Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Budowa portu morskiego w Cracoffi

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Budowa portu morskiego w Cracoffi

Postprzez Daniel Szekeres 28 gru 2017, o 10:34

Dzień dobry!
Ja bym zrezygnował z latarni szkoda miejsca latarnie są fajne jak są stare i zabytkowe. I tak trzeba wstawić lampy przeciw mgłowe sygnalizujące miejsce wejścia do portu. Można by było wstawić nowoczesny zintegrowany system radarowy i radiowy pozwalający automatycznie wpływać do portu większym jednostką, które częściej będą wpływały do naszego portu. Pozwoli to poprawić przepustowość w porcie rezygnując z tzw. pilotów. Którzy znają port jak własna kieszeń i wiedzą jak poprawnie wpłynąć do niego omijając przeszkody. A czas w którym czekają duże jednostki towarowe na redzie przed wejściem do portu czekając na pilota to spory czas. A tak wszystko było by płynne i bez kolizyjne.
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Julian FER 28 gru 2017, o 11:34

Radiolatarnie oraz system ostrzegania oparty na czujnikach infrastruktury portowej to niezbędne elementy służące sprawnemu poruszaniu się jednostek pływających we właściwych torach wodnych, a latarnia to piękny punkt widokowy i element sentymentalny większości portów, które mają jakąś historię.

Ze względu na dobre warunki pogodowe prace przy nabrzeżach portowych oraz przy nowych basenach trwają bez przeszkód, a ponadto dodam, że nasza portowa latarnia również została odświeżona. Poza tym wstawiona została nowoczesna lampa, której zasięg waha się między 25, a 30 mil morskich. Dodatkowo latarnia została wyposażona w nowoczesny sprzęt radionawigacyjny, który nasi technicy świetnie wkomponowali w kubaturę budowli.
Obrazek

Prace budowlane przy istniejących oraz modernizowanych basenach portowych prowadzone są jednocześnie. Modernizacja kanałów portowych obejmować będzie ich pogłębienie średnio o 15 metrów oraz zakłada poszerzenie głównego toru wodnego, a w tym przesunięcie nabrzeża o 25 metrów.

Obecnie pogłębienie torów wodnych to konieczność, gdyż statki i okręty KMW o dużym zanurzeniu kadłuba powodują, podczas ruchu w kanałach portowych przemieszczanie się osadów, zwłaszcza mulistych. Dotyczy to głównie osi kanału i powoduje niewielkie spłycenie w centralnej jego części oraz po obu stronach toru wodnego.
Obrazek

Na zakończenie dzisiejszej relacji dotyczącej postępu w pracach dodam, że po ukończeniu prac budowlanych zostaną wydane szczegółowe informacje nawigacyjne, które obejmować będą:

- maksymalne dopuszczalne zanurzenie statku (okrętu),
- maksymalną długość statku (okrętu),
- obrotnice,
i tym podobne ważne dla ruchu wodnego informacje żeglugowe.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Daniel Szekeres 28 gru 2017, o 12:51

W sumie może i ta latarnia to nie głupi pomysł myślałem, że będzie całkiem innego typu. Ale ta mi się podoba i skoro w projekcie się pojawiła wiec pewnie doskonale spełni swoją role.
(-) Starszy szeregowy Daniel Szekeres
Kasztelan miasta Almera
Trener zakładowego klubu AKM "Riderzy Almery"

Postprzez Laurencjusz 28 gru 2017, o 17:43

Cieszy mnie fakt, że prace nabierają tempa :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 30 gru 2017, o 12:39

Dzisiaj krótko, bo dzień jest nie zwyczajny, a i pracownikom od czasu do czasu należy się dłuższy odpoczynek. Podsumowując ostatni tydzień mogę stwierdzić, że prace postępują w dobrym kierunku. Już wkrótce zakończą się prace przy nabrzeżach, a dzięki dość dużym postępom przy pogłębianiu kanałów portowych zdecydowałem się na wprowadzenie sprzęty pływającego, który usprawni prace od strony wody i dlatego zdecydowałem sie wprowadzić do prac kilka dźwigów pływających.'

Obrazek

Na zakończenie pracy w dniu dzisiejszym wręczyłem pracownikom małe co nieco oraz życzyłem Szczęśliwego Nowego Roku.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 30 gru 2017, o 14:01

Dziękuję za informację PP Marszałku. Przy okazji zastanawiam się nad herbem Cracofii. Nigdzie go nie mogę znaleźć i myślę, że w Nowym Roku trzeba będzie ogłosić konkurs na jego wykonanie.

Szczęśliwego Nowego Roku :)
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 10 sty 2018, o 17:30

Niestety dzisiaj również krótko. Pracownicy co prawda wypoczęci po zakończeniu sezony świąteczno-noworocznego, ale niestety panujące warunki pogodowe dały się nam we znaki. Na początku deszcz' i błoto, a teraz przymroziło i mamy znaczne oblodzenie.

Wyjdzie na to, że pracownikom, którzy nie znajdą innych prac trzeba będzie zapłacić postojowe, a prace przenieść do pomieszczeń. Przede wszystkim zajęcie będą mieli pracownicy biura projektowego, którzy nanoszą bieżące poprawki i udogodnienia.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 29 sty 2018, o 17:40

Pogoda poprawiła się na tyle, że od tygodnia prace znów zaczęły znów nabierać tempa. Po długich naradach postanowiliśmy, że obecnie najważniejszy będzie skupić wysiłek przy budowie cywilnej Bazy Ratownictwa Morskiego (SAR), która znajdować się będzie w obszarze oznaczonym kolorem purpurowym. Decyzja zapadła ponieważ obecny sezon sztormów i huraganów będzie wymagał posiadania sił gotowych do niesienia pomocy w przypadku awarii statków na morzu.

Kolejnym etapem będzie rozbudowa zatoki przeznaczonej dla Książęcej Marynarki Wojennej, której okręty co prawda cumują w miejscu osłoniętym przed działaniem sztormów, ale brakuje zaplecza logistycznego. Obecnie trwają intensywne prace budowlane przy przygotowaniu suchego doku, w którym każdy okręt będzie można gruntownie remontować. Docelowo, jeśli inwestycja się uda to może w przyszłości będzie można zastanowić się nad budową okrętów od podstaw, gdyż dok podzielony jest na dwie części, które umożliwiają jednoczesne prace nad dwoma mniejszymi jednostkami lub jednym dużym okrętem.

Szarym kolorem oznaczono przestrzeń do dalszej zabudowy portowej do której doprowadzona została sieć dróg dojazdowych.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Eradl 29 sty 2018, o 22:15

no i git, będzie wojenna zatoczka :)
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 18 lut 2018, o 19:44

W związku z tym, że cywilna Baza Ratownictwa Morskiego (SAR) jest już na ukończeniu trzeba zadbać o jej wyposażenie oraz sprzęt indywidualny dla ratowników morskich. W chwili obecnej zamówione zostały kurtki dla ratowników w kolorach pomarańczowych i niebieskich. Już niedługo obecnie prowadzone rozmowy mogą zaowocować pojawieniem się pierwszych jednostek pływających.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska