Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: Nuntius (nie) tak gaudium magnum

Postprzez Julian FER 4 lis 2017, o 14:22

Dla usprawnienia procesu zbierania statystyk aktywności powstał oddzielny wątek ku zadumie Baridajek i Baridajczyków, którzy zechcą się nad tym zastanowić. Będę starał się go zaktualizować by przedstawiał szerszy obraz aktywności i jej wzrostów i spadków.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Sierg 4 lis 2017, o 15:02

Julian FER napisał(a):[...] powstał oddzielny wątek ku zadumie Baridajek i Baridajczyków [...]

O ile zebranie statystyk w jedno miejsce jest czynnością godną pochwały, tak zachęta do zadumy wzbudza pewien niepokój. Chodzi o patrzenie na liczby z wypiekami na twarzy? Nie zatracajcie się w poczuciu wielkości — to tylko wartości matematyczne. Zaduma powinna mieć miejsce wtedy, gdy aktywność będzie prezentowała się nie tylko w kategorii ilości, ale również jakości. Chyba że jest to zaduma nad marnością lub niedoskonałością, wtedy to zrozumiałe.

Może warto wprowadzić jakiś wyróżnik, którym oznaczano by (liczono) wypowiedzi o ponadprzeciętnym przekazie?
Byłoby to dość kontrowersyjne, ale jakże ciekawsze od tych nijakich statystyk. ;)
Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 4 lis 2017, o 15:19

Sierg napisał(a):
Może warto wprowadzić jakiś wyróżnik, którym oznaczano by (liczono) wypowiedzi o ponadprzeciętnym przekazie? Byłoby to dość kontrowersyjne, ale jakże ciekawsze od tych nijakich statystyk. ;)

Każdy potraktuje ten zasób po swojemu, a ja nie chciałem wyrażać tam swojej subiektywnej oceny. Każda opinia jest ważna, a czasem jak widać i pożyteczna. Jeśli chodzi o przekaz lub też kontrowersyjne wypowiedzi to pomysł całkiem ciekawy. Chciałem poniżej zamieszczać zestawienia miesięczne, więc być może przy każdym miesięcznym zestawieniu uda mi się znaleźć jakąś ciekawą wypowiedź.
(-) Julian hr. Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Sierg 4 lis 2017, o 15:29

Wyróżnianie dobrych wypowiedzi mogłoby skutkować podwyższeniem poziomu debaty publicznej. Nie proponuję, jak można byłoby to zrobić, ale podrzucam ten pomysł do rozważenia. W historii Baridasu wyróżnialiśmy aktywność na wiele różnych sposobów. Jestem przekonany, że warto doceniać nie tylko inicjatywy, ale także odważne, merytoryczne głosy w dyskusji. Polityka wysokich standardów to coś, co w mikronacjach naprawdę by się przydało.
Obrazek
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Domena Królewska