząd może tyle, na ile mu pozwoli król.

Żyć nie umierać, demokracja rodem z demoludów.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Instytut Edukacji Sarmackiej
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez OlaChojnacka 16 mar 2018, o 18:10

Naród mówi: Precz z RCA!
RCA mówi:

Jedynym rozwiązaniem jest detronizacja RCA i albo wolna elekcja (bez prawa do startowania w/w oczywiście), albo - w najlepszym przypadku - powrót do Republiki i starych baridaskich tradycji.

Baridas to nie jest Januszex-Czekanex Sp. z o.o., partner strategiczny Val-Chałka Corporation.
Obrazek
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Ravendorff-Marcjan-Chojnacka, ex nomen Bumbum, ex nomen Liberi, ex nomen Bourbon, ex nomen Euskadi
Kwestor Republiki Baridas, Łaski Bez Cesarzowa Tuolelenkki i Wszechrhadmoru, Królowa Calradii, Księżna Hamenlinny, Turku, Mikkeli, Oulu, Tampere, Espoo, Wishmaster Inkasji, Kuur Lande, Nowej Chakony oraz Wysp Razuri i Zegisa, Kniaźnina Cyberii, Diuczessa Jajeczka, etc.

Postprzez RCA 16 mar 2018, o 18:57

Proszę mi wskazać gdzie zablokowałem jakąkolwiek reformę, jej projekt czy coś w ten deseń. Link jakiś?

Mówiłem o wyborach bo o wyborach mowiliscie Wy. Teraz w końcu mówicie o czym innym, i co stoi na przeszkodzie by przedłożyć projekt zmian? Mówiłem, parę razy, że jestem na zmiany otwarty. Chodzenie i powtarzanie, że mówiłem i robiłem inaczej to zwyczajne kłamstwo. Tylko co ono ma na celu? Wzmocnienie pozycji negocjacyjnych? Głupi trochę sposób.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Friedman 16 mar 2018, o 19:18

Według projektu zmian który przedstawiliśmy, reforma ustrojowa miałaby polegać na zerwaniu unii i wyborze Króla przez Naród. Wcale nikt nie napisał, że na to nie ma mowy i granicą jest wybór wicekróla?
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Friedman 16 mar 2018, o 19:20

Aha, no i wcale na początku słynnej już wiadomości grupowej na PK nie pisałem dokładnie o tym samym, wspominając że wybór wicekróla nic nam nie daje?

Sugeruję ostrożniejsze pomawianie kogoś o kłamstwo, bo to jest naruszenie przepisów Kodeksu Sprawiedliwości.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 16 mar 2018, o 19:29

Tak. Napisałem, że wykluczam zerwanie Unii. I napisałem, wielokrotnie, że nie mam innych ograniczeń. Proponuję przestać rozgrywać, a zacząć rozmawiać i przedstawiać projekty. Pójdzie łatwiej a z pewnością da to większy pożytek. Więc?
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę Sarmacji, Król Baridasu, Sclavinii i Hasselandu, suweren Teutonii, etc. etc.

Skontaktuj się z Księciem Sarmacji
Książę Sarmacji
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Korona Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Konrad Friedman 16 mar 2018, o 19:39

Więc dla nas ta kwestia nie podlega negocjacjom, bo siłą rzeczy ogranicza prawo do samostanowienia ustroju i wyboru władz.
Rada Ministrów
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Domena Królewska