Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kryzys

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Kryzys

Postprzez Jihymed 6 gru 2017, o 23:37

WKM, WKW
Szanowni Baridajczycy

Już od dłuższego czasu przechodzimy w Baridasie kryzys aktywnościowy. Nikt nic nie robi, ale i nic się nie dzieje. Nikt nie animuje życia w Królestwie i nikt nie próbuje tego zmienić. Panuje powszechny marazm i niechęć. Ogólnie jest smutno, nieprzyjemnie, cicho. Ale nikomu (mam nadzieję) się nie podoba.

Czy możemy to zmienić? Owszem, ale to nie chodzi o próby aktywacji bo tak. To nie może być chwilowy impuls tak jak Zyriusz. Juz nieliczni uczestniczą w programie Zyriusz.. 3-4 osoby? Nie więcej. A to jest niewiele. Naprawdę niewiele. Tak naprawdę to jest tylko kilka słów. Czy to się opłaca. Zdecydowanie nie. To nie jest więcej niż napisanie ćwirka. Tylko tam za to płacą.

Czego potrzeba Baridajczykom? Zdecydowanie motywacji. Oraz pomysłu. To nie są wielkie przemyślenia, każdy pewnie myśli tak samo. Jednak nie każdy chce coś z tym zrobić. To jest problem.

Jednak najważniejszy problem leży gdzie indziej. Tak naprawdę jest to brak problemu. Brak problemu, który wszyscy chcieliby się zainteresować i próbować go rozwiązać. Brakuje nam kontrowersji, kogoś kto wszystkim by się sprzeciwił, kto ryzykując własne imię, nawet jeżeli jeszcze nie zdążył sobie wyrobić zdania wśród Sarmatów zrobił być coś z nami. Tak jak Salvadore van der Saar. Jak Paweł Plata. Jak Zanik. Może to nie jest zbyt inteligentne, ale to takiej osoby brakuje w społeczeństwie. Brakuje takiego "dzieciaczka" którego nikt nie zrozumie i każdy będzie chciał sie go pozbyć. Brakuje nam wspólnego wroga.

Być może teraz niektórzy pomyślą że nadal zostaję sytuacja Awary. Wkoncu wokół tego też rozwinął się dosyć duży konflikt. Ale powiedzmy szczerze. Sprawą awarska już dawno zrobiłam się nudna. Co prawda, my dotrzymaliśmy obietnicy, nadal uznajemy Scholandię jako kraj korony (prowincje) Dreamlandu. Ale Scholandia chce wypowiedzenia tego traktatu. Co by to im dało? Odzyskaliby Awarę. Ale my, moglibyśmy przestać uznawać Scholandię jako kraj wchodzący w skład KD. Albo całkiem uznać Scholandię za nieistniejąca. Jeżeli tak by sie stalo, (czyli Scholandia nie istnieje) to Awara zostaje Baridajska, bo inaczej jest niczyja. Czy może jednak pozorne oddanie Awary Scholandii dałoby Baridasowi coś?

Nie. Właśnie wręcz przeciwnie. Rozwiązanie sprawy Awarskiej to rozwiązanie wszystkich problemów. A to nie o to nam chodzi. Rozwiązanie tego problemu to przecież stworzenie paradoksalnego problemu, polegającego na ich braku. Jeżeli nie będziemy mieli żadnego punktu zapalnego to nasza aktywność będzie leżeć. Natomiast próba rozwiązania problemu nie daje nam aktywności długoterminowej.

Więc co powinniśmy zrobić? Zagrzejmy konflikt Awarski. Spróbujmy "zawołac" tegoż wroga, jak Salvadore/Płata/Zanik. Czy to jest ryzyko? Tak. Ale czy to jest warte tej aktywności? Myślę że tak. Czy jesteśmy w stanie wyjść z kryzysu - zarówno tego tytułowego, jak i tego, który byłby spowodowany znalezieniem sobie przeciwnika, lub zaostrzeniem konfliktu wokół Awary? Również myślę że jesteśmy w stanie. Tak jak udało się Baridajczykom podnieść po słynnym Baridajskim sierpniu, tak i z tego udaloby nam się wyjść. Oczywiście zawsze zostaje niezbyt przyjemne zdanie wśród widzów. Jednak jesteśmy takim narodem, że nawet największą wojna nas nie zniszczy, bo podniesiemy sie dwa razy silniejsi.
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Re: Kryzys

Postprzez Laurencjusz 7 gru 2017, o 00:38

Wasza Królewska Mość!
Poważny Przewodniczący!
Baridajki i Baridajczycy!

Stan, w którym znajduje się Baridas od jakiegoś czasu wiąże się z tym, że nie tylko jest nas mniej, ale również i ta mniejszość też ma mniej czasu na czynności, które zabierają sporo czasu by wyszła z nich inicjatywa ciekawa oraz dopracowana jakościowo. Trzeba próbować różnych pomysłów i przede wszystkim ze sobą rozmawiać, uzgadniać itp. zamiast rzucać się w ciemno z jakimś pomysłem, bo jest nas na tyle mało, że taki spontaniczny zryw nie zawsze chwyci pozostałych. Próbować jednak trzeba.

Tymi słowami życzę Wam wszystkim więcej wolnego czasu, który mi też by się przydał. Czasem jest taki okres, że większość spraw zwalnia tempo. Ważne by ten stan nie trwał zbyt długo.

Pozdrawiam Was wszystkich,
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Sorcha 7 gru 2017, o 23:37

Cóż...
Kryzys jest rzeczą normalną, zwłaszcza wtedy, kiedy ludzie mają jakieś dodatkowe lub nowe realne sprawy, ja na ten przykład pracuję (kiedyś nie pracowałam długie lata i mogłam zajrzeć przed i po południu). Obecnie mam bardzo ograniczony czas, co powoduje moją absencję.
Ten komentarz nie ma na celu tłumaczenia się z mojej nieaktywności, tylko uzmysłowienie wszystkim, iż ludzie mają pewne realne sprawy, których nie mogą przełożyć/odłożyć/zapomnieć o nich czy coś innego z nimi zrobić. Zapewne starają się wejść (piszę o tych, którzy po wejściu reagują na informację lub przypomnienie).
Co do osób, które wchodzą i mimo informacji na PK nie reagują należy w jakiś sposób dotrzeć i zasięgnąć informacji, co powoduje brak odzewu z ich strony.
Jednym zapewne się nie chce, inni kolokwialnie olewają wszelkie info, a inni może by chcieli coś napisać, ale nie mają pomysłu. Trzeba zwrócić uwagę, że może ludzie mają inny pogląd na organizację Baridasu, może uważają, że jest zbyt nudnawo (tu nikogo nie oskarżam ani nic nikomu nie wytykam, tylko zwyczajnie zastanawiam się).
Jest gro osób w Baridasie bardzo aktywnych i naprawdę ze świetnymi pomysłami, ale to za mało. Za mało by porwać "tłumy". Przyznam, że mnie polityka nie interesuje i myślę, iż wielu ma to samo zdanie, a obecnie na pierwszy plan (przynajmniej dla mniej aktywnych) cała zabawa w mikronację kręci się wokół polityki, ustaw, postanowień, trybunałów i takie tam.
Ja może miałabym parę pomysłów, ale nie chce mi się wszystkiego "podpierać papierkowymi zgłoszeniami, uzyskiwaniem zgody i jakąś ilością pieczęci". Może ludzie boją się, iż naruszę taką czy inną ustawę, a może złamią jakiś paragraf.
Co jeszcze ludzi odstrasza?
Myślę, że bardziej niż biurokracja i paragrafy odstrasza ludzi krytyka i/lub ośmieszenie.
Tak, to w wielu wypadkach jeden z głównych powodów nieaktywności, ludzie sobie mówią po co będę pisał, zaraz mnie oplują i będą się śmiać, pewnie to nikogo nie zainteresuje. Może mi powiedzą, że mój pomysł głupi i nie ma sensu.
Może trzeba coś w tym kierunku zmienić, nie wiem jak by to mogło wyglądać, tu myślę potrzeba większej dyskusji, może potrzebna jakaś zachęta, a może potrzebny ktoś, kto by z tymi nieaktywnymi kontaktował i rozmawiał, zachęcał do większego działania.
Nie wiem, w każdym razie coś zrobić trzeba i to szybko.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Eradl 8 gru 2017, o 00:02

kryzysy zawsze były są i będą... i tak jak zawsze przychodzą z biegiem czasu przyjdzie normalizacja. Damy radę bo jak nie my to kto? :)
bsmt. Eradl Adrien Marcus Pius v-hr. da Firenza, wygnieciony muzyk, mag chaosu.
"A Gdy z ziemi chmielowej zebrano plony, prorok piąty rzucił szyszką chmielową w ocean, by sytych nakarmić a głodnych potępić." WK P1-7
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 8 gru 2017, o 00:05

Sorcha napisał(a):Jest gro osób w Baridasie bardzo aktywnych i naprawdę ze świetnymi pomysłami, ale to za mało. Za mało by porwać "tłumy". Przyznam, że mnie polityka nie interesuje i myślę, iż wielu ma to samo zdanie, a obecnie na pierwszy plan (przynajmniej dla mniej aktywnych) cała zabawa w mikronację kręci się wokół polityki, ustaw, postanowień, trybunałów i takie tam.
Ja może miałabym parę pomysłów, ale nie chce mi się wszystkiego "podpierać papierkowymi zgłoszeniami, uzyskiwaniem zgody i jakąś ilością pieczęci". Może ludzie boją się, iż naruszę taką czy inną ustawę, a może złamią jakiś paragraf.
Co jeszcze ludzi odstrasza?
Myślę, że bardziej niż biurokracja i paragrafy odstrasza ludzi krytyka i/lub ośmieszenie.
Tak, to w wielu wypadkach jeden z głównych powodów nieaktywności, ludzie sobie mówią po co będę pisał, zaraz mnie oplują i będą się śmiać, pewnie to nikogo nie zainteresuje. Może mi powiedzą, że mój pomysł głupi i nie ma sensu.
Może trzeba coś w tym kierunku zmienić, nie wiem jak by to mogło wyglądać, tu myślę potrzeba większej dyskusji, może potrzebna jakaś zachęta, a może potrzebny ktoś, kto by z tymi nieaktywnymi kontaktował i rozmawiał, zachęcał do większego działania.
Nie wiem, w każdym razie coś zrobić trzeba i to szybko.

Bardzo ciekawe podejście do tematu. Myślę, że sporo z poruszanych spraw da się jakoś załatwić. Prowadzę korespondencję z różnymi osobami w różnych sprawach. cieszę się gdy przedstawione pomysły są wdrażane.

Zachęcam wszystkie osoby, które nie są pewne swych wpisów lub myślą, że ich pomysł może nie wypalić do wcześniejszych kontaktów przez Pocztę Konną. Wszystko można obgadać na luzie.

Powiem więcej. Bardzo brakuje mi #baridas Kiedyś było to miejsce tętniące życiem. Bardzo dużo spraw można było obgadać do "sławnego sierpnia". Później był tam tylko spam i ogólne wnerwienie jednych na drugich (wszystkich złośliwości nie sposób wymienić). Ludzie przestali tam zaglądać. Później JKW Piotr II Grzegorz próbował bezskutecznie odzyskać kanał. Sam pisałem do JO Markusa Arpeda, który zapewniał mnie, że nie ma problemu, a kanałem obecnie zarządzają:

1. Arsacjusz Agnomen-Kolineusz (osoba, której już mi się nie chce komentować)
  2. Kristian Arped

Prawda jest taka, że kanał jest ukryty albo nie działa. Jedyne co widać to: Zły klucz kanału dla #baridas

Brakuje mi takiego miejsca, w którym kiedyś np. godzinami prowadziliśmy ożywioną dyskusję w Radzie Królestwa, czy załatwialiśmy inne sprawy. Słowem rozmawialiśmy o wszystkim. I o pierdołach też, a ludzie się lepiej znali i dzięki temu lepiej nam się żyło.

Wielka szkoda, że #baridas nie działa. Jak ktoś ma pomysł na to jak założyć inny kanał IRC, w którym ktoś z nas mógł by zarządzać uprawnieniami i np. zbanować przeszkadzających to chętnie o tym pogadam :)

Pozdrawiam
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Sorcha 8 gru 2017, o 09:39

Laurencjusz napisał(a):Brakuje mi takiego miejsca, w którym kiedyś np. godzinami prowadziliśmy ożywioną dyskusję w Radzie Królestwa, czy załatwialiśmy inne sprawy. Słowem rozmawialiśmy o wszystkim. I o pierdołach też, a ludzie się lepiej znali i dzięki temu lepiej nam się żyło.

Owszem brakuje takiego miejsca, bo wtedy ludzie być może bardziej by się angażowali, a i pomysły byłyby wspólnie omawiane od samego początku.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Jihymed 8 gru 2017, o 23:30

WKW
Szlachetna Damo

Nie będę pisał z czym się zgadzam, bo ze Szlachetną Damą zgadzam się w 100%

Jednak jest jedna sprawa, która uważam za zbędną. Mam tu na myśli kanał IRC #baridas. Wiedząc jaką aktywnoscią tętni IRC #sarmacja, raczej nie spodziewałbym sie ze na kanale jedynie Baridajskim byłby tłok. Poza tym nijak wpłynie to na aktywność i frekwencje. Owszem, będzie można pogadać, ale zawsze można do tego uzyc #sarmacja, Discorda, poczty Konnej. Po co mnożyć kolejne komunikatory i rozdrabniac się?
Jihymed Niezyd

Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 9 gru 2017, o 11:37

Sorcha napisał(a):Owszem brakuje takiego miejsca, bo wtedy ludzie być może bardziej by się angażowali, a i pomysły byłyby wspólnie omawiane od samego początku.

Prześwietna Hrabino!

Oj, brakuje, brakuje. Proszę wybaczyć mojemu przedmówcy nieznajomość tytulatury baridajskiej, bo to chyba drobne przeoczenie z pośpiechu. Oceniać dzisiejszą aktywność na IRC i porównywać do tego co się działo nie jest tak łatwo. W mojej ocenie kanał IRC był idealny również z jednego istotnego powodu, bo będąc na #baridas zawsze można było przeskoczyć np. na #sarmacja, albo zobaczyć na stronie głównej czy jest tam osoba, z którą chciało się coś obgadać na żywo. Rzadko zaglądałem na IRC-a, ale nie powiem, że da się go porównać do Discorda, Poczty Konnej lub innych aplikacji, których jest jeszcze trochę.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 9 gru 2017, o 16:50

Awww.

Jak ja się mogłem tak pomylić.

Hrabina raczy wybaczyc.
Jihymed Niezyd