Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Postprzez Julian FER 10 sty 2018, o 17:55

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!

W Nowym Roku chyba już czas na wykonanie porządków, które już chyba dawno trzeba by było zrobić. Co prawda sytuacja przykładowej trójcy nieznacznie się zmieniła, bo w zasadzie to już dwójka, ale sprawę trzeba według mnie monitować. Mam tu na myśli obywatelstwo baridajskie, które przestało być wartością. W mojej ocenie wszystkie osoby, które nie wypełniają swojej przysięgi składanej naszemu krajowi winni być wykreśleni z rejestru i mieć uprawnienia wyłącznie mieszkańców Baridasu.

Samo klikanie i logowanie w systemie nie ma według mnie nic wspólnego z tymi słowami:

Ja, ............ przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać.

(-) Julian Fer at Atera
Marszałek Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 10 sty 2018, o 18:04

Laurencjusz napisał(a):
PS: Przekazałem depeszę dla Marszałka Baridasu, bo jak widzę zaginął nam Podskarbi,

Jak odzyskam obywatelstwo sclavińskie i będę mógł otrzymać potem baridajskie, to mogę trochę pomóc, bo mam ostatnio sporo wolnego czasu.
зхао

Postprzez Sorcha 10 sty 2018, o 18:32

Informuję, że siedzibą Kowenu teraz jest Almera, zatem wszelka magia i ziołolecznictwo ma swój ośrodek kultu w tym miejscu i z Almery od tej chwili pochodzi wszelka moc naszych pradawnych wierzeń i obyczajów.
Bracia i Siostry w magii pradawnych, niechaj woda, ogień, ziemia i powietrze będą z Wami!
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Kristian Arped 10 sty 2018, o 21:37

Julian FER napisał(a):W Nowym Roku chyba już czas na wykonanie porządków, które już chyba dawno trzeba by było zrobić. Co prawda sytuacja przykładowej trójcy nieznacznie się zmieniła

Przyznaję — zapadłem w sen zimowy, głównie z powodu przemeblowania w życiu realnym. Zamierzam wrócić do pełnej aktywności w Baridasie; póki co jestem na etapie redefiniowania mojego miejsca tutaj. Dyskusje w Baridasie, natomiast, zawsze śledziłem.

Co do dyskusji: czy byłaby możliwość skonstruowania mechanizmu analogicznego do tego funkcjonującego w centrali sarmackiej, np. uzależnić dostęp do Rady od aktywności w Baridasie? Wykonanie skryptu zliczającego aktywność nie powinno być problemem.
Obrazek

K+N+B 2017
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 10 sty 2018, o 21:43

Kristian Arped napisał(a):Co do dyskusji: czy byłaby możliwość skonstruowania mechanizmu analogicznego do tego funkcjonującego w centrali sarmackiej, np. uzależnić dostęp do Rady od aktywności w Baridasie? Wykonanie skryptu zliczającego aktywność nie powinno być problemem.

Wielmożny Wicehrabio!

Pomysł bardzo mi się podoba, bo przyznam, że samo wyszukiwanie nieaktywnych przy takiej małej ilości rąk do pracy to bardzo upierdliwa czynność i skrypt by to znacząco usprawnił.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 10 sty 2018, o 22:39

Szanowne Baridajki!
Szanowni Baridajczycy!

Zgodnie z zapowiedzią porządków w dniu dzisiejszym odwołałem Podskarbiego, który utracił obywatelstwo i z powodu swojej nie zgłoszonej tak długiej nieobecności nie wykonuje nałożonych na niego obowiązków. Dodatkowo złożyłem wniosek o odebranie uprawnień.

PS: zatem oprócz Pisarza poszukiwany będzie również Podskarbi.

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 11 sty 2018, o 17:38

Wasza Królewska Wysokość,

postaram się rozliczenia finansowe do niedzieli przedstawić by dotrzymać terminów.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 13 sty 2018, o 13:27

Julian FER napisał(a):postaram się rozliczenia finansowe do niedzieli przedstawić by dotrzymać terminów.

Wasza Królewska Wysokość,

wykonano.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez зхао 14 sty 2018, o 23:51

Skoro mam znowu obywatelstwo, to też się wypowiem.

Proponuję wprowadzenie jednego organu sprawującego władzę przy boku Króla/Wicekróla czyli połączeniu Rady z Dworem, tylko z pewną modyfikacją.

Żółta modyfikacja:
- do Radodworu wchodzi 5 najbardziej aktywnych obywateli według SISS
- 6ty najbardziej aktywny/albo inny obywatel/albo każdy spoza Radodworu pełniłby funkcję rzymskiego Trybuna Ludowego (moglibyśmy go nazwać Strażnikiem Praw albo coś z łaciny wykrzesać) i miałby prawo quasi-weta wobec praw stanowionych przez Radodwór.
- Quasi-weto w moim rozumieniu, to zablokowanie ustawy/uchwały na 1-3dni. Któryś z urzędników miałby prawny obowiązek poinformowania Rady Królestwa o zgłoszeniu weta przez PK Jeśli Strażnik-Praw uzyska w tym czasie 3/x podpisy/podpisów obywateli to ustawa/uchwała przechodzi debatę i głosowanie w Radzie Królestwa (czyli jak dotychczas), jeśli nie, to Rada Królestwa traci prawo do weta dla tej ustaw/uchwały i głosuje nad nią wyłącznie Radodwór.

P.S W związku z napisaniem ładnego posta i dodaniu czegoś od siebie do tej debaty, proszę o dodanie mnie do grupy forumowej KB, bym mógł cieszyć się tym wspaniałym znaczkiem.
зхао

Postprzez Laurencjusz 14 sty 2018, o 23:59

Oriel Korniwal napisał(a):Moim zdaniem istnieją trzy rozwiązania obecnego problemu.

Pierwszym z nich jest rozwiązanie Prześwietnego Pana Juliana.

Drugą opcją jest moim zdaniem ograniczenie liczby członków Rady Królewskiej tylko do osób, które w przeszłości były najbardziej aktywne w obradach rady. Tylko najbardziej dotąd aktywni posiadali by prawo głosowania, pozostali obywatele mogli by tylko wypowiedzieć swoje zdanie, lecz nie mogli by głosować. Oczywiście, jeśli ktoś by zgłosił chęć dołączenia do "stałych członków" rady, to byłaby taka możliwość (tylko dla najbardziej aktywnych na terenie Baridasu). Gdyby ktoś zaprzestałby aktywności w Radzie, to byłaby możliwość odebrania takiemu obywatelowi prawa do głosowania. Po prostu, zamiast w ilość, to powinniśmy iść w jakość.

Jest też możliwość połączenia Dworu Królewskiego i Rady Królewskiej (w składzie obecni członkowie dworu + najbardziej aktywni w Radzie Królewskiej).

Pozdrawiam.

Wielmożny Wicehrabio!

Dziękuję za wypowiedź. Zgodnie z tym cytatem wcześniej wypracowaliśmy opcję nr 3. Myślę, że będzie to właśnie trzech najbardziej aktywnych obywateli plus Dwór Królewski. Jak się uda to nawet był obiecany skrypt do zliczania aktywności.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska