Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zwołanie Wysokiej Rady na obrady ws. zmiany Uniwersału

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Zwołanie Wysokiej Rady na obrady ws. zmiany Uniwersału

Postprzez Konrad Jakub 10 lut 2018, o 13:15

Jeżeli chodzi o moją opinię, to mam podobne zdanie jak mój ojciec Markus. Trzeba się zastanowić, co nam daje taka zmiana, bo z jednej strony może i wprowadza trochę porządku, ale czy aby nie wylewamy dziecka z kąpielą? Być może efekt będzie taki, że koniec końców jedynie zniechęcimy ludzi do angażowania się w życie Królestwa. Teraz można to robić albo poświęcając się w pełni, albo przynajmniej doraźnie i z doskoku. Zmiany mogą być sygnałem dla tych, którzy chcieliby właśnie z doskoku pomóc przy czymś w Baridasie. Sygnałem, że nie warto, bo albo działasz na pełny gwizdek, albo cię tutaj nie chcemy.

IMO lepsza aktywność skokowa, niż żadna.

Jednocześnie informuję, że podtrzymuję swoją chęć co do objęcia stanowiska.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Eradl 10 lut 2018, o 18:47

Plan dobry, prosty i przyjemny dający ręce i nogi, pytanie tylko czy wypali, czy ludzie faktycznie się nie zniechęcą... cóż zobaczymy.
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Tomasz Liberi 11 lut 2018, o 16:26

Czemu mieliby się zniechęcić ?
płk Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 12 lut 2018, o 12:23

Prześwietny Panie Regencie,
Wysoka Rado,

wiem, że termin pierwszego czytania już minął, ale ze względu na obowiązki w centrali nie zdążyłem odnieść się i zaproponować swoich poprawek do Uniwersału. Mam wrażenie, że nie uporządkowaliśmy kilku kwestii, które pojawiły się podczas debaty i zaproponowany projekt jest niewyczerpujący. Uważam że powinniśmy teraz skupić całą swoją energię na stworzeniu Uniwersału "raz a dobrze", zamiast uchylać akt i odwlekać go na później, dlatego też wnoszę o przedłużenie pierwszego czytania, celem dalszych prac, w celu doraźnej walki z marazmem.
зхао
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Julian FER 12 lut 2018, o 17:10

Wasza Królewska Mość
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,

ten cytat oddaje wszystko co chciałbym dodać do tematu.
Zhao napisał(a): Uważam że powinniśmy teraz skupić całą swoją energię na stworzeniu Uniwersału "raz a dobrze", zamiast uchylać akt i odwlekać go na później, dlatego też wnoszę o przedłużenie pierwszego czytania, celem dalszych prac, w celu doraźnej walki z marazmem.

PS: Psssyt od 10 lutego już nie jestem Regentem.

(-) Julian hr. Fer at Atera
Marszałek Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 12 lut 2018, o 17:29

Miałem napisać Prześwietny Panie Marszałku, ale się jakoś przyzwyczaiłem do Regenta ;).
зхао

Postprzez Laurencjusz 12 lut 2018, o 22:47

Wasza Królewska Mość!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

W mojej opinii potrzebna jest kompletna przebudowa Uniwersału, w której należy uwzględnić nasze dotychczasowe uwagi i spostrzeżenia.

Fare Aryon! (Chwała Królowi!)

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Wicekról
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Yennefer 15 lut 2018, o 07:38

Wasza Książęca Mość,
Szanowni Baridajczycy.

W moim mniemaniu, tak jak i zdaniem wicekróla, powinniśmy napisać Uniwersał od początku. Polecam się do konsultacji, choć pewnie nie wiele wniosę.
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 15 lut 2018, o 08:26

Laurencjusz napisał(a):W mojej opinii potrzebna jest kompletna przebudowa Uniwersału, w której należy uwzględnić nasze dotychczasowe uwagi i spostrzeżenia.

przychylam się do tego zdania. Z reguły jestem zwolennikiem porządków opartych na zaoraniu tych kwestii, które nie przystają już do rzeczywistości. Wówczas lepiej przyjąć spójny nowy tekst przepisów niż grzebiąc w starym ryzykować popełnienie błędów nieścisłości.

Yennefer napisał(a):Wasza Książęca Mość [...]

Prześwietna hrabino,

nie tak dawno zwracano mi tu uwagę, że tradycja to wszystko w Baridasie. Czy owa tradycja obowiązuje tylko moją osobę?
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez зхао 15 lut 2018, o 12:25

RCA napisał(a):[justify][d=krol_rf]
Laurencjusz napisał(a):W mojej opinii potrzebna jest kompletna przebudowa Uniwersału, w której należy uwzględnić nasze dotychczasowe uwagi i spostrzeżenia.

przychylam się do tego zdania. Z reguły jestem zwolennikiem porządków opartych na zaoraniu tych kwestii, które nie przystają już do rzeczywistości. Wówczas lepiej przyjąć spójny nowy tekst przepisów niż grzebiąc w starym ryzykować popełnienie błędów nieścisłości.

Miło się czyta takie przemyślane posty, lecz one niczego nie zmienią. Pierwszy krok to powołanie Przewodniczącego Rady, ponieważ Rada Królestwa nie będzie dobrze funkcjonować bez niego. Dopiero w dalszej kolejności możemy zacząć myśleć nad Uniwersałem. A czy napiszemy nowy, czy zmienimy 70 % poprzedniego, nie ma większego znaczenia - bylebyśmy zaczęli coś robić.
зхао

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Rady