Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

O planach na lepszą Almerę - słów kilka

Dyskusje dotyczące Królestwa jako całości oraz stolicy, Almery

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Re: O planach na lepszą Almerę - słów kilka

Postprzez Wespucci 7 sie 2017, o 09:37

Wasza Królewska Mość!
Wasza Królewska Wysokość!
Obywatele i Obywatelki!

Temat podbijam, jeśli chodzi o forum. Jeśli zaś chodzi o resztę pomysłów, w przeciągu maksymalnie kilku dni napiszę o nich więcej.

Pozdrawiam.

Kasztelan Almery
/-/ Henryk baron Wespucci
/-/ bosman Henryk Wespucci
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Jarosław Wawrzyniak 16 sie 2017, o 10:57

Witam wszystkich.
Na poczatku powiem ze jestem tu nowy wiec za jakiekolwiek bledy z gory przepraszam czy niedociagniecia w wiedzy. Jednak pytanie- czy AKM nie lepiej zastapic zwyklymi oplatami lub systemem finansow takim ktory bylby prostszy dla nowego gracza? Nie do konca wiem o co chodzi w tym temacie.
I drugie- czy jest tutaj dzial poswiecony finansom poza ustawa o finansach?
Z gory dziekuje za odp.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Jarosław Wawrzyniak

Postprzez Laurencjusz 16 sie 2017, o 11:16

Witam!

W sprawie opłat AKM w obecnej chwie mogę powiedzieć tylko to, że w związku z zatrzymaniem prac dotyczących Złotej Wolności 2.0 i rezygnacją ze sposobu przeliczenia libertów na srebro na zmiany trzeba będzie poczekać. Zmiany wymaga prawo odnoszące się do srebra. Temat będzie poddany dyskusji po zmianie trzech głównych ordonansów, które są teraz opracowewane.

Z poważaniem

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Wicekról
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 8 wrz 2017, o 18:41

Wasze Królewskie Mości i Wysokości!
Obywatele i Obywatelki!
Postronni!

Dziękuję z góry wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie na temat pomysłów zaprezentowanych przeze mnie, oraz za przedstawienie swoich pomysłów. Gorąco dziękuje za tą dyskusję, nad tymi pomysłami. Almera jest dobrem wspólnym, wszystkich mieszkańców, a nie prywatnym folwarkiem, gdzie jeśli się ktoś odezwie że jest nie tak, to ma problem. Chciałbym, żeby z ust samych mieszkańców Almery pojawiały się różne propozycje. Mój gabinet będzie zawsze otwarty, na różnego rodzaju pomysły. Bez zbędnego marudzenia, zaczynajmy!

Urząd Miasta. Kasztelan jest jeden. Czasami jednak jego stan zdrowotny, ledwo pozwala na zerknięcie na "główną", a o wykonywaniu obowiązków nie wspomnę. Dlatego kasztelanowi przydałaby się osoba, która zastępowałaby go podczas nieobecności i wykonywała niektóre z jego obowiązków. Przez to, magistrat będzie działał cały czas, nawet w sezonie ogórkowym. Ponadto, będzie trzeba unieważnić nieaktualne prawo miejskie (o Radzie Miasta)

Wieści z Almery. Almera od dłuższego czasu stawia na narrację. Nie chcę tego zmieniać. Chcę powiększyć narrację w Królewskim Mieście, wychodząc z nią na zewnątrz Baridasu, na całe Księstwo Sarmacji! Mówię tutaj o gazecie almerskiej, wydawanej na łamach Herolda. Głównie mieścić się w niej będą informacje czysto narracyjne, ale zamierzam też dać trochę informacji związanych z Almerą. Propozycję na nazwę, przyjmuję.

Przebudowa forum Almery. Almerskiemu działowi, przydałoby się lekkie odświeżenie. Dodanie nowych działów, przeniesienie tematów. Myślałem nad stworzeniem całkiem osobnego działu, dla działek i systemu sprzedaży, lub stworzeniem działu "narracyjnego", gdzie odbywałyby się różnego rodzaju almerskie wydarzenia narracyjne, pozostawiając tym samym główną część forum, rozmowom ogólnym.

Miasta partnerskie. Kolejny pomysł, który mi "sprzedaliście". Postaram się w najbliższym czasie jeździć po całej Sarmacji (a może i mikroświecie) w poszukiwaniu partnerów, dla Almery. Będzie to kolejne pole do tworzenia narracji! Wow!

/-/ Henryk baron Wespucci
Kasztelan Królewskiego Miasta Almera
Królestwo Baridasu

Postprzez Ricardo 9 wrz 2017, o 13:06

Rada Miasta byłaby w porządku, tylko można ją jakąś urozmaicić o jakiś biurokratyzm, elementy fabularne - dla czystej przyjemności :D.
(—) Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado

Postprzez Laurencjusz 9 wrz 2017, o 13:16

Cynamon napisał(a):Rada Miasta byłaby w porządku, tylko można ją jakąś urozmaicić o jakiś biurokratyzm, elementy fabularne - dla czystej przyjemności :D.

W tym kierunku zmierzamy :) Od dawna już nie było żadnych informacji o tym co się dzieje w almerskich fabrykach. Nie wiadomo, czy jest zbyt na wyśmienity almerski tytoń, czy wyborne wino, piwo itp.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Ricardo 19 wrz 2017, o 11:58

To co tam Czcigodny Kasztelan postanowił?
(—) Wicehrabia Ricardo Conejo Cuadrado

Postprzez Julian FER 19 wrz 2017, o 20:19

Ricardo napisał(a):To co tam Czcigodny Kasztelan postanowił?

Też z chęcią bym się dowiedział ;)
(-) Julian hr. Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 27 wrz 2017, o 21:23

Czcigodny Kasztelanie!

Przy okazji odwiedzin tego wątku podtrzymam poprzednie pytania dotyczące planów i ich realizacji. Co dalej?
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Postprzez Wespucci 28 wrz 2017, o 19:26

W związku z tym, że przebywam aktualnie w almerskim szpitalu zakaźnym, z podejrzeniem zachorowania na realiozę, wstępne decyzje, mogę podjąć w najbliższej przyszłości.
Królestwo Baridasu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Domena Królewska