Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Hugo 24 lip 2017, o 21:04

Kochani Baridajczycy!

Przyjemność to wielka i zaszczyt niezmierny, obwieścić wszem wobec, że Królestwo Baridasu ma nowego Wicekróla. W późnych godzinach wieczornych dnia dzisiejszego, mym Zastępcą i Namiestnikiem na ziemiach Królestwa został Jaśnie Oświecony Laurencjusz Ma Hi diuk At Atera.

Wierzę i ufam, że Jego rządy będą dla Królestwa owocne. W tym miejscu i tej chwili wzywam także i Was, Drogie Baridajki i Drodzy Baridajczycy, do wspólnej pracy na rzecz Królestwa i do wsparcia Wicekróla!

Diuk od dawien dawna, licząc może i nie tylko miarą mikronacyjną, prowadził i trzymał w dużej mierze Baridas. Mimo jego podróży, a może właśnie i dzięki nim, jego oddanie Baridasowi nie podlega dla mnie żadnym wątpliwościom. Mam jednak wrażenie, że nie rozwijał on skrzydeł, z prostego powodu - ponieważ był zastępcą Wicekróla i jako osoba, którą cechuje szacunek do władzy nie przejmował inicjatywy w rządzeniu, "nie wychylał się". Natomiast jako Marszałek Dworu był urzędnikiem i jego rolą było przede wszystkim wspieranie Wicekróla. Jednak faktem jest, że z tych obowiązków wywiązywał się doskonale. A przecież to wcale nie znaczy, że nie potrafi kreować, tworzyć inicjatywy, bo i owszem - potrafi. Jednak mam wrażenie, że stać go na więcej. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej teraz, gdy zostaje Wicekrólem. Czego Jemu, Baridajkom, Baridajczykom i Baridasowi szczerze życzę.

Jako, że nie dane mi było oficjalnie podziękować Poprzednikowi, chciałbym wyrazić wdzięczność i przekazać podziękowania Jego Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrowi II Grzegorzowi za jego pracę. Dziękuję! Znałem plany i zamierzenia WKiKW "od podszewki" i wiem, że tworzyło się coś wielkiego. Niestety real, choć nie istnieje, to bywa okrutny. Życzę Waszej Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrze II Grzegorzu, żeby wszystko się ułożyło, wszystkiego najlepszego. Powrotu chyba w tej chwili nie wypada życzyć, bo przecież to tak naprawdę nie są życzenia dla adresata, a nadawcy; a to w tej chwili nie jest najważniejsze, naprawdę. Tliła się iskierka nadziei, że JKW wyrwie się z tych szponów, dlatego tak długo trwał ten stan zawieszenia. Za co też ja jestem winien przeprosiny Wam Baridajki i Baridajczycy, którzy nie znaliście kulis sprawy i mieliście prawo się niepokoić o władzę w Królestwie. Przepraszam.

As naylfar sáh sairus,

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Laurencjusz 24 lip 2017, o 21:20

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości za udzielone mi zaufanie i obiecuję nie zawieść w czasie wypełniania powierzonych mi powinności. Niestety real i mi dał się we znaki i moja aktywność spadła w tym samym czasie co JKM Piotra II Grzegorza, któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas i wsparcie oraz wizję ciekawej przygody. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do pomysłów, które niestety nie doczekały się realizacji.

Tym, krótkim wstępem proszę Was Baridajczycy o dwa dni, które potrzebne mi są do zakończenia kilku ważnych spraw, które zwaliły mi się na głowę. Później mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy nową formułę na sprawne i ciekawe funkcjonowanie Królestwa Baridasu.

Fare Aryon!

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Sławomir Wikidajło 24 lip 2017, o 21:37

najserdeczniejsze gratulacje. Wierzę że wybór Księcia jest przemyślany i wybrany został najodpowiedniejszy człowiek na Wicekróla.Kłaniam się nisko :D
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.

Postprzez Konrad Jakub 24 lip 2017, o 21:55

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,

jako Kanclerz Sarmacji, chciałbym pogratulować w imieniu Rady Ministrów, a raczej w imieniu pozostałych kolegów z Rządu. Wszak JKW piastuje stanowisko Podkanclerzego w mojej Radzie Ministrów.

Nowy Wicekról, to może dla niektórych postać kontrowersyjna. Może budzi pewne emocje wśród niektórych. Jednak jako osoba, która miała przyjemność współpracować z nim ponad 4 miesiące — i zapowiada się, że będzie to ostatecznie i 8 miesięcy — nie mogę powiedzieć złego słowa, jeżeli chodzi o rzetelność, sumienność, poświęcenie dla wspólnego dobra i przede wszystkim — lojalność.

Może nie każdy wie, ale początek mojej współpracy z WKW nie zapowiadał się kolorowo, a już w momencie wygłaszania expose, pojawiło się pierwsze, a przede wszystkim istotne spięcie. Wtedy nasza dalsza współpraca stanęła pod poważnym znakiem zapytania, i to jeszcze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek współpracy. WKW na pewno wie o czym mówię :)

Jednak teraz, po czterech miesiącach na urzędzie Kanclerza okazało się, że nie mogę sobie wyobrazić dalszej posługi w Rządzie bez obecności w nim JKW Laurencjusza. Mimo — nie będę ukrywał — początkowej niechęci oraz różnych tarć jeszcze zanim zostałem Kanclerzem, kiedy miałem okazję poznać go bliżej i podjąć z nim współpracę, czuję się w głębokim obowiązku, żeby poręczyć za Jego oddanie oraz zaangażowanie. Chociaż nie muszę nawet za nikogo ręczyć, gdyż swoją pracą i tak udowodnił własną wartość.

Jest to jeden z tych ministrów, bez których nie poradziłbym sobie w moich rządach. Może nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, może tego na pierwszy rzut oka nie widać. Ale jeżeli od początków mojej kadencji, Rada Ministrów zmieniła się prawie całkowicie, a jedynie JKW pozostał w moim składzie, mało tego, awansując na Podkanclerzego, to o czymś świadczy. Bez jego pracy w MSW, opieki nad Pocztą Baridajską i całym Korpusem Administracji Rządowej, nie byłbym w stanie samodzielnie go zastąpić ani znaleźć drugiego takiego pasjonata tegoż działu administracji rządowej.

Dlatego wiem, że nowy Wicekról podoła zadaniu i tchnie trochę życia w Wasze, ale także i moje Królestwo. Piszę to i jako Kanclerz, ale i szeregowy i szary Baridajczyk. Na kocówce mojej kadencji oraz początku nowej, muszę jeszcze raz napisać, że JKW udowodnił, iż potrafi się zaangażować bez reszty w to co robi, wykonywać swoją pracę sumiennie i dokładnie oraz wywiązywać się z poleconych obowiązków.

Życzę więc mu, żeby zapał nie opuścił go na czas tejże niewątpliwie trudnej posługi, jaką jest szefowanie Baridasowi. I mam jednocześnie nadzieję, że nie spowoduje to utraty zaangażowania w pracę w Radzie Ministrów.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Yennefer 25 lip 2017, o 09:41

WKW Laurencjuszu! Gratuluję z całego serca i niezmiernie cieszy mnie, że to właśnie Was tenże zaszczyt dotknął :)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina Aleksandra 25 lip 2017, o 10:10

Gratulacje ;) Ciężko się przyzwyczaić do tego, że nie dość, że diuk at Atera, to JKW Laurencjusz. Świat idzie do przodu.

Pokładam nadzieję w to, że nowy Wicekról poradzi sobie z trudnymi sprawami tożsamościowo-historycznymi, które niewątpliwie od jakiegoś czasu dręczą Królestwo.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina Aleksandra
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Wespucci 25 lip 2017, o 18:40

Vivat Baridas! Vivat Król! Vivat diuk at Atera! Vivat wszystkie stany!
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 25 lip 2017, o 22:26

Szanowni!

Wszystkim, którzy życzą mi powodzenia w tym nowym przedsięwzięciu dziękuję za zaufanie, którego postaram się nie zawieść, a pozostałym też życzę wszelkiej pomyślności.

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Julian FER 26 lip 2017, o 13:44

Trochę spóźniony, ale również dołączam się do życzeń: Vivat Baridas! Vivat Król i Wicekról! Vivat my!
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 29 lip 2017, o 12:57

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,

W pierwszej kolejności pragnę pogratulować dobrego wyboru Księcia na stolec namiestnikowski. Prawda jest taka że osoba J.O Diuka at Atera jest najlepszym wyborem w chwili obecnej. Chyba nikt inny w Baridasie nie poświęcił tyle co J.O Diuk. W każdym razie pozostaje mi życzyć powodzenia nowemu Wicekrólowi.

Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej