Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Postprzez Jihymed 30 lis 2017, o 08:15

No oczywiście że rozbujamy. Oby tylko nie zatonął :D
Jihymed Niezyd

Przewodniczący Rady Królestwa Baridasu
Poseł na sejm LIV kadencji
Zoolog
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 3 gru 2017, o 18:46

Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Z przykrością informuję, że przed chwilą odwołałem zasłużonego dla Królestwa Baridasu urzędnika Dworu Królewskiego Fryderyka von Hohenzollern i przekazałem obowiązki Marszałka Baridasku dla jego zastępcy Juliana Fer at Atery, który od 13 sierpnia 2017 r. pełnił obowiązki Wicemarszałka Baridasu.

Mam nadzieję, że ustępujący z urzędu Markiz von Hohenzollern pokona trawiącą go realiozę i wróci do nas z powrotem, a nowemu Maraszłkowi Hrabiemu Fer at Aterze życzę dalszych sukcesów w pracy oraz znalezienia dla Baridasu nowego Pisarza.

Fare Aryon!

(—) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Wicekról Baridasu
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 3 gru 2017, o 22:20

Szanowni Baridajczycy i Baridajki

Strata, jaką jest markiz von Hohenzollern jest ogromna, głównie dla tego, iż to właśnie on był niegdyś wielką opoką zarowno aktywności jak i jakości w Królestwie. Jednak sądzę, że hrabia Fer at Atera podola zadaniu, jakie na nim spoczęło. Zresztą, wcale nie sądzę, ja jestem pewien.

Pisarz dworu to bardzo wymagająca posada, wymagająca sporych umiejętności i duzej ilości wolnego czasu. Nie każdy może sobie na to pozwolić, jednak z góry mowie, jeżeli znajdzie się ktoś na posadę, chętnie pomogę mu się na niej zadomowić. Pamiętam, jak niegdyś sam markiz von Hohenzollern wprowadzał mnie w tajniki pracy pisarza dworu. Niemniej myślę że teraz ja powinienem przekazać ta wiedzę kolejnej osobie.

No i mam nadzieję, że aktywność nie runie, niczym dach pałacu książęcego po wybuchu. Obecnie czekam na odpowiedź od Podskarbiego i może zaczniemy coś działać.

W miedzyczasie zakulisowo zacząłem pracować nad zoo Almerskim z prawdziwego (no dobra, trochę wyimaginowanego) zdarzenia. Szału nie ma, prace prawdopodobnie (zeby zoo miało ręce i nogi) do końca stycznia najmniej. Nie bede narazie zdarzał zbyt dużo, jak wszystko będzie gotowe to pojawi się możliwość wstępu ;)
Jihymed Niezyd

Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Wespucci 4 gru 2017, o 08:07

Zoo? Jakie zoo? Gdzie mamy zoo?!
/-/ bosman Henryk Wespucci
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 4 gru 2017, o 17:56

Jihymed napisał(a):Szanowni Baridajczycy i Baridajki

[justify]Strata, jaką jest markiz von Hohenzollern jest ogromna, głównie dla tego, iż to właśnie on był niegdyś wielką opoką zarówno aktywności jak i jakości w Królestwie.

To prawda i wielka szkoda dla naszego kraju. Nawet ten ostatni wzrost aktywności do 12 punktów już tak nie cieszy. Myślę, że morał tego taki, że jest nas coraz mniej i jeszcze bardziej musimy się wspierać.
Obrazek
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Jihymed 4 gru 2017, o 19:57

W zasadzie to tak. Jest nas tak mało, że jedna osoba powinna pelnić tyle urzędów ile tylko może. Natomiast jest w tym też trochę mojej winy, (rezygnacja z urzędu Pisarza), bo pomimo tego, że urząd już nie był sprawowany należycie, to pewnie gdybym spróbował to pociągnąć to może coś by jeszcze wyszło. Ale niestety nie każdy jest taki pracowity, bo nie ukrywajmy, wcale pracowity nie jestem. Poza tym, pisząc ten komentarz mogłem zrobić coś bardziej pożytecznego i tylko czyste lenistwo sprawiło, że tego nie zrobiłem... To jest właśnie nasz kłopot, ten sam, z którym się borykam. Łatwiej jest napisać coś krótkiego i w zasadzie dosyć bezsensownego, niż coś w miarę pożytecznego, nawet gdyby było to równie krótkie...
Jihymed Niezyd

Zoolog
Dobry Obywatel
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Guedes de Lima 4 gru 2017, o 22:07

Baridajczycy - nieliczni ale fanatyczni. I tego fanatyzmu w aktywności Wam życzę. ;)
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Dziekan Wydziału Historii i Nauk Humanistycznych
Właściciel Unicorn Media Corporation
Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska