Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tło baridajskiego forum

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Tło baridajskiego forum

Postprzez Helwetyk 6 lut 2018, o 21:29

piwniczak napisał(a):W zasadzie sugerowałbym zgłaszać grafiki, potem wszystkie przetestować pod kątem wyglądu przy rozciągnięciu lub innej formie, która da wymierne efekty, porobić print screeny z grafiką jako faktyczne tło forum, a dopiero potem urządzić głosowanie. Fajne grafiki mogą się pojawić, ale być np. zasłaniane przez środek, zawierający forum, więc głosowanie powinno dotyczyć wyglądu w miejscu docelowym.

Jak Jaśnie Oświecony pisze. W razie czego, z poziomu Google Chrome Developer Tools (i zapewne Firefoksa też) można przetestować tła w locie. Jest:

Obrazek

Zmieniamy CSS body na (na przykład, parametry zależne od potrzeb):

Obrazek

I mamy podgląd:

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Laurencjusz 6 lut 2018, o 21:36

Konrad Friedman napisał(a):I jak tam w tej sprawie?

Szanowni!

W sprawie trzeba jeszcze dostarczyć materiał do NIA, a w związku z tym, że urzędników u nas jak na lekarstwo, a pełne uprawnienia mam tylko ja to wszystko kula się dwa razy wolniej. Gdyby przynajmniej Podskarbi sam liczył i płacił :oops:

Jak przerobię sprawy bieżące to wyślę do NIA wszystko jak zostało ustalone ;)

22.17 poszło do adresata zgodnie z umową.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 28 lip 2018, o 10:05

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowni Baridajczycy!

Myślę, że tło forum to temat nadal aktualny. Co Wy na to?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 28 lip 2018, o 22:47

Wasza Królewska Mość!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Postaram się odkopać temat, bo przedstawiony zamek naprawdę wygląda zacnie.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 3 sie 2018, o 17:28

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Dzięki pomocy JKW Helwetyka Romańskiego w baridajskim forum pojawiło się nowe tło pomysłu Wielmożnego Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana. Jak podoba Wam się ten pomysł?
Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina Aleksandra 4 sie 2018, o 10:23

Nowe tło na forum niczego sobie, ale przyznam, że czegoś — z perspektywy zewnętrznej — nie rozumiem. Wybaczcie mi, proszę, zagajanie publicznie, ale jest gorąco i zbyt wiele złocistego trunku wypiłam, aby latać po kuluarach i dowiadywać się, co, kto i jak.

Z tego co rozumiem, JKM Robert Fryderyk abdykował. Jakie są dalsze kroki? Bo tak naprawdę to rozumiem, że Baridas króla nie ma. Kto w takim razie teraz rządzi, jakie są następne kroki i czy Baridas zostaje w obrębie Korony Księstwa Sarmacji oraz forum sarmackiego po zerwaniu unii personalnej?

Wybaczcie mi ignorancję, ale z drugiej strony — to jednak dosyć dziwne, że nie ma żadnych informacji o dalszych krokach, nie wspominając już o obligatoryjnych przemówieniach (oczywiście, po monarchofaszystowsku, jak to w Baridasie zwykło być). W Dreamlandzie spekulują, że KB mogłoby tam wrócić. Jak to jest?

KvL
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 4 sie 2018, o 10:48

Karolina Aleksandra napisał(a):Kto w takim razie teraz rządzi, jakie są następne kroki i czy Baridas zostaje w obrębie Korony Księstwa Sarmacji oraz forum sarmackiego po zerwaniu unii personalnej?

Rządzi Wicekról, Rada obraduje (przy szczodrej definicji tego słowa) nad ordynacją wyborczą, a Traktat Unii pozostaje w mocy — w skrócie.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
Marszałek Sejmu, b. dyrektor Mennicy Eldorackiej, były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Karolina Aleksandra 4 sie 2018, o 10:58

W porządku, dziękuję pięknie!

Wciąż jednak się dziwię, że nie ma żadnego oficjalnego komunikatu, co się dzieje i co się dziać będzie. Obrady Rady w najważniejszej bodaj sprawie dla Królestwa Baridasu przyciągnęły tylko dwie osoby. Gdzie Arpedowie, gdzie Friedman? No i nikt nie mówi o tym, co z traktatem unii będzie dalej. Brakuje chociażby zapewnienia: „hej, coś się wydarzyło, ale wciąż zostajemy w Sarmacji!” To wygląda trochę, jakby frakcja Baridajczyków planowała coś zakulisowo, ale niespecjalnie jeszcze chciała się ujawniać z tymi planami ;)*, a at Aterowie nieświadomi sytuacji robią swoje.

*przepraszam, jeśli coś faktycznie ujawniłam!

KvL
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 4 sie 2018, o 13:07

Karolina Aleksandra napisał(a): Brakuje chociażby zapewnienia: „hej, coś się wydarzyło, ale wciąż zostajemy w Sarmacji!” To wygląda trochę, jakby frakcja Baridajczyków planowała coś zakulisowo, ale niespecjalnie jeszcze chciała się ujawniać z tymi planami ;)*, a at Aterowie nieświadomi sytuacji robią swoje.

*przepraszam, jeśli coś faktycznie ujawniłam!

KvL

JO Diuczesso!

To bardzo możliwy scenariusz, bo Baridajczycy to świetni konspiratorzy. Jeśli frakcja Baridajczyków planuje coś zakulisowo co pomoże w przywróceniu dawnego blasku temu krajowi to czemu by nie. Ród at Atera nie jest do niczego przyspawany, a gdyby trzeba było zrezygnować i przekazać urzędy oraz wrócić do bycia zwykłym Baridajczykiem to ja z chęcią wrócę do podstawowego szeregu. Dla mnie ważne jest dobro kraju i nie będę przeciągał struny jak JKM Robert Fryderyk, który odszedł z urzędu po półrocznym zwlekaniu i skłóceniu wielu osób w Baridasie. Ja tym tropem na pewno nie zamierzam iść. Czekając na wybór nowego Króla będę robił swoje tj. pełnił urząd jaki mam powierzony i rozwijał swoje świeżo nadane lenno. Takie mam plany :)

Wstępne plany na Baridas.

Obrazek

PS: jeśli JO na nowo chciała by zamieszkać w Sarmacji to polecam Baridas :D

Z wyrazami szacunku,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 4 sie 2018, o 15:08

JO Diuczesso,

nasz kraj trzeba odbudować od podstaw, gdyż przez ostatnie pół roku wylało się zbyt dużo żółci i zamiast popijania cytrynówki masa osób wycofała się z życia. Na zakończenie kilka linków pierwszy i drugi. Gdyby wtedy to wszystko ruszyło, a Król abdykował to nie było by tak pusto w Baridasie. Teraz trzeba prace zacząć od podstaw, a wtedy może się uda. Psuje się szybko, ale odbudowa zajmuje dużo więcej czasu. Zachęcam JO do powrotu do Sarmacji, a może praca od podstaw też się spodoba. Wtedy proponuję Baridas.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska