Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Postprzez Laurencjusz 4 gru 2017, o 23:14

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Szanowne Baridajki i Baridajczycy,

W związku z tym, że od dłuższego czasu borykamy się z uzyskaniem właściwego poziomu frekwencji w czasie obrad Wysokiej Rady, a w konsekwencji odsuwamy od kolejnych głosowań nieobecnych Obywateli Baridasu. Później ich przywracamy, a oni nadal nie głosują. Rzec można więcej, bo mając przyznane obywatelstwo niektórzy z Baridajczyków nie robią nic poza tym, że widnieją w systemie jako osoby, które tylko się logują, a brak im odwagi i odrobiny przyzwoitości by po prostu zrzec się Obywatelstwa Baridasu.

Tak dalej być nie może. Stwierdzam ten fakt, bo doszło już do tego, że w obradach nie uczestniczy urzędnik Dworu Królewskiego i mimo, że poprzez Pocztę Konną ta powinność jest mu przypominana to woli zamiast poświęcić kilka sekund wpisując jeden wyraz - wypowiedzieć się w innym miejscu. Dlaczego?

Każda Baridajka i Baridajczyk przed wpisaniem do rejestru obywateli składa przysięgę:

„Ja, NN, przysięgam, że jako obywatel Królestwa Baridasu, wykonując swe prawa i obowiązki, zawsze na uwadze mieć będę dobro całej rzeczypospolitej sarmackiej; Że będę wspierał Królestwo i Jego prawa oraz bronił ich przed wszystkimi wrogami, zewnętrznymi i wewnętrznymi; Oraz że będę wspierał rzeczpospolitą sarmacką ze wszystkich swoich sił, kiedy prawo lub dobro wspólne będą tego wymagać”.

By nie być gołosłownym podam kilka przykładów "rekordzistów":

1. AG308, Baszar Svensson at Atera - ostatnia wypowiedź w Baridasie - 16.XII.2016 r.
2. AF683, Kristian Arped - ostatnia wypowiedź w Baridasie - 12.VIII.2017 r.
3. AG003, Daniel January von Tauer-Krak - ostatnia wypowiedź w Baridasie - 20.VIII.2017 r.

Czym dla niektórych z Was są te słowa? Nie wiem. Dlaczego nikt z Was nie złożył wniosku o zrzeczenie się Obywatelstwa Baridasu? Nie mam pojęcia.

Sumując to mamy taką sytuację. Obecnie uprawnionych do uczestniczenia w obradach Rady Królestwa jest 18 osób, a przez brak zaangażowania osób, które nie wspierają królestwa głosowanie trzeba będzie raczej powtórzyć.

W związku z zaistniała sytuacją zamierzam dokonać nowelizacji przepisów i docelowo odbierać Obywatelstwo Baridasu wszystkim osobom, którzy nie wypełniają podstawowego obowiązku tj. nie wykazują żadnej aktywności w Baridasie.

Fare Aryon!
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: Baridajczycy, a ich powinności obywatelskie

Postprzez Sorcha 5 gru 2017, o 08:22

Choć sama nie jestem zbyt aktywna, ale popieram. Dobrą metodą jest informacja na PK, po ignorowaniu takiej informacji można domniemywać, że komuś nie zależy na obywatelstwie.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Królestwo Baridasu

Postprzez Jihymed 5 gru 2017, o 16:31

Problem aktywności obywateli to poważny problem. Jednak czy jego rozwiązanie nie leży bliżej niż patrzymy? Czy to jest wina tych, którzy są nieaktywny i ani słowa o tym nie wspomną? A może to wina realiozy, która czasem wciąga niczym czarna dziura? Może to wina prawa? Wina prawa o obywatelstwie Baridajskim, może inna luka prawna?

Powodów można wymyślić mnóstwo, chociaż tak naprawdę żaden z nich nie jest specjalnie satysfakcjonujący. Natomiast rozwiązanie też nie leży tuż pod stopami i jeszcze pewnie wielokrotnie je podepczemy zanim stwierdzimy że było dobre.

Ale jakie jest to rozwiązanie? Nie wiem, jednak nie tylko my mamy takie problemy. I w zasadzie jest to stan przejściowy. Historia mikronacji już nie raz zanotowała takie spadki i nie jest to na pewno ostatni taki spadek aktywności. Może to trzeba po prostu przeczekać i robić swoje?
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 7 gru 2017, o 18:23

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Według mnie Obywatelstwo to obowiązek, który dobrowolnie brany na barki składającego przysięgę związany jest z dbałością o sprawy związane z funkcjonowaniem królestwa. Obywatel ma określone obowiązki i przywileje. Zastanowił bym się nad rozszerzeniem przywilejów dla aktywnych obywateli oraz doprecyzowaniem tego czego osoba, która nie posiada obywatelstwa czynić nie powinna.

Art. 1. [Priorytety i wartości najwyższe]

1. W ramach Królestwa Baridasu zwanego również Baridasem oraz Krajem Korony i w oparciu o nie kształtuje się życie społeczeństwa baridajskiego.
  2. Państwo zapewnia mu swobodny rozwój, a gdy tego dobro powszechne wymaga, nadaje mu kierunek lub normuje jego warunki.
  3. Twórczość jednostki jest dźwignią życia zbiorowego.
  4. Kraj Korony zapewnia swoim obywatelom i mieszkańcom możność rozwoju ich wartości osobistych oraz wolność sumienia, słowa i zrzeszeń z zachowaniem czci należnej dla Króla i jego reprezentantów we władzach Korony.
  5. Granicą tych wolności jest dobro Królestwa Baridasu.
  6. Obywatele i mieszkańcy winni są Państwu wierność i rzetelne spełnianie nakładanych przez nie obowiązków.
  7. Wartością wysiłku i zasług obywatela lub mieszkańca na rzecz Baridasu mierzone będą jego uprawnienia do wpływania na sprawy publiczne.
  8. Obywatele Królestwa Baridasu posiadać będą pełnię tych praw, a mieszkańcy tylko ich część.
  9. Pozostałe osoby, które nie posiadają statusu obywatela lub mieszkańca traktowani są jako goście, którym swobody poruszania się mogą być w każdej chwili ograniczone.
  10. Aktywność i praca jest podstawą rozwoju i potęgi Królestwa Baridasu, to jest kraju który roztacza opiekę nad pracą i sprawuje nadzór nad jej warunkami.
  11. Żadne działanie nie może stanąć w sprzeczności z celami Królestwa Baridasu, wyrażonymi w jego sprawach.
  12. W razie oporu Państwo stosuje środki przymusu i podejmuje czynności prawne.
  13. Odstępstwo od tej reguły stosować można tylko za porozumieniem stron oraz z rzeczywistą korzyścią dla dobra wspólnego i Kraju Korony.

Z wyrazami szacunku,

(-) Julian Fer at Atera
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez MAP 7 gru 2017, o 19:12

Receptą na problem - braku frekwencji, nie braku aktywności - mogłoby być usunięcie z przepisów wymogu frekwencji. Jeśli głosowania są ogłaszane publicznie na forum, i trwają przynajmniej 2 dni, a do tego obywatele
są informowani np. przez PK o głosowaniu - to nie ma sensu utrzymywać tego wymogu.

Co do nieaktywności, bo to ten większy problem, jest źle. Nie licząc komunikatu JO Levengothona, ostatni post
w centralnej części forum pojawił się 4 grudnia, więc o ile to jakiekolwiek pocieszenie - to nie jest wina Baridasu.
Ja oczywiście nie jestem święty, bo jestem aktywny skokowo lub aktywny inaczej, lub nieaktywny przez większość czasu, kajam się. Przechodzę chyba coś na wzór v-kryzysu wieku średniego. Lepiej nie będzie.
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 7 gru 2017, o 20:40

MAP napisał(a):
Receptą na problem - braku frekwencji, nie braku aktywności - mogłoby być usunięcie z przepisów wymogu frekwencji. Jeśli głosowania są ogłaszane publicznie na forum, i trwają przynajmniej 2 dni, a do tego obywatele
są informowani np. przez PK o głosowaniu - to nie ma sensu utrzymywać tego wymogu.

JO Diuku!

Niestety problem frekwencji nie wynika z niedoinformowania, bo informacje przesyłane są przez PK. Najgorsze jest to, że niektórzy są obecni, a co gorsza publicznie się wypowiadają i... niestety nie głosują.

Tego już nie potrafię tego wytłumaczyć.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 7 gru 2017, o 22:36

Ja natomiast uważam, że problemu z frekwencja nie ma. Debata - ok, nie wszyscy muszą mieć zdanie, a pisanie "nie wnosze poprawek" nie ma najmniejszego sensu. Natomiast głosowania pokazują ile osób faktycznie może poświęcić chwilę. W ostatnim głosowaniu wzięła udział połowa uprawnionych, więc wcale nie jest źle. Jednak co prawda mogłoby być lepiej. To zawsze jest tylko 9 osób, z których niewielu ma wiekszą ilość czasu.

Nadal będę się upierał przy zdaniu, że aktywności nie ma, bo nie ma na czym jej oprzeć. Teraz wielkimi krokami idzie v-Mundial. Trochę to napędzi aktywność, możnaby zrobić jakąś otoczkę dla niego właśnie w KB. Jakieś wyjazdy kibiców, emocjonujące relacje z meczów, pieśni dla piłkarzy, czego dusza zapragnie.

Mam nadzieję że niedługo również z powrotem Baridajczycy będą mogli nosic cegly. Jednak nie będzie to już takie proste, a wstępne ustalenia już trwaja. Niedługo wszystko zostanie przedstawione na forum. (Mam przynajmniej taką nadzieję).
Jihymed Niezyd

Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 8 gru 2017, o 16:48

Jihymed napisał(a):
Natomiast głosowania pokazują ile osób faktycznie może poświęcić chwilę. W ostatnim głosowaniu wzięła udział połowa uprawnionych, więc wcale nie jest źle. Jednak co prawda mogłoby być lepiej. To zawsze jest tylko 9 osób, z których niewielu ma wiekszą ilość czasu.

Poważny Panie Przewodniczący!

Jak to 9 z 17 to nie jest źle. To prawie próg minimalny by głosowanie było ważne. Gdyby było już 9 z 18 to głosowanie było by nie ważne. Dla mnie to dramat. Tym bardziej, że spora część, która jest codziennie ma wylane i po prostu nie głosują, a zamiast tego pisze sobie w innych miejscach. To znaczy, że mają czas, a nie chcą i to wedlug mnie jest podstawą do odebrania im Obywatelstwa Baridasu.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 8 gru 2017, o 18:25

Prześwietny Marszałku

Jak to 9 z 17 to nie jest źle. To prawie próg minimalny by głosowanie było ważne. Gdyby było już 9 z 18 to głosowanie było by nie ważne. Dla mnie to dramat. Tym bardziej, że spora część, która jest codziennie ma wylane i po prostu nie głosują, a zamiast tego pisze sobie w innych miejscach. To znaczy, że mają czas, a nie chcą i to wedlug mnie jest podstawą do odebrania im Obywatelstwa Baridasu.

Nie. Odbieranie obywatelstwa osobom, które mieszkają w Baridasie oraz spełniają się na innych polach aktywności niż Rada Królestwa, nie jest sposobem na wymuszeniu tego na nich. To jest jedynie zniechęcanie ich do Królestwa. Owszem, selekcja w Radzie przyda się, jednak nie wśród obywateli, a w składzie Rady.

A nie chodzi nam o to, żeby się pozbyć obywateli z Królestwa, a chodzi nam o to, żeby Rada funkcjonowała prawidłowo i aktywność była. Dlatego trzeba zmienić funkcjonowanie Rady, tak żeby nie każdy miał do niej dostęp, a jedynie ci którzy na pewno zagłosują, lub chociaż można tak przypuszczać, tak aby nie czuć zagrożenia nieważnością głosowania.
Jihymed Niezyd

Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez MAP 8 gru 2017, o 20:24

9/17 to całkiem nieźle, biorąc pod uwagę że głosowanie w Radzie to referendum. Nie zapominajmy, że Rada wyewoluowała z organu doradczego, więc zawsze była raczej przywilejem i niż obowiązkiem (dlatego np. w uchwała wypisywano wszystkich, którzy brali udział w ich uchwaleniu).
Mikołaj Torped
diuk, markiz, renegat
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Domena Królewska