Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Archiwalne debaty, głosowania i pozostałe

Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Hugo 24 lip 2017, o 21:04

Kochani Baridajczycy!

Przyjemność to wielka i zaszczyt niezmierny, obwieścić wszem wobec, że Królestwo Baridasu ma nowego Wicekróla. W późnych godzinach wieczornych dnia dzisiejszego, mym Zastępcą i Namiestnikiem na ziemiach Królestwa został Jaśnie Oświecony Laurencjusz Ma Hi diuk At Atera.

Wierzę i ufam, że Jego rządy będą dla Królestwa owocne. W tym miejscu i tej chwili wzywam także i Was, Drogie Baridajki i Drodzy Baridajczycy, do wspólnej pracy na rzecz Królestwa i do wsparcia Wicekróla!

Diuk od dawien dawna, licząc może i nie tylko miarą mikronacyjną, prowadził i trzymał w dużej mierze Baridas. Mimo jego podróży, a może właśnie i dzięki nim, jego oddanie Baridasowi nie podlega dla mnie żadnym wątpliwościom. Mam jednak wrażenie, że nie rozwijał on skrzydeł, z prostego powodu - ponieważ był zastępcą Wicekróla i jako osoba, którą cechuje szacunek do władzy nie przejmował inicjatywy w rządzeniu, "nie wychylał się". Natomiast jako Marszałek Dworu był urzędnikiem i jego rolą było przede wszystkim wspieranie Wicekróla. Jednak faktem jest, że z tych obowiązków wywiązywał się doskonale. A przecież to wcale nie znaczy, że nie potrafi kreować, tworzyć inicjatywy, bo i owszem - potrafi. Jednak mam wrażenie, że stać go na więcej. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej teraz, gdy zostaje Wicekrólem. Czego Jemu, Baridajkom, Baridajczykom i Baridasowi szczerze życzę.

Jako, że nie dane mi było oficjalnie podziękować Poprzednikowi, chciałbym wyrazić wdzięczność i przekazać podziękowania Jego Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrowi II Grzegorzowi za jego pracę. Dziękuję! Znałem plany i zamierzenia WKiKW "od podszewki" i wiem, że tworzyło się coś wielkiego. Niestety real, choć nie istnieje, to bywa okrutny. Życzę Waszej Królewskiej i Książęcej Wysokości Piotrze II Grzegorzu, żeby wszystko się ułożyło, wszystkiego najlepszego. Powrotu chyba w tej chwili nie wypada życzyć, bo przecież to tak naprawdę nie są życzenia dla adresata, a nadawcy; a to w tej chwili nie jest najważniejsze, naprawdę. Tliła się iskierka nadziei, że JKW wyrwie się z tych szponów, dlatego tak długo trwał ten stan zawieszenia. Za co też ja jestem winien przeprosiny Wam Baridajki i Baridajczycy, którzy nie znaliście kulis sprawy i mieliście prawo się niepokoić o władzę w Królestwie. Przepraszam.


As naylfar sáh sairus,

Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Avatar użytkownika
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Laurencjusz 24 lip 2017, o 21:20

Wasza Królewska Mość!
Szanowni Baridajczycy!

Dziękuję Waszej Królewskiej Mości za udzielone mi zaufanie i obiecuję nie zawieść w czasie wypełniania powierzonych mi powinności. Niestety real i mi dał się we znaki i moja aktywność spadła w tym samym czasie co JKM Piotra II Grzegorza, któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas i wsparcie oraz wizję ciekawej przygody. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do pomysłów, które niestety nie doczekały się realizacji.

Tym, krótkim wstępem proszę Was Baridajczycy o dwa dni, które potrzebne mi są do zakończenia kilku ważnych spraw, które zwaliły mi się na głowę. Później mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy nową formułę na sprawne i ciekawe funkcjonowanie Królestwa Baridasu.

Fare Aryon!

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Sławomir Wikidajło 24 lip 2017, o 21:37

najserdeczniejsze gratulacje. Wierzę że wybór Księcia jest przemyślany i wybrany został najodpowiedniejszy człowiek na Wicekróla.Kłaniam się nisko :D
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło. Starszy Szeregowy żandarmerii wojskowej w KWS, Redaktor "Krzywego Kowadła", Poseł w Wielkim Sejmie. Właściciel Niezależnej agencji mediów.
Wicemarszałek Sejmu 6003560 Mój nr. GG Masz temat? Pisz.
Avatar użytkownika
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez KJAF 24 lip 2017, o 21:55

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,


jako Kanclerz Sarmacji, chciałbym pogratulować w imieniu Rady Ministrów, a raczej w imieniu pozostałych kolegów z Rządu. Wszak JKW piastuje stanowisko Podkanclerzego w mojej Radzie Ministrów.

Nowy Wicekról, to może dla niektórych postać kontrowersyjna. Może budzi pewne emocje wśród niektórych. Jednak jako osoba, która miała przyjemność współpracować z nim ponad 4 miesiące — i zapowiada się, że będzie to ostatecznie i 8 miesięcy — nie mogę powiedzieć złego słowa, jeżeli chodzi o rzetelność, sumienność, poświęcenie dla wspólnego dobra i przede wszystkim — lojalność.

Może nie każdy wie, ale początek mojej współpracy z WKW nie zapowiadał się kolorowo, a już w momencie wygłaszania expose, pojawiło się pierwsze, a przede wszystkim istotne spięcie. Wtedy nasza dalsza współpraca stanęła pod poważnym znakiem zapytania, i to jeszcze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek współpracy. WKW na pewno wie o czym mówię :)

Jednak teraz, po czterech miesiącach na urzędzie Kanclerza okazało się, że nie mogę sobie wyobrazić dalszej posługi w Rządzie bez obecności w nim JKW Laurencjusza. Mimo — nie będę ukrywał — początkowej niechęci oraz różnych tarć jeszcze zanim zostałem Kanclerzem, kiedy miałem okazję poznać go bliżej i podjąć z nim współpracę, czuję się w głębokim obowiązku, żeby poręczyć za Jego oddanie oraz zaangażowanie. Chociaż nie muszę nawet za nikogo ręczyć, gdyż swoją pracą i tak udowodnił własną wartość.

Jest to jeden z tych ministrów, bez których nie poradziłbym sobie w moich rządach. Może nie każdy sobie z tego zdaje sprawę, może tego na pierwszy rzut oka nie widać. Ale jeżeli od początków mojej kadencji, Rada Ministrów zmieniła się prawie całkowicie, a jedynie JKW pozostał w moim składzie, mało tego, awansując na Podkanclerzego, to o czymś świadczy. Bez jego pracy w MSW, opieki nad Pocztą Baridajską i całym Korpusem Administracji Rządowej, nie byłbym w stanie samodzielnie go zastąpić ani znaleźć drugiego takiego pasjonata tegoż działu administracji rządowej.

Dlatego wiem, że nowy Wicekról podoła zadaniu i tchnie trochę życia w Wasze, ale także i moje Królestwo. Piszę to i jako Kanclerz, ale i szeregowy i szary Baridajczyk. Na kocówce mojej kadencji oraz początku nowej, muszę jeszcze raz napisać, że JKW udowodnił, iż potrafi się zaangażować bez reszty w to co robi, wykonywać swoją pracę sumiennie i dokładnie oraz wywiązywać się z poleconych obowiązków.

Życzę więc mu, żeby zapał nie opuścił go na czas tejże niewątpliwie trudnej posługi, jaką jest szefowanie Baridasowi. I mam jednocześnie nadzieję, że nie spowoduje to utraty zaangażowania w pracę w Radzie Ministrów.
Avatar użytkownika
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Yennefer 25 lip 2017, o 09:41

WKW Laurencjuszu! Gratuluję z całego serca i niezmiernie cieszy mnie, że to właśnie Was tenże zaszczyt dotknął :)
Obrazek(-)Yennefer v-hr. Heach
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Karolina 25 lip 2017, o 10:10

Gratulacje ;) Ciężko się przyzwyczaić do tego, że nie dość, że diuk at Atera, to JKW Laurencjusz. Świat idzie do przodu.

Pokładam nadzieję w to, że nowy Wicekról poradzi sobie z trudnymi sprawami tożsamościowo-historycznymi, które niewątpliwie od jakiegoś czasu dręczą Królestwo.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Wespucci 25 lip 2017, o 18:40

Vivat Baridas! Vivat Król! Vivat diuk at Atera! Vivat wszystkie stany!
/-/ bosman Henryk Wespucci
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Laurencjusz 25 lip 2017, o 22:26

Szanowni!

Wszystkim, którzy życzą mi powodzenia w tym nowym przedsięwzięciu dziękuję za zaufanie, którego postaram się nie zawieść, a pozostałym też życzę wszelkiej pomyślności.

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Julian FER 26 lip 2017, o 13:44

Trochę spóźniony, ale również dołączam się do życzeń: Vivat Baridas! Vivat Król i Wicekról! Vivat my!
(-) Julian markiz Fer at Atera
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 

Re: Wiwat Wicekról! Wiwat Baridas!

Postprzez Hohenzollern 29 lip 2017, o 12:57

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość Laurencjuszu,
Baridajki i Baridajczycy,


W pierwszej kolejności pragnę pogratulować dobrego wyboru Księcia na stolec namiestnikowski. Prawda jest taka że osoba J.O Diuka at Atera jest najlepszym wyborem w chwili obecnej. Chyba nikt inny w Baridasie nie poświęcił tyle co J.O Diuk. W każdym razie pozostaje mi życzyć powodzenia nowemu Wicekrólowi.


Z wyrazami szacunku;
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Archiwum Domeny Królewskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości